Utánpótlás A címvédés küszöbén a fehérvári ifik

A MAC U20 búcsúzott az EBYSL-től, serdülőik a hét végén ellenfelet kapnak az U16-os döntőben.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, a Vasas 2-1-re vezet összesítésben a MAC Budapest ellen az U20-as bajnokság döntőjében, miután a harmadik meccsen hosszabbításban 4-3-ra nyert. Pénteken jön a negyedik meccs a Kisstadionban. A bronzéremért harcoló Fehérvár és Debrecen szombaton játssza negyedik találkozóját, a harmadikon előbbi 7-3-ra nyert, összesítésben 2-1-re vezet.

Az ötödik helyért küzdő csapatok közül a KMH ezúttal könnyedén nyert 8-3-ra az Egerszegi Titánok ellen, Horváth Bálint Dominik öt gólt lőtt. Pénteken a budapestiek Miskolcra utaznak a DVTK-hoz.

Döntő:

2017. március 8., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 1-4
2017. március 11., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 1-7
2017. március 14., kedd:  Vasas HC?MAC Budapest 4-3 h.
2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 22., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest
2017. március 25., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC (ha kell)
2017. március 29., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)

3. helyért:

2017. március 8., szerda: Fehérvár?Debrecen 4-1
2017. március 11., szombat: Debrecen?Fehérvár 4-2
2017. március 14., kedd: Fehérvár?Debrecen 7-3
2017. március 18., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 22., szerda: Fehérvár?Debrecen
2017. március 25., szombat: Debrecen?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)

Az 5. helyért:

2017. március 14., kedd: KMH?Egerszegi Titánok 8-3

2017. március 17., péntek, 16:00: DVTK Jegesmedvék?KMH

EBYSL

Az utolsó magyar csapat is elbúcsúzott az osztrák juniorligától. A MAC Budapest az elődöntő második mérkőzésén még vezetett a Vienna Capitals ellen, de a második harmadban a bécsiek kihasználták, hogy a házigazdák kettős emberhátrányba kerültek, majd öt a négy ellen is betaláltak, így a szünetben 3-2 állt az eredményjelzőn. A MAC az 52. percben egyenlített, és miután a rendes játékidőben több gól nem esett, jött a hosszabbítás. Ekkor ismét az osztrákok zörgették meg a hálót, így 4-3-ra nyertek. Összesítésben 2-0-val jutottak a döntőbe, csakúgy, mint a Jesenice, amely a második találkozón ugyancsak hosszabbításban múlta felül 5-4-re a Salzburgot.

A döntő első meccsét március 23-án játsszák.

Elődöntők:

2017. március 12., vasárnap, 17:00: Vienna Capitals?MAC Budapest 3-0
2017. március 16., csütörtök, 16:00: MAC Budapest?Vienna Capitals 3-4 h.

2017. március 12., vasárnap, 15:30: Red Bull Salzburg?Mladi Jesenice 1-2
2017. március 16., csütörtök: Mladi Jesenice?Red Bull Salzburg 5-4 h.

U18-as bajnokság

Egy mérkőzésre került az Ifj. Ocskay Gábor JA a címvédéstől az U18-as bajnokságban. A fehérváriak a döntő második meccsén 3-0-ra is vezettek a MAC ellen a Kisstadionban, de a budapestiek összekapták magukat, a harmadik harmad kezdetén már 3-2-re állt a meccs. A folytatásban a házigazdák nem, a vendégek azonban ismét betaláltak, beállítva ezzel a 4-2-es végeredményt. A Fehérvár akár már vasárnap bajnoki címet ünnepelhet.

Az UTE és a Csíkszereda is lejátszotta a bronzmeccs első találkozóját, a lilák az utolsó percben lőtt emberelőnyös góllal nyertek 2-1-re. A második összecsapásra pénteken kerül sor. A 9. helyért a Tisza Volán és a KMH csap össze szombaton.

Döntő:

2017. március 9., csütörtök: Fehérvár?MAC 6-0
2017. március 16., csütörtök: MAC?Fehérvár 2-4
2017. március 19., vasárnap: Fehérvár?MAC
2017. március 23., csütörtök.: MAC?Fehérvár (ha kell)
2017. március 28., kedd: Fehérvár?MAC (ha kell)

2017. február 26., vasárnap:  Győr?DVTK Jegesmedvék 6-0
2017. március 5., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?Győr 5-0 (versenybíróság)
2017. február 12., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?Győr 4-3 b.

A 9. helyért:

12:30 Tisza Volán?KMH

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában a Fehérvár és az UTE verseng a bajnoki címért, és ahogy arról már beszámoltunk, a három nyert meccsig tartó párharc első találkozóját a fehérváriak nyerték 4-3-ra. A második összecsapást szombaton rendezik.

Döntő:

2017. március 14., kedd: Fehérvár?UTE 4-3
2017. március 18., szombat: UTE?Fehérvár
2017. március 22., szerda: Fehérvár?UTE
2017. március 25., szombat: UTE?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?UTE (ha kell)

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokságban a hét végén kiderül, melyik csapat lesz a MAC ellenfele a döntőben. Az Ifj. Ocskay Gábor JA és a Csíkszereda pénteken kezdi a sorozatot, amely szombaton akár be is fejeződhet, ha ugyanaz a csapat nyer, amely előző nap. Ha nem, akkor vasárnap is megmérkőznek a felek.

A rájátszásban a DVTK másodjára is legyőzte az Egerszegi Titánokat, ezúttal 5-2-re, így a miskolciak a Vasassal küzdhetnek az ötödik helyért, míg a Győr az Egerszeggel játszik a hetedikért. Mindkét szombaton startoló párharcban két meccset kell nyerni a jobb pozícióért.

2017. március 22., szerda: DVTK Jegesmedvék?Vasas
2017. március 26., vasárnap: Vasas?DVTK Jegesmedvék (ha kell)

2017. március 19., vasárnap: Egerszegi Titánok?Győr
2017. március 22., szerda: Győr?Egerszegi Titánok
2017. március 26., vasárnap: Egerszegi Titánok?Győr (ha kell)

A második csoportban hétközben egy mérkőzést játszottak le, amelyen a MAC B 7-3- ra nyert a Tisza Volán ellen.

A hétvégén már a záró fordulót rendezik, pénteken a Ferencváros a Kiskőrössel játszik, vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA a Tisza Volán legyőzésével feljöhet a második helyre, ahogy a KMH is felléphet a dobogóra, ha nyer a Gepárd JE ellen. A MAC B az UTE B-vel játszik, és egyetlen mérkőzés még marad hétfőre is, a KMH B a szegedieket fogadja. A tabella élén egyébként a Vasas B végzett.

U14-es bajnokság

Tovább tart az alapszakasz-második MAC vesszőfutása a kölyökbajnokság rájátszásban. Csütörtökön az UTE-hoz látogattak, 4-0-s vereséggel tértek haza. A Debrecen sem lehetett boldog, a fehérváriak 9-2-es diadallal hozták el cívisvárosból a három pontot. Szombaton a debreceniek a MAC-ot, a lilák a fehérváriakat fogadják.

14:40 UTE? Ifj. Ocskay Gábor JA

Az 5-8. helyért csütörtökön a Csíkszereda simán nyert 5-0-ra a Gyergyószentmiklós ellen. A hétvégén a Pesterzsébet és a Felcsík két meccset is játszik egymással.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Eredmények:

Csíkszereda? Gyergyószentmiklós 5-0

Program:

10:15 Pesterzsébet?Felcsík

16:45 Felcsík?Pesterzsébet

A 9-12. helyért a hétközben a DVTK öt, a Ferencváros négy pontot gyűjtött. A két csapat egymás elleni mérkőzése szétlövésben dőlt el 2-1-re a miskolciak javára. A Jegesmedvék csütörtökön simán nyertek 12-2-re az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen, míg a zöld-fehérek a Győrt győzték le 4-2-re.

Szombaton a fehérváriak a győrieket fogadják.

15:30 Ifj. Ocskay Gábor JA B?Győr

A 13-16. helyért az Egerszeg 5-1-re múlta felül a Vasast, s a Gepárd is elkapta a Tisza Volánt, amely Dézsi Barnabás triplája ellenére 5-3-as vereséget szenvedett.

Szombaton a Gepárd az Egerszeggel, a Tisza Volán a Vasassal játszik.

15:00 Tisza Volán?Vasas

A 17-20. helyért a Dunaújváros 7-3-ra nyert csütörtökön a KMH ellen. Az ugyanerre a napra tervezett MAC B és az UTE B találkozóját későbbre halasztották.

Szombaton a Dunaújváros az UTE B-vel, a MAC B a KMH-val mérkőzik.

Rájátszás a 17-20. helyért: