A Boston megállította a Calgaryt

A Flames 10 győztes meccs után szenvedett vereséget. Marchand a gól- és a pontlista élén.

David Pastrnák és Brad Marchand vezette győzelemre a Bostont a Calgary otthonában. A Bruins a második harmad közepén 2-2 után rázta le a házigazdát, amelynek ez volt ez első veresége tíz győzelem után. Marchand 36. találatát és 76. pontját szerezte a szezonban. Előbbivel Sidney Crosbyt előzte meg a mesterlövészek listáján, utóbbival pedig befogta a szintén 76 ponttal álló Connor McDavid, Patrick Kane párost, de több lőtt góljának köszönhetően az élre állt.

Mar 5, 2015; Boston, MA, USA; Boston Bruins left wing Brad Marchand (63) reacts after scoring a goal during the first period against the Calgary Flames at TD Banknorth Garden. Mandatory Credit: Bob DeChiara-USA TODAY Sports

Ha a Pittsburgh nyert volna Philadelphiában, pontszámban utolérhette volna a ligaelső Washingtont, ehhez képest gólt sem tudott ütni a Wells Fargo Centerben. Steve Mason 23 védéssel ért el shutoutot, Sean Couturier és Dale Weise egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, míg Wayne Simmonds pályafutása 200. gólját ütötte.

Két perc alatt döntötte el a meccset a Colorado a Detroit ellen. A Red Wings az első, az Avs a második harmadban talált be, így a döntés az utolsó felvonásra maradt, ahol J.T. Compher és Carl Söderberg találata döntött. A győztes gólt szerző J.T. Compher élete első gólját ütötte az NHL-ben.

Az Anaheim legyőzte a St. Louist, ezzel utolsó öt meccséből a negyediket nyerte. A Blues két nyerőembere Jonathan Bernier és Ryan Getzlaf voltak, a kapus 50 percig nem kapott gólt, míg a center egy gólpassz mellett győztes gólt szerzett emberhátrányban.