Utánpótlás Sok fiatal légiósunk szezonja ért véget

Utánpótlás-légióskörkép a nagyvilágból.

Az osztrák juniorbajnokság elődöntőjének első mérkőzésén a Szabad Kevinnel felálló Vienna Capitals 3-0-ra győzött a MAC Budapest ellen. Szabad egy gólpasszt és +2-es plusz/mínusz mutatót ért el. A három győzelemig tartó párharcban jelenleg a bécsiek vezetnek 1-0-ra.

A svéd Allsvenskan U18-as bajnokságban megkezdődött a rájátszás. A Rögle ellenfele az első körben a Troja/Ljungby volt, amelyet magabiztosan, 2-0-s összesítéssel búcsúztattak. Horváth Bálinték idegenben 3-2-re, otthon 2-0-ra bizonyultak jobbnak. Horváth az első meccsen játszott, gólt is lőtt. A nyolcaddöntőben a Linköping vár a Röglére.

Befejeződött az idény az U20-as bajnokság északi régiójában szereplő Boden számára. A négycsapatos körmérkőzéses rájátszás utolsó fordulói során a Lejontól 8-2-re, a Sundsvalltól és a Björklöventől egyaránt 3-2-re kaptak ki. Bugár Gábor játszott, pontot nem szerzett. Az eggyel magasabb korosztályban 11 mérkőzésen lépett pályára a 17 éves bekk. A Boden harmadik helyen végzett.

A ZSC Lions 1-1-re áll a svájci Novizen Elite elődöntőjében. A három nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonását a ZSC nyerte otthon 5-4-re, majd a Bern is behúzta hazai mérkőzését 4-3-ra. Révész Marcell és Falus Ádám is játszott, pontot nem szereztek.

A junior B alsóházában a Foward-Morges büntetőkkel 8-7-es vereséget szenvedett a Winterthur otthonában, két nappal később azonban hazai jégen 5-1-re verte a Herisaut. A hosszabbításos meccsen Pribula Gábor 1+2-vel zárt, a Herisau ellen is kiosztott egy gólpasszt. A Foward-Morges az alsóház negyedik helyén áll két fordulóval az idény vége előtt.

A svájci juniorbajnokság helyosztóján az 5-8. helyért küzd a HC Davos. Kiss Zsomborék szeretnének minél előrébb végezni, így a Lausanne-t 2-0-ra, a Bernt 3-2-re verték. A berni mérkőzésen Kiss 2 gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Az alapszakasz eredményeknek köszönhetően a Davos jelenleg második a minitabellán.

A német DNL rájátszásában az Augsburg már tovább is jutott a Krefelden. A nyolcaddöntőben találkozott egymással a két gárda, az Augsburg előbb hosszabbítás során 4-3-ra, majd 5-1-re győzött. Péter Donát a második meccsen egy gólpasszt adott. A negyeddöntőben a Köln vár Péterékre.

A német DNL2 első körében a Bad Nauheim 2-0-s összesítéssel búcsúztatta a Löwen Frankfurtot. A Frankfurt hazai pályán 3-1-re, idegenben 6-0-ra kapott ki. Bálint Tamás pontot nem szerzett a vesztes csapatban. A szezon során Bálint 30 találkozó alatt 16 gólt, 20 gólpasszt és 120 percnyi kiállítást szerzett.

A finn Nuorten Mestist két győzelemmel zárta a Titaanit, a Diskos otthonában 6-4-re nyertek, a Bluest hosszabbítást követően 3-2-re verték. Daadou Ádám játszott, pontot nem szerzett. A Titaanit 13. lett a bajnokságban. Daadou 28 meccsen három gólpasszt tett a közösbe.

A finn B-Nourten Mestis ligában a TuTo két vereséget szenvedett, előbb a HJK nyert az otthonukban 6-4-es arányban, majd a KooVee csarnokában kaptak ki 5-2-re. Farkas Márton egy gólpasszt adott. A TuTo hatodik a tízcsapatos tabellán.

A brit ifjúsági bajnokságban az Okanagan 5-3-ra legyőzte a második helyezett Chelmsfordot. Pákozdi Bálint 1+1-gyel zárt, Mórocz Tibor nem szerzett pontot. Az Okanagan megnyerte csoportját, még egy mérkőzés vár rá.

A WSHL-ben a Southern Oregon Spartans vendége volt a Vancouver Rangers. A hazaiak 6-2-re és 2-1-re győztek, a harmadik meccsen Villás Bálinték 1-0-ra nyerni tudtak. Villás minden meccsen pontot szerzett, egy góllal és két gólpasszal zárta a hétvégét. A Vancouver negyedik a divíziójában, pénteken kezdik a rájátszást.

A videókon a 39-es számú játékost figyeljék:

A német Regionalliga nyugati csoportjában a Neuss sikerrel vette a rájátszás negyeddöntőjét, összesítésben 2-1-gyel kiütötte a Lauterbachot. Az elődöntőben már három nyert mérkőzésig tartott a párharc, a Lippe-Hockey Hamm nem kegyelmezett Péter Balázséknak, három sima meccsen elvérzett a Neuss. Péter Balázs 36 meccsen 59 pontot gyűjtött.

A liga északi csoportjában a Hamburg sikeresen vette a rájátszás elődöntőjét. Kovács Mátyás csapata 2-1-es összesítéssel jutott túl a Salzgitteren. A döntőben a Hamburg előbb 5-4-gyel elvette a Bréma pályaelőnyét, majd a Weserstars Bremen 8-5-tel visszaszerezte, de a döntő meccsen ismét a vendégcsapat, a Hamburg diadalmaskodott. Kovács 22 meccsen 29 pontot szerzett.