Brad Marchand a góllövőlista élére kapaszkodott

A Blue Jackets 44. meccsét nyerte, a Flames zsinórban tizedszer győzött, Mike Smith 22. shutoutját szerezte, ez mind franchise-rekord. Slavin és Marchand triplázott.

11 sikeres hazai mérkőzés után pont nélkül maradt az Islanders, a New York-iak sorozatát a Carolina szakította meg nyolc gólt ütve. Az Isles a második harmad közepén még 3-2-re vezetett, de a Hurricanes öt perc alatt négyet vágott. A vendégek legjobbja a hátvéd létére mesterhármast szerző és gólpasszt adó Jaccob Slavin volt.

16 kapura lövéssel is nyert a Tampa Bay a Rangers ellen. A Gardenben a Bolts kapusa, a 26 lövést védő Peter Budaj és a 21. születésnapján duplázó, hat perccel a befejezés előtt győztes gólt szerző Brayden Point volt a főszereplő.

A Columbus győzött Philadelphiában, ezzel 44. győzelmét szerezte a szezonban, amivel új franchise-rekordot állított fel. A Flyers kétgólos vendégvezetés után hármat ütve fordított, de a Jackets is megcsinálta ugyanezt 3-2 után. A vendégeknél Cam Atkinson duplázott, Zach Werenski újabb két ponttal tovább javította az újoncrekordot.

werenski2

James Neal hosszabbításban szerzett góljával nyert a Nashville a Winnipeg ellen. A Jets ütötte az első kettőt, majd a Preds a következő hármat nyolc perc alatt. A vendégek öt perc alatt fordítottak, a meccs felénél 4-3-ra vezettek. Az utolsó harmadban Ryan Johansen egyenlített, a már említett Neal a hosszabbítás harmadik percében emberelőnyben lezárta a meccset.

A Calgary szétlövésekkel bizonyult jobbnak a Pittsburgh ellen, ezzel egymás után tizedik győzelmét szerezte, ami új franchise-rekord. A Pens kétszer is előnybe került, a hajrában mégis az egyenlítésért kellett küzdenie. A Flames ugyanis fordított, de Sidney Crosby négy és fél perccel a vége előtt kiharcolta a ráadást. A rávezetések egyetlen gólját Kris Versteeg ütötte.

Negyven percig győztesnek érezhette magát a Vancouver a Boston ellen, de nem számolt Brad Marchand játékával. A Bruins 3-2-es hátrányban volt az utolsó harmad kezdetén, ekkor megrázta magát, négyet ütött, amiből a center triplával vette ki a részét. Marchand a három góljával már 35 találatnál jár, ezzel befogta a Pittsburgh kapitányát, Sidney Crosbyt.

A második harmad elején Brendan Perlini egyetlen gólja döntött az Arizona?Coloradón. A Coyotes kapujában Mike Smith 22 védéssel 22. alkalommal védett hibátlanul, amivel megdöntötte Ilja Brizgalov és Nyikolaj Habibulin franchise-csúcsát.

A zsinórban ötödször nyerő és a playoffra hajtó St. Louis fontos meccset nyert a szintén rájátszásra pályázó Los Angeles otthonában. A Blues Jake Allen parádéjának köszönheti a sikert, aki összesen 38 lövést fogott, és csak három perccel a befejezés előtt kapitulált. Allen mellett Alex Steen emelkedett ki, ő egy gólpassz mellett egy üres kapus találattal biztosította be a két pontot.