Vay Ádám lehúzta a rolót

Második shutoutja volt ez a szezonban, a meccs legjobbjának választották. A sírból hozták vissza a szezont Vas Mártonék, a Freiburg két perccel a rendes játékidő vége előtt még kiesésre állt, de aztán fordítottak.

AZ ECHL-ben a Quad City Mallards a Wheeling Nailers otthonába látogatott. Vay Ádám ihletett formában védett, stabilitást adott a csapatnak. Mivel pedig elöl sem mentek kevésbé parádésan a dolgok, a vége 3-0-s győzelem lett. Vay 22 lövést fogott, a meccs legjobbjának választották. A Quad City Mallards 69 pontot gyűjtött eddig, ezzel a harmadik helyen áll a központi divízióban. A szezonból azonban még sok van hátra, az alapszakasz április 8-i végéig még 14 meccset játszanak, van tehát lehetőség előbbre lépni.

vay

A DEL2-ben az előrájátszás zajlik, melynek során a Freiburg és a Ravensburg két nyert meccsig tartó párharcban dönti el, hogy melyik jusson be a 7-8. hely valamelyikére. Az első meccsen a Ravensburg Freiburgban nyert, így pénteken hazai pályán a továbbjutás volt számára a tét. A Freiburg azonban igencsak összekapta magát, az első tíz percben három gólt lőtt. Itt azonban még nem volt vége, a Ravensburg, 5 emberelőnyükből hármat gólra váltottak, majd az 56. percben a vezetést is megszerezték. Az 59. percben Vas Mártonék is kihasználtak egy emberelőnyt, majd az első hosszabbítás utolsó másodpercében, 79:59-nél a mindent eldöntő találatot is megszerezték és 5-4-re nyertek. A sorsdöntő harmadik meccset vasárnap rendezik Freiburgban.

A USHL-ben a Cedar Rapids RoughRiders a Fargo Force otthonába látogatott. Stipsicz Bencééknek nem termett sok babér, a hazaiak 37-14-re nyerték a lőpárbajt, a gólok számát tekintve 5-1-re diadalmaskodtak. Stipsicz Bence pontot nem szerzett, a RoughRiders továbbra is utolsó a bajnokságban.