Utánpótlás MAC-sikerrel indult a juniordöntő

A Fehérvár pedig a bronzérem felé tett lépést, és az EBJL-elődöntőbe jutott.

JUNIOROK

Nagy várakozás előzte meg a Vasas és a MAC Budapest szerdai összecsapását ? naná, mégiscsak az U20-as bajnokság döntőjének első mérkőzéséről volt szó. Erre az alkalomra az olimpiai bajnok párbajtőröző Szász Emese is félretette fehér vívóruháját és piros-kék hokimezt öltött, csakúgy, mint a klub ifjú titánjai, akik a lelátóról buzdították a nagyokat. No, meg a szünetben sorban álltak a korongot bedobó vívónál, aki szorgalmasan osztogatta nekik az autogramot.

A jégen az osztogató szerepét Majoross Barnabás játszotta, hiszen kétszer is remek passz adott Szigeti Ákosnak, aki azt a 27. és az 52. percben is gólra váltotta. A vezetést egyébként a MAC szerezte meg Fekete Gergő révén az első harmad hajrájában, de a Vasas a szünet után gyorsan egyenlített a csapatkapitány, Czakó Barna találatával. A kiegyenlített, nagy iramú mérkőzésen a két csapat szinte pontosan ugyanannyiszor lőtt kapura ? a MAC-ban az elődöntőhöz hasonlóan most is a MOL Liga-csapat kapusa, Arany Gergely védett ?, és a kiállításból is csak egyel kapott többet a Vasas. Ezek közül azonban egyet sem használtak ki a felek, de mint ahogy a fenti tények tanúsítják, ment az akcióból is ? legalábbis a MAC-nak ? Szigeti első gólja az egyenlítést, a második a kétgólos előny megszerzését jelentette. Majoross pedig nem elégedett meg azzal, hogy két passzt is kiosztott, ő maga is betalált, beállítva ezzel a 4-1- es végeredményt.

Fodor Szabolcs együttese tehát 1-0-ra vezet a párharcban, a második mérkőzést szombaton játsszák a Kisstadionban.

IMG_7593

A bronzmérkőzés is kezdetét vette szerdán, a Fehérvár kétséget sem hagyott a felől, hogy hazai pályán begyűjti a győzelmet. Már az első harmad után 2-0-ra vezetett, a másodikban pedig megduplázta előnyét, s bár a Debrecen az utolsó játékrészben szépített, az csak arra volt elég, hogy ne 4-0-s, hanem 4-1-es vereséget szenvedjen.

U20

Elődöntők:

2017. február 17., péntek: Vasas HC?Debrecen 2-1
2017. február 22., szerda: Debrecen?Vasas 2-3 b.

2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 22., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)
2017. március 25., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC (ha kell)
2017. március 29., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)

3. helyért:

2017. március 8., szerda: Fehérvár?Debrecen 4-1
2017. március 11., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 14., kedd: Fehérvár?Debrecen
2017. március 18., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 22., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)
2017. március 25., szombat: Debrecen?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)

IFJÚSÁGIAK

Tavalyhoz hasonlóan idén is összejöhet a magyar-magyar párharc az EBJL döntőjében? A válaszra péntekig mindenképpen várni kell, de ha már akkor megkapjuk, igen. Az UTE ugyanis kedden úgy nyert a párharc első meccsén 4-2-re a Villach ellen, hogy az utolsó harmad előtt még az osztrákok vezettek 2-1-re. Aztán jött az egyenlítés, a hajrában pedig Szalma Zsolt duplájával megszerezték az előnyt a lilák. Az UTE tehát pénteken játszik ismét a Villachhal, ha idegenben nem nyer, akkor vasárnap a Megyeri úti jégcsarnokban dől el a továbbjutás kérdése.

Az már teljesen biztos, hogy az Ifj. Ocskay Gábor Akadémiának lehetősége nyílik a címvédésre. A fehérváriak a MAC elleni első meccsüket már szombaton lejátszották, azon 3-1-re nyertek. A szerdai másodikon sokáig döntetlenre állt a találkozó, az utolsó harmadban azonban Kiss Dávid együttese Mihály Ákos révén harmadszorra is átvette a vezetést, Almási Márk pedig beállította a 4-2-es végeredményt. A MAC mindössze 12 mezőnyjátékossal állt fel, ezen a napon a junior- és a serdülőcsapat eredményességét részesítette előnyben a fővárosi klub. Ez pedig egyben azt is jelentette, hogy a Volán 2-0-s összesítéssel döntőbe jutott az osztrák ifjúsági ligában.

A két csapat egyébként csütörtökön is találkozik egymással, az U18-as bajnokság döntőjének első meccsén.

2017. március 10., péntek: Villach?UTE
2017. március 12., vasárnap: UTE?Villach (ha kell)

SERDÜLŐK

A MAC szerdán az U16-os bajnokság elődöntőjében is jégre lépett, méghozzá az UTE ellen, s egészen simán, 9-0-ra nyert. A két csapat vasárnap játssza a második mérkőzését, amelyen akár el is dőlhet a párharc. Az Ifj. Ocskay Gábor JA és a Csíkszereda jövő hét pénteken találkozik először egymással.

Mindeközben megkezdődött az 5-8. helyért is a csata. A Vasas 9-4-re győzött Győrben, míg a DVTK Jegesmedvék 10-2-re verték az Egerszegi Titánokat.