Utánpótlás A junioroknál és az ifiknél is jöhet a döntő

Az EBJL-ben fináléért csatároznak a csapatok, a MAC Budapest elődöntős az EBYSL-ben.

U20-as bajnokság

Szerdán startol a várva várt döntő a juniorbajnokságban, a Vasas a Jégpalotában fogadja a MAC Budapestet a négy nyert meccsig tartó párharc első összecsapásán. A találkozóra nemcsak a várható izgalmak miatt érdemes kilátogatni, a korongot az olimpiai bajnok párbajtőröző Szász Emese dobja be, és az első harmad szünetében autogramot is ad az arra vágyóknak.

Ugyanezen a napon indul a Fehérvár és a Debrecen összecsapása a harmadik helyért. Az 5. helyért szombaton már a negyedik meccset játszották, az alapszakasz utolsó helyén végzett Egerszegi Titánok csaknem megszerezték zsinórba harmadik győzelmüket is. Az utolsó harmad előtt még 3-1-re vezettek a KMH ellen, de a budapestiek egymás után négy gólt lőve megfordították az állást. A hazaiak a hajrában faragtak a hátrányukból, de a meccset a KMH nyerte 5-4-re.

EBYSL

Ahogy arról már beszámoltunk, két mérkőzés alatt letudta a MAC Budapest a Fehérvár elleni osztrák juniorliga-negyeddöntőt. Fodor Szabolcs együttese az első mérkőzésen 6-2-re nyert, a másodikon 1-0-ra. A Vienna Capitals és a Red Bull Salzburg is négy között van, a Znojmo azonban egyenlített a Jesenice elleni párharcban.

U18-as bajnokság

A Debrecen végzett az ifjúsági bajnokság ötödik helyén, miután a második mérkőzésen 4-0-ra nyert a Vasas ellen. A 9. helyért harcoló három csapatból ezúttal a KMH és a Tisza Volán játszott egymással, előbbi 7-2-re nyert. A DVTK és a Győr 7. helyért játszott második mérkőzéséről nincs pontos információnk, a jegyzőkönyv szerint a 14:40-kor kezdődött találkozónak 15:10-kor vége lett, bár ezt már idő előtt beleírták a hivatalos rubrikába.

Csütörtökön kezdődik a három nyert meccsig tartó döntő, az Ifj. Ocskay Gábor JA Székesfehérváron fogadja a MAC Budapestet. Kedden a 9. helyért a Pesterzsébet és a KMH játszik.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában a Fehérvár és a MAC szombaton játszotta le az elődöntő első mérkőzését, amelyen ? ahogy arról már beszámoltunk ? előbbi nyert 3-1-re. A második összecsapásra szerdán kerül sor, míg az UTE a másik ágon kedden fogadja a Villachot.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokságban szerdán lép jégre az UTE és a MAC az elődöntő első mérkőzésén, míg a rájátszásban érdekelt csapatok közül a Győr a Vasast, a DVTK az Egerszegi Titánokat fogadja.

I. csoport

Program

UTE?MAC Budapest

Rájátszás:

Győr?Vasas SC
DVTK Jegesmedvék?Egerszegi Titánok

A II. csoportban még bőven tart az alapszakasz. Vasárnap igazi rangadót játszott az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a Vasas B. Utóbbi két harmadon át vezetett, de a fehérváriak a 43. percben egyenlítettek, így a felek 3-3-mal mentek a hajrába. Az angyalföldiek az 57. percben kétszer is eredményesek voltak, ezzel nyertek 5-3-ra és átvették a vezetést a tabellán.

A KMH a várakozásoknak megfelelően 12-1-es, magabiztos győzelmet aratott a Kiskőrös ellen, s ezzel feljött a második helyre. A MAC B ugyancsak könnyedén nyert 11-1-re a KMH B ellen és a Ferencváros sem tudta megnehezíteni a Gepárd dolgát, amely 5-1-es győzelmet aratott. A tabella első felében helyet foglaló UTE B ellenben megszenvedett a hátsó régióban tanyázó Tisza Volánnal. A szegediek a meccs felénél 3-0-ra vezettek, sőt, a 49. percben még 4-2-re nekik állt a találkozó. A lilák azonban még a rendes játékidőben egyenlítettek, a hosszabbításban pedig megszerezték az 5-4-es győzelmet.

Hétközben a Vasas B a Gepárdot, a Ferencváros a KMH-t fogadja. A Tisza Volánhoz a Kiskőrös, a MAC B-hez a Dunaújváros, a KMH B-hez az Ifj. Ocskay Gábor JA B látogat.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság alapszakaszának első négy helyezett csapata közül az Ifj. Ocskay Gábor JA az UTE-val játszott a rájátszás első körében. A fehérváriak 2-0-ra és 4-2-re is vezettek a meccsen, de a lilák mindkétszer egyenlítettek, majd az 50. percben megszerezték az 5-4-es győzelmet érő találatukat. Az alapszakasz második MAC pontot vesztett hazai jégen a negyedik Debrecen ellen. A vendégek sokáig vezettek a meccsen, de a hazaiak a 43. percben egyenlítettek, a 44.-ben pedig átvették a vezetést. A Debrecen tíz perccel később egyenlített, így a rendes játékidő 2-2-vel zárult. A hosszabbításban a hajdúságiak találtak be először a kapuba, így 3-2-re nyertek.

A második fordulót szombaton játsszák.

Rájátszás, az 1-4. helyért:

Eredmények:

Ifj. Ocskay Gábor JA?UTE 4-5
MAC Budapest?Debrecen 2-3 h.

A 5-8. helyért először a Gyergyószentmiklós és a Felcsík csap össze csütörtökön.

Rájátszás, az 5-8. helyért:

Program:

2017. március 9., csütörtök

Gyergyószentmiklós?Felcsík

A 9-12. helyért zajló összecsapások mindegyike hozott izgalmakat az első körben. A Ferencváros hiába vezetett 2-0-ra a DVTK ellen, a miskolciak fordítottak, s bár a zöld-fehérek egyenlítettek, a vezetést ismét a hazaiak szerezték meg és onnan már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A DVTK 5-4-re nyert. A Győr 3-0-s előnyt adott le az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel szemben, de a fehérváriaknak csak az egyenlítésre futotta, a meccs végén a győriek örülhettek a 4-3-as diadalnak.

14:00 Győr?DVTK Jegemedvék

Rosszul kezdte az alapszakasz második Gepárd a 13-16. helyért folyó harcot. Az óbudaiak a 46. percig 3-1-re vezettek, de az Egerszegi Titánok nemcsak szépítettek, de egyenlítettek is. Sőt, a hosszabbításban 4-3- ra nyertek. A Tisza Volán ellenben nem botlott, 5-3-ra felülmúlta a Vasast.

A következő meccsre szombaton kerül sor.

Rájátszás, a 13-16. helyért:

Eredmények:

Egerszegi Titánok?Gepárd JE 4-3 h.

Vasas?Tisza Volán 3-5

A 17-20. helyért szombaton a KMH hazai jégen 3-2-re győzte le a MAC B-t. Folytatás szombaton.

Rájátszás, a 17-20. helyért: