A Columbus kiütötte az Islanderst

A Blue Jackets hetet ütött. A Montreal a Toronto, a Colorado a Buffalo ellen folytatta jó sorozatát, a Pittsburgh nyerte a szabadtéri mérkőzést.

Utolsó 11 meccséből a kilencediket nyerte a Rangers a New Jersey ellen. A Rangers kétgólos előnybe került, de a Devils kevesebb mint három perc alatt fordítani tudott. A New York-iak négy perccel a befejezés előtt Adam Clendening góljával kiharcolták a ráadást, majd Mika Zibanejad góljával a pluszpontot is megszerezték.

Harmadik harmadbeli remek játékának és a visszatérő Jonathan Quicknek köszönhetően győzött a Kings a Ducks ellen. Quick a szezon első mérkőzésén sérült meg, azóta nem lépett jégre, ez azonban nem látszott a teljesítményén, 32 védéssel zárta az estét. A Kings az utolsó harmadban lendültek bele, összesen négy gólt ütöttek, Tyler Toffoli kettőt szerzett, Tanner Pearson pedig hármat készített elő.

A Washington hiába szerzett vezetést Nashville-ben, a következő hat találatból ötöt a hazaiak szereztek. A Predators részéről Roman Josi kettőt vállalt, Filip Forsberg pedig egyet, két gólpassz mellett. A Nashville utolsó négy meccséből a harmadikat nyerte.

Óriási zakót kapott az Islanders, a Columbus hetessel küldte haza a brooklyni gárdát. Josh Anderson és Nick Foligno duplázott, David Savard három pontot szerzett, a kapuban Joonas Korpisalo 24 védéssel pályafutása első shutoutját szerezte.

NHL 2013 - Blue Jackets Defeat Hurricanes 5-4

Hosszabbítás után nyert Original Six-rangadót a Montreal Torontóban, ezzel zsinórban 13. győzelmét szerezte a Leafs ellen. A Canadiens két gólját Auston Matthews duplája foglalta keretbe a rendes játékidőben. 2-2 után Andrew Shaw döntött a ráadás 66. másodpercében.

Több mint 67 ezer néző előtt győzött a Pittsburgh a Philadelphia ellen a Heinz Fielden. A nyitott pályás meccsen a Pens kétgólos előnybe került, ami után felváltva potyogtak a találatok a 4-2-es végeredményig. Jake Guentzel két gólt készített elő, Sidney Crosby 34. gólját ütötte, megerősítve helyét a góllövőlista élén. A Flyersnek nem erőssége a szabadtéri csata, három ilyen meccséből mindhármat bukta az elmúlt években.

A Colorado hazai jégen bizonyult jobbnak a Buffalónál, ezzel továbbra is őrzi 12 éves hazai veretlenségét a Sabres ellen. Az Avalanche a 15. percben már 3-0-ra vezetett, a Buffalo innentől csak futott az eredmény után. Gabriel Landeskog két gól mellett gólpasszt adott, a vasak között Jeremy Smith 34 védéssel pályafutása első sikerét jegyezte.

Nem volt nehéz dolga a San Josénak a mumpsztól megtizedelt Vancouver otthonában. A Canucks 1-1-ig még partiban volt a kaliforniai gárdával, a folytatásban azonban csak a Sharks volt a jégen, és zsinórban három gólt ütve eldöntötte a meccset. A San Jose legjobbja a 35 lövést fogó Martin Jones volt.