Utánpótlás Fokozódnak az izgalmak az U20-as bajnokságban

Hiába vezet a MAC 2-0-ra, a Fehérvár kiváló játékosokkal erősödhet a MOL Liga- és az EBEL-csapatból.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, a juniorbajnokság elődöntőjének második mérkőzésén a Vasas szétlövésben 3-2-re legyőzte a Debrecent, míg a MAC az utolsó harmadban fordítva 4-3-ra nyert a Fehérvár ellen. A Vasas pénteken akár már döntőbe is juthat, ha harmadszorra is veri a Debrecent, ahogy szombaton a MAC is eldöntheti a Fehérvár elleni párharc kimenetelét. Ugyanakkor a fehérváriak minőségi változáson mehetnek át az első két mérkőzéshez képest, ha megérkeznek az eddig jobbára a felnőttek között versenyző fiataljai. Kiss Patrik, Szabó Bence és Imre Patrik a MAC elleni MOL Liga-negyeddöntőben is a jók közé tartozott, jelenlétük óriásit segíthet. Nem is beszélve az EBEL-csapatban idén talán a legjobban teljesítő magyar játékosról, Erdély Csanádról, aki csütörtökön túlkorosként már visszajátszott az idegenben 7-2-re megnyert EBEL U20-as bajnokin. Így elmondható, a MAC-os és volános juniorcsapatok párharca még csak most kezdődik.

AVSMAC U20

Fotó: jegkorongakademia.hu

Az 5. helyért küzdő csapatok közül szerdán a KMH az Egerszegi Titánokat fogadta, és bár a budapestiek az utolsó játékrész elején még 3-1-re vezettek, a zalaegerszegiek alig hat perc alatt megfordították a meccset, így végül 5-4-re nyertek. A győztes csapatból Tóth Bence Zoltán négy gólt lőtt. Szombaton a KMH a DVTK-hoz látogat.

EBYSL

Az osztrák juniorliga hétközben játszott mérkőzésein a MAC könnyedén győzte le 6-2-re a KMH-t, ahogy a Fehérvárnak sem okozott gondot a St. Pölten, amelyet a magyar együttes 7-2-re múlt felül.

Az EBYSL záró hétvégéjének szombatján a Fehérvár délután megmérkőzik a Vienna Capitalsszal, ami azért is érdekes, mert este a hazai bajnokságban játszik elődöntőt a MAC-cal. Vasárnap a fehérváriak a St. Pöltent, a KMH a MAC-ot, a Debrecen-Miskolc a Viennát fogadja, a Vasas a hétvégén kétszer is megmérkőzik a Grazzal.

U18-as bajnokság

Négy olyan játékost is bevethetett Kangyal Balázs az UTE elleni elődöntő első meccsén, akik a szezon legnagyobb részében a MAC Budapest U20-as csapatát erősítették. Lőczi Árpád, Fejes Nándor, Kreisz Brúnó és Szigeti Ákos szerdán még a juniorbajnokság elődöntőjében játszott, csütörtökön már az ifjúságiakat segítette győzelemhez. A büntetésektől sem mentes mérkőzésen csak a második harmad közepén esett az első gól, Djumic Mirko szerzett vezetést a MAC-nak. Az előnyt a 45. percben Szigeti Ákos növelte, majd tíz perccel később ismét őt ünnepelhették a társak. A hazaiak 3-0-ra nyertek a Kisstadionban és 1-0-ra vezetnek a két nyert meccsig tartó párharcban.

A 9. helyért folytatott csatát a Tisza Volán és a Pesterzsébet nyitotta, utóbbi 5-1-re nyert. Vasárnap az 5. helyért játssza az első meccset a Debrecen és a Vasas, illetve a hetedikért a Győr és a DVTK. Az elődöntő hétfőn folytatódik.

EBJL

Ahogy arról már beszámoltunk az osztrák ifjúsági ligában szerdán a negyeddöntők első mérkőzését rendezték. Az UTE az első harmad után 3-1-re vezetett a Debrecen-Miskolc ellen, s a folytatásban a különbség csak tovább nőtt a lilák javára, akik végül 7-1-re nyertek.

Ugyanez az eredmény született a Fehérvár és a Klagenfurt mérkőzésén, annak ellenére, hogy az első húsz perc után még 1-1 volt az állás. Kiss Dávid csapata azonban ellenfele fölé nőtt, ennek köszönhetően összesítésben 1-0-ra vezet a két nyert meccsig tartó párharcban. Ahogy a MAC is a Vienna Capitals ellen: a budapestiek már a 13. percben 3-0-ra mentek, s bár a hátralévő időben nem tudtak betalálni az osztrákok kapujába, az ellenfél két hajrágólja ellenére 3-2-re győztek. A negyedik párharcban a Villach 3-1-es diadallal vezet összesítésben a Salzburg ellen.

A negyeddöntő második felvonására szombaton kerül sor.

U16-os bajnokság

Nem sok sikerélmény érte hétközben a Pesterzsébetet, hiszen mindkét mérkőzését elvesztette a serdülőbajnokság első csoportjában. Kedden az UTE 3-0-ra győzte le a Farkasokat, szerdán pedig hiába vezettek 2-0-ra a DVTK ellen, a Jegesmedvék végül Lövei Dávid mesternégyesével 5-2-re nyertek.

Az utolsó két meccsétől függetlenül az alapszakaszt már megnyerő Fehérvár a hétvégén a Vasast fogadja, az UTE a DVTK-hoz látogat, ahol ha nyer, akkor megelőzi a tabellán jelenleg harmadik helyen álló, de már az összes meccsét lejátszó Csíkszeredát. A Győr az Egerszegi Titánokhoz látogat.

17:30 Vasas?Ifj. Ocskay Gábor JA

A II. csoport hétközi mérkőzésén az első harmad után még a Gepárdnak állt a győzelem, miután 3-1-re vezetett, de a második harmadban a KMH egyenlített, majd a harmadikban át is vette a vezetést. Az óbudaiak alig tíz perc múlva egyenlítettek, s ezzel hosszabbításra mentették a találkozót. Az azonban csak kilenc másodpercig tartott, akkor ugyanis Torma Gábor megszerezte az 5-4-es győzelmet érő gólt a KMH-nak.

A listavezető Dunaújváros vasárnap a Gepárd JE-vel, a második Ifj. Ocskay Gábor JA B a KMH-val mérkőzik. A Vasas B a KMH B-t, az UTE B a Ferencvárost fogadja.

European Rookie Cup

Pénteken startol az U16-os European Rookie Cup idei szezonja a szarajevói csoport küzdelmeivel. Ebben a kvartettben kapott helyet a MAC Budapest, amely a bosnyák HK Stari Grad Vokovi Szarajevo együttese mellett a Klagenfurttal és a Medvescak Zagrebbel küzd meg azért, hogy jégre léphessen április 20-23-án a székesfehérvári döntőben.

Program:

Első csoportselejtező, Szarajevó, 2017. február 24-26.

Résztvevők: MAC Budapest, Klagenfurt (osztrák), Medvescak Zagreb (horvát), Vukovi Sarajevo (bosnyák)

U14-es bajnokság

Az alapszakasz-elsőségért versenyt futó Ifj. Ocskay Gábor JA kedden magabiztos, 13-0-s győzelmet aratott a Győr ellen, csütörtökön ellenben igencsak nagyot küzdött a három pontért a Ferencvárossal. A zöld-fehérek a 7. percben már 2-0-ra vezettek, és a fehérváriak a második harmad elejéig be sem tudtak találni a kapujukba. Akkor azonban fél perc alatt kétszer is eredményesek voltak, s ezzel egyenlítettek. A harmadik harmad elején aztán megint az FTC lőtt gólt, a 47. percben pedig megduplázta előnyét. Az utolsó tíz percben csak úgy potyogtak a gólok: a fehérváriak ismét egyenlítettek, de az 55. percben már a negyedik találatát jegyző Halász Ákos révén az FTC visszavette a vezetést. Megtartani azonban nem tudta, a hazaiak másfél perc alatt fordítottak, s nyertek 6-5-re.

A Fehérvár A csapata szombaton a tabellán egy ponttal előtte álló MAC-cal mérkőzik, a B együttes a DVTK-val csap össze. A listavezető UTE a Pesterzsébetet, a Győr a Debrecent látja vendégül.

12:40 Győr?Debrecen

Vereséggel zárta a II. csoport alapszakaszát a Vasas, miután a rendes játékidőben nem bírtak egymással a KMH-val, és a hosszabbításban utóbbi állította be a 3-2- es végeredményt. Az már az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a szombaton a MAC B-t fogadó Vasas a harmadik helyen végzett az alapszakaszban, az első helyért azonban a Tisza Volán és a Gepárd még küzd egymással. Szó szerint, hiszen a két csapat egymás ellen játszik a záró hétvégén, amikor a DVTK B az UTE B-t, az Egerszegi Titánok az MTK-t, a Dunaújváros a KMH-t látja vendégül.

19:00 Vasas?MAC Budapest B

A III. csoport záró fordulójában a KMH B a Sportországhoz, a KSI a White Sharkshoz, a Jászberény a Debrecen B-hez látogat.

III. csoport

Program:

14:10 Sportország?KMH B
15:30 White Sharks?KSI
16:30 Debrecen B?Jászberény

Igazi nagyüzem lesz a hétvégén Kaposváron, ami a hokit illeti. A IV. csoportban szombaton a kaposváriak a Veszprémmel mérkőznek, ezt a találkozót a Kazincbarcika és a Pécs összecsapása követi. Vasárnap a hazaiak a Kazincbarcikával mérik össze tudásukat.