Toews: mesterhármas, öt pont

A Chicago kapitánya triplázott és két gólt is előkészített. Mesterhármast ütött Forsberg is, Matthews?Laine csata volt Torontóban, először nyert Julien.

Két héten belül másodszor győzte le a Chicago a nyugati első Minnesotát a saját közönsége előtt. A Blackhawks legjobbja a kapitány Jonathan Toews volt, aki csapata valamennyi góljából kivette a részét. Az összecsapás 1-1 után dőlt el, amikor a Hawks kettőt ütött és a Wild hiába szépített kétszer is, Toews mindkét esetben visszaállította a kétgólos differenciát. A vereség ellenére a Minnesotának nem kell aggódnia, továbbra is öt pontos előnnyel áll a Chicago előtt, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott ellenfelénél.

A Montreal nyerni tudott a Gardenban, amivel nemcsak meglett a régi-új edző, Claude Julien első sikere, de egyben megszakította a New York-iak ötmeccses hazai győzelmi sorozatát is. A Habs a rendes játékidőben kétszer is nyerésre állt, de a Rangers mindkétszer egalizált. A 60 perc és 2-2 után a ráadás nem hozott gólt, így jöhettek a szétlövések, ahol az ötödik kör döntött, amikor is Paul Byron betalált, JT Miller viszont nem.

toews

Az Ottawa idei harmadik sikerét jegyezte a New Jersey ellen, ezzel pedig besöpörte a két csapat alapszakaszpárharcát. A Sens a 29 lövést hárító Craig Andersonnak köszönhetően győzött, akinek a hálója egészen a harmadik harmad közepéig érintetlen maradt.

Gond nélkül nyert a Pittsburgh Raleighben. A Pens a Hurricanes otthonában minden harmadban egy gólt szerzett, miközben a vasak között Matt Murray 30-ból 29 lövést védett. A bajnok győztes gólját a kapitány, Sidney Crosby ütötte fórban, aki ezzel már 33 találatnál jár és továbbra is vezeti a mesterlövészek listáját.

Detroitban győzelemmel kezdte kilencmeccses idegenbeli túráját a New York Islanders. Az Isles, akárcsak a Penguins, 3-1-re győzött vendégként egy kiváló kapusteljesítménynek köszönhetően. A brooklyni csapat kapujában Thomas Greiss 26 lövést húzott le, aki mellé a góllal és gólpasszal záró Josh Bailey tudott felnőni.

A Toronto háromszor is hátrányban volt hazai jégen a Winnipeg ellen, hosszabbítás után mégis begyűjtötte a két pontot. A Jetset természetesen az újonc Patrik Laine repítette, aki duplázott és már 30 találatnál jár. Nem meglepő, hogy a Leafs a másik elsőévesnek, Auston Matthews remek játékának köszönhetően tartotta a lépést ellenfelével. A tavalyi draft legelső választottja összesen három gólpasszt adott, a másodikat a hosszabbítást kiharcoló William Nylandernek, a harmadikat a ráadásban győztes találatot szerző Jake Gardinernek.

Esélye sem volt az Edmontonnak Tampában. A délkeletiek az Ondrej Palát, Nyikta Kucserov, Ben Bishop hármasnak köszönhetően lesimázták a meccset, a cseh csatár duplázott, az orosz egy gól mellett hármat előkészített, a kapus pedig 20 lövést hárított. A Bolts az utolsó hét meccsén mindig szerzett pontot, ez pedig a csapat idei legjobb sorozata.

11 gólos meccset játszottak Nashville-ben, ahol a hazaiaknak Filip Forsberg mesterhármasa is kevés volt a Calgary ellen. A Flames a második harmad elején már 4-1-re vezetett az egyaránt két-két gólt szerző Micheal Ferland, Mikael Backlund kettősnek köszönhetően. A Preds háromgólos hátrányban felébredt és bő nyolc perc alatt négyet ütve megfordította az állást a már említett svéd szélső vezetésével. 5-4 után ismét a Calgary percei következtek és Mikael Backlund góljával kiharcolták a ráadást a harmadik harmad derekán. 5-5 után következett a ráadás, amit a 43. másodpercben Mark Giordano zárt le a négy gólpasszal záró Johnny Gaudreau átadásából.

Igen megszenvedett a Los Angeles a liga legrosszabb csapata, a Colorado ellen. A denveri csapatot Calvin Pickard tartotta végig meccsben, azonban a második harmadban hat perc alatt kettőt kapott, ami elég volt a Kings szűk győzelméhez. A Los Angeles kapusa, Peter Budaj idei 27. sikerét jegyezte, legutóbb éppen 10 tíz éve szerzett ennyi győzelmet még a Colorado tagjaként.