A Chicago évek óta veretlen Buffalóban

A Hawks 2009 óta minden meccsét megnyerte a Sabres otthonában. Jót tett az edzőváltás a Bostonnak, hazai jégen tarthatatlan az Islanders.

Folytatta jó sorozatát a Rangers, a Washington legyőzésével zsinórban ötödik hazai győzelmét szerezte. A Gardenban rendezett matinén minden harmad egy gólt hozott, a hazaiak az első és a harmadik, a fővárosiak a középső harmadban találtak be. Henrik Lundqvist 401. győzelmét szerezte, amivel feljött az örökranglista 11. helyére.

A zsinórban öt vereséget begyűjtő, csoportjában az utolsó helyen álló Detroit két nap alatt legyőzte a Keleti konferencia két legjobb csapatát, a Capitalst és a Penguinst. A Pittsburghben rendezett derbi a harmadik harmad elején, 2-1-es vendégvezetésnél dőlt el, amikor is a Red Wings kevesebb mint két perc alatt kétszer vette be a hazaiak kapuját. A vendégek legjobbja a 24 védést bemutató Petr Mrázek volt.

Akárcsak Pittsburghben, Ottawában is a vendégkapus volt a főszereplő a Senators?Jets meccsen. Connor Hellebuyck 32 védéssel járult a győzelemhez, amiből 15 a kulcsfontosságú harmadik harmadra esett. A 23 éves kapus mellett Mark Scheifele és Patrik Laine vitte a prímet, mindkét játékos két-két gólpasszal zárta az estét.

A Chicago könnyedén győzött Buffalóban és ezzel nemcsak a hatodik sikerét jegyezte az utolsó hét meccsen, de zsinórban 11. meccsét nyerte a Sabres otthonában. A Hawks 1-1 után állva hagyta ellenfelét és a két-két pontot szerző Kane, Panarin páros vezetésével négyet ütve eldöntötte a meccset.

Patrick Kane

A játéknap leggólgazdagabb meccsét Brooklynban játszották, ahol az Islanders 10 gólos meccsen verte a Devilst. A Jersey jól kezdett a Barclayban, de a New York néggyel válaszolt, amiből Ryan Strome kettőt vállalt magára. 4-1 után a Devils hiába kapaszkodott és csökkentette a különbséget minimálisra, az Isles 34 másodperc alatt ütött kettőt, amivel végképp lezárta a meccset. Az Islanders az utolsó 11 hazai meccsén a megszerezhető 22 pontból húszat szerzett.

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Nashville Columbusban. A Predators kétszer is két góllal vezetett Ohióban, 2-0-ra, majd 3-1-re, de kiengedett, így a Jackets 3-3-nál utolérte ellenfelét. A döntést végül Mattias Ekholm mondta ki, aki a harmad felénél győztes gólt szerzett. A svéd bekk mellett Juuse Sarost, a finn kapust kell kiemelni, aki 35 védéssel járult hozzá a két pont megszerzéséhez.

A Connor Brown, Jake Gardiner, Curtis McElhinney hármasnak köszönhetően a Toronto esélyt sem adott a hazai jégen játszó Hurricanesnek. A jobbszélső egy duplával, a bekk három ponttal, a kapus 37 védéssel és három év után először hibátlan teljesítménnyel zárta az estét. A Leafs az utolsó hat meccséből csak a másodikat nyerte.

A hazai jégen játszó Colorado nagyot hajrázott és egy pontot megmentett a Tampa Bay ellen. Az Avs az utolsó harmadban ledolgozta kétgólos hátrányát, úgy, hogy az egyenlítő gólt 42 másodperccel a befejezés előtt ütötte Matt Duchene révén. A vereséget azonban nem tudta elkerülni, a ráadás felénél Jonathan Drouin döntött a Bolts javára.

A ráadás felénél dőlt el a San Jose?Boston csata is, ahol Brad Marchand szerezte a vendégek győztes gólját. A SAP Centerben a rendes játékidőben a kapusok voltak a főszereplők, mindkét gárda ugyanis csak egyszer-egyszer volt eredményes, köszönhetően Jones és Rask remek teljesítményének. A Bruins zsinórban negyedik győzelmét szerezte és továbbra is hibátlan az új edző, Bruce Cassidy irányítása alatt.

Egyetlen gól döntött a kaliforniai derbin a Ducks?Kings találkozón. A mindent eldöntő találatot a hazaiak bekkje, Josh Manson ütötte a második harmad második percében. Mason mellett John Gibsont kell kiemelni, aki 24 védéssel szerzett shutoutot és ebben a szezonban másodszor nullázta le a Los Angelest.

Shayne Gostisbehere vezetésével győzött a Philadelphia Vancouverben. A másodéves bekk három gólpasszának köszönhetően a második harmad elejére 3-0-ra elhúzott a Flyers, majd teret engedett a hazaiaknak. A Canucks be is rámolt kettőt gyorsan és 27 perce maradt az egyenlítő gól megszerzésére, ezt az azonban nem tudta bevenni a remekül védő Michal Neuvirthnak.