Vas Márton sorban hetedik meccsén szerzett gólt

A Freiburg fontos meccset nyert a Bayreuth ellen. Vay Ádám 92,9%-kal védett, Stipsicz gólpasszt adott, Sebőkék és Bartalisék nyertek, Gallóék és Garáték kikaptak.

A DEL2 46. fordulójában a Freiburg a Bayreuth csapatához látogatott. Vas Mártonék ugyan mindent megtesznek annak érdekében, hogy bekerüljenek az első hat közé, de közben hátra felé is kell figyelniük, mert a Bayreuth és a Ravensburg is ott van szorosan a nyomukban. Közülük pénteki győzelmükkel az előbbit sikerült kissé visszavetniük. Pedig a hazaiak szereztek vezetést emberelőnyből a 9. percben. A középső játékrészben azután a Freiburg 9 perc alatt három gólt lőtt és fordított. A 44. percben közelebb jött a Bayreuth, de aztán Vas Márton találata eldöntötte a mérkőzést. A magyar bekk parádésan lopózott tiszta helyzetbe, rengeteg ideje volt a lövésre, ebből következően el is tudta lőni a korongot a kapus és három védekező hazai játékos között a korongot, amely hajszálpontos ívben kötött ki a hálóban. 4-2-re nyert a Freiburg, amely 71 ponttal áll a hetedik helyen. Az egy meccset többet játszó Kaufbeuren egy hellyel előzi meg őket, mögöttük a Ravensburg a nyolcadik 69 ponttal, 9. a Bayreuth 68-cal. Vas Márton sorozatban hetedik meccsén szerez gólt, már 16-nál jár. Továbbra is ő a liga második legponterősebb hátvédje, azonban plusz/mínusz mutatója jobb az első helyezettnél, az élmezőnyben pedig senki nincs, aki annyit bulizna, mint ő, ezeknek pedig közel 70%-át hozza el.

Vay Ádám ismét kezdő volt a Quad City Mallards mérkőzésén, ám sorozatban megnyert hét mérkőzés után ezúttal vesztesen hagyta el a jeget. Teljesítményére így sem lehetett panasz, 28 kapura érkező lövésből 26-ot megfogott, ami közel 93%-os teljesítmény. Inkább az előre játékban akadtak gondok, 36 lövésből mindössze egyetlen gólt sikerült szerezni a csatároknak, miközben öt emberelőnyből egyet sem használtak ki, ennek pedig 2-1-es vereség lett a vége. A Mallards továbbra is harmadik helyen áll a központi divízióban azok után, hogy a csapat történetében 2004 óta nem volt példa hétmeccses nyerő sorozatra. Sőt, a Mallards szériája, amelyből Vay Ádám alaposan kivette a részét, a második leghosszabb, amelyet még aktív ECHL-csapat produkált, és a liga teljes történetében is az ötödik.

Hiába nyerte a kapura lövéseket 32-13-ra a Linköping a Karlskrona otthonában, a meccset a hazaiak nyerték 3-1-re. A rossz kezdés az egész mérkőzés alakulását meghatározta, 76 másodperc elteltével már 1-0 állt az eredményjelzőn. A továbbiakban hiába tett meg mindent az egyenlítésért Galló Vilmos csapata, semmi nem sikerült, a középső játékrész második felében például gyors egymásutánban három előnyt is kihagytak. A gondok az 53. percben tovább fokozódtak, ekkor szerezte meg második találatát a Karlskrona. Már több, mint három perccel a vége előtt lehozta kapusát a Linköping, ebből született meg a harmadik hazai találat. Hat másodperccel a vége előtt aztán sikerült az, ami azt megelőzősen sosem, gólt szereztek a vendégek, ez azonban már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Galló a harmadik sorban kapott helyet, nyolc és fél perc jégidőt kapott, sem kapott, sem lőtt gólnál nem volt a pályán. Bár a HV71 is kikapott, így előrébb léphetett volna a tabellán a Linköping, ez szerzett pont hiányában nem sikerült, maradt a negyedik helyen.

Egyetlen gól döntött a KalPa?Jukurit összecsapáson, és azt Sebők Balázsék szerezték, így 1-0-ra nyertek. A magyar válogatott csatára alig négy percet töltött a jégen, pontot nem szerzett, a KalPa maradt a harmadik helyen.

Nem kezdett jól, de végül fölényesen nyert Bartalis István csapata a német első osztályban. A Schwenningen a hetedik helyen álló Ingolstadtot fogadta, és a vendégek már a 3. percben megszerezték a vezetést. A hazaiak a középső játékrészben egyenlítettek, az áttörés a záró húsz percre maradt, amikor két előnyt is gólra váltottak, majd a végén üres kapura elért találattal állították be a 4-1-es végeredményt. Bartalis pontot nem szerzett, a Wild Wings 12. helyen áll a tabellán.

A USHL-ben a Cedar Rapids RoughRiders az Omaha Lancers otthonába látogatott. A hazaiak nem sok kétséget hagytak a mérkőzés végső kimenetelét illetően, hat perc után már 3-0-ra vezettek. A középső játékrészben újabb gólt szereztek, a 48. percben pedig már 5-0 állt az eredményjelzőn. A vendégek csak ekkor tudtak beindulni, két gólt szereztek, a másodiknál Stipsicz Bence gólpasszt adott, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. Ez volt Stipsicz negyedik gólpassza a szezonban, a RoughRiders továbbra is utolsó a ligában.

Garát Zsomborék is 5-2-es vereséget szenvedtek hazai pályán a Brookings Blizzard ellen. A középső harmad elején még csak 3-2-re vezettek a vendégek, ám a játékrész végén két gólt is szereztek és ezzel eldöntötték a meccset. Garát pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. Vereségével az Austin Bruins maradt az ötödik helyen a középső divízióban.