Utánpótlás Indulnak az U20-as elődöntők

Az U20-as bajnokságban pénteken már elődöntő első mérkőzéseit játsszák, az U18-as bajnokságban a Csíkszereda után az UTE is bejutott a négy közé. Záró fordulóhoz érkezett az EBJL alapszakasza.

U20-as bajnokság

Ahogy arról a hét folyamán beszámoltunk, a Fehérvár a negyeddöntő második mérkőzésén 4-1-re legyőzte a DVTK-t, s ezzel 2-0-s összesítéssel bejutott a négy közé. Pénteken már a MAC Budapest ellen lép jégre az elődöntő első mérkőzésén, csakúgy mint a negyeddöntőt ugyancsak sikerrel vevő Debrecen a Vasas ellen. Mint ismert, a 10-1-es veresége után a KMH a második meccset 2-1-re megnyerte a debreceniek ellen, így a harmadik mérkőzés döntött a továbbjutásról. Ezen a hajdúságiak 6-2-re diadalmaskodtak, 2-1-es összesítéssel vették a kanyart.

EBYSL

A KMH az osztrák juniorligában vasárnap után hétfőn újra megmérkőzött az Innsbruckkal. A két csapat találkozója rendkívül gólgazdag összecsapást hozott. A budapestiek a 8. percben már 3-0-ra vezettek, az osztrákok nem sokkal később kétszer is betaláltak, de egyenlíteniük csak a 33. percben sikerült. Egy perccel később azonban már náluk volt az előny, igaz, egy percig sem birtokolták azt. A harmad mégis 5-4-es innsbrucki vezetéssel zárult, s mindjárt az utolsó harmad elején újra betaláltak. A KMH azonban nem hagyta magát, s gyorsan szépített, majd az 59. percben egyenlített a triplázó Horváth Dominik találatával. A hosszabbításban az Innsbruck szerzett előbb gólt, így 7-6-ra nyert.

A hétvégén a KMH a Salzburggal és az Orlí Znojmóval mérkőzik, utóbbi a MAC-cal is játszik. A Debrecen-Miskolc a Linzhez, majd a Viennához látogat, a Fehérvár St. Pöltenben vendégeskedik.

U18-as bajnokság

A hét elején már beszámoltunk róla, hogy a Csíkszereda 8-2-es és 5-1-es sikert aratott a Debrecen felett az ifjúsági bajnokság negyeddöntőjében, s 2-0-s összesítéssel a négy közé jutott, ahol az Ifj. Ocskay Gábor JA-val játszik. Azzal azonban még adósak vagyunk, hogy az UTE a második meccsét is megnyerte a Vasas ellen, a 7-3 után csütörtökön 10-1-re múlta felül ellenfelét a lila-fehér alakulat. A február 23-i elődöntőben az MAC Budapesttel találkoznak.

A 7-10. helyért folyó csatában is két mérkőzésen dőlt el a továbbjutás mindkét párharcban. A DVTK a második meccsen 5-4-re győzte le a KMH-t, a Győr 4-3-ra nyert a Pesterzsébet ellen. A folytatásban az 5. helyért a Debrecen és a Vasas küzd meg egymással, a 7. helyért a DVTK és a Győr, míg a KMH-hoz és a Pesterzsébethez csatlakozik a Tisza Volán és oda-vissza mérkőzéseken döntik el a 9. hely sorsát.

EBJL

Az osztrák ifjúság ligában szerdán a Győr a Debrecen-Miskolccal mérkőzött, a találkozón előbbi csapat szerzett vezetést az első harmad utolsó percében. A szünet után a vendégek egyenlítettek, de a győriek a meccs felénél újra átvették a vezetést, az utolsó játékrész elején kétgólosra növelték az előnyüket. A kelet-magyarországi együttes még betalált a hajrában, de ez csak a szépítéshez volt elég, a Győr 3-2-re nyert.

Az EBJL alapszakaszának záró hétvégéjén egyetlen magyar érdekeltségű mérkőzésre kerül sor, szombaton a KMH a Debrecen-Miskolcot fogadja.

A negyeddöntőben négy magyar csapat lesz érdekelt: az A csoportot toronymagasan megnyerő Fehérvár, a B csoport élén végző UTE, a második MAC és a negyedik Debrecen-Miskolc. Mellettük a Villach, a Red Bull Salzburg, a Klagenfurt és a Vienna Capitals jutott be a nyolc közé.

Eredmények:

Győr?Debrecen-Miskolc 3-2

Program:

15:20 Hokiklub Budapest?Debrecen-Miskolc

U16-os bajnokság

Hétközben három mérkőzést is játszott a Csíkszereda a serdülőbajnokságban. Ahogy az várható volt, nagy csatát vívtak az UTE-val, amely 2-0-ra is vezetett a meccsen, aztán az utolsó percben mégis nagyot kellett mentenie, hogy pontot szerezzen. A 3-3-mal végződött rendes játékidő után a hosszabbítás nem hozott eredményt, szétlövésben pedig a csíkiak nyertek 4-3-ra. A DVTK sem adta könnyen a bőrét, de a miskolciak ellen a rendes játékidőben aratott 3-2-es győzelmet az erdélyi csapat. Ehhez képest a Debrecen elleni 8-3-as diadal könnyednek tűnhet, pedig nem így volt, hiszen a hajdúságiak a harmadik harmad elejéig vezettek, csak aztán fogyott el az erejük.

A listavezető Fehérvár újabb három ponttal gazdagodott, a Pesterzsébetet 7-1-re múlta felül. A második MAC bár kisebb különbséggel, de ugyancsak legyőzte a Farkasokat 5-3-ra.

A Pesterzsébet pénteken az Egerszegi Titánokkal mérkőzik, utóbbi szombaton a Vasashoz látogat. A Debrecen az Ifj. Ocskay Gábor JA-t, az UTE a Győrt fogadja.

16:10 UTE?Győr

A II. csoportban pénteken a Dunaújváros a Ferencvárost fogadja, szombaton előbbi a Kiskőrössel, utóbbi a KMH B-vel mérkőzik. A MAC B a Vasas B-t, a KMH az UTE B-t fogadja.

Carpathian Junior Hockey League

Az elmúlt hétvégén rendezték a Kárpáti-liga harmadik fordulóját, amelyben a Debrecen-Miskolc csapata érdekelt. A magyar együttes három nap alatt öt mérkőzést játszott: a HK Mládez Michalovcétól, a STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanoktól és a MSKM Trebisovtól egyaránt 3-2-re, a Gladiators Dunarea Galatitól 2-1-re, a HK Halické Levy Novojavorivszktól 3-1-re kapott ki. Tizenöt mérkőzés után a Debrecen-Miskolc 9 ponttal az ötödik helyen áll a hatfős mezőnyben.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság I. csoportjában csütörtökön a Pesterzsébet könnyedén győzte le 5-1-re a Ferencvárost.

A rövidesen záruló alapszakaszban a hétvégén a Fehérvár B csapatához a Pesterzsébet látogat, a Gyergyószentmiklós a Csíkszeredát, az UTE a Debrecen, a DVTK a Ferencvárost fogadja.

11:40 DVTK Jegesmedvék?Ferencváros

A II. csoportban szombaton a Dunaújváros a Gepárddal csap össze, az MTK-nál a Tisza Volán, a MAC B-nél a DVTK B, az UTE B-nél az Egerszegi Titánok vendégeskedik.