Laine mesterhármasa döntött Winnipegben

A finn csodagyerek harmadszor triplázott a szezonban, ezzel ligaelső. Gázolt a Toronto, a Coloradóban jó teljesítménnyel mutatkozott be Jeremy Smith.

Patrik Laine és a Mark Scheifele volt a Winnipeg két nyerő embere az ellen a Dallas ellen, amelyet a Jets idén negyedik alkalommal gyűrt maga alá. A Stars a mérkőzés derekán még visszajött kétgólos mínuszról, de az utolsó hat percben három gólt kapott, ami döntőnek bizonyult. A finn csodagyerek három gólt szerzett, mindhármat Scheifele előkészítéséből.

laine

Edmontonban nemcsak az eredmény, a forgatókönyv is ugyanaz volt, mint Winnipegben. Az Oilers?Coyotes csata is 2-2 után dőlt el, amikor a hazaiak három gólt ütöttek. A hazaiak legjobbja a Oscar Klefbom, Leon Draisaitl páros volt, mindkét játékos egy gólt ütött és kettőt előkészített.

A Colorado kapusa, Jeremy Smith kiválóan, 37 védéssel mutatkozott be az NHL-ben, de ő sem tudta megakadályozni a New Jersey győzelmét. A Devils a második harmadban döntötte el a meccset, amikor 1-1-es állásnál néhány perc különbséggel Andy Greene és Kyle Palmieri is betalált.

A Pittsburgh a befejező játékrészben ütött három góljának és Matt Murray hibátlan teljesítményének köszönhetően győzött a Vancouver ellen. Murray 29 védéssel ért el shutoutot, de a Pens szurkolóinak fontosabb volt, hogy a Malkin góllal és gólpasszal tért vissza a sérüléséből. Crosby egy gólpasszal zárt és egyetlen pontra került attól, hogy ezredes legyen.

Kiütötte a Toronto az Islanderst, a Leafs egy hetessel szórta meg a brooklyni csapatot. A hét gólból Auston Matthews egy duplával, Josh Leivo pedig három ponttal vette ki a részét, miközben a vasak között Frederik Andersen 33 védéssel járult hozzá a sikerhez, ami a 100. volt pályafutása során. Matthews már 26 gólos, amivel vezeti az újoncok listáját és mindössze hét találatra van a franchise-rekordtól.

Robin Lehner volt a Sabres nyerőembere Ottawában. A svéd cerberus korábbi csapata ellen 39 védéssel járult hozzá a győzelemhez, amiből 14 a kritikus harmadik harmadra esett. A Senators egygólos előnnyel fordult a harmadik harmadra, de a Buffalo Matt Moulson és Justin Bailey góljaival fordított. A két csapatnak ez volt az ötödik, egyben utolsó meccse az alapszakaszban, amiből négyet a Buffalo húzott be.

Joseph Cramarossa ötödik percben esett egyetlen gólja döntötte el a Minnesota?Anaheim nyugati rangadót a vendégek javára. A folytatásban a kapusok voltak a főszereplők, Dubnyk 22 lövést fogott a hazai oldalon, Gibson 37-et a vendégeknél és idénybeli negyedik shutoutját jegyezte.

A Montreal nem lépett jégre ugyan, de nap híre ide kapcsolódik, a Canadiens elküldte Michel Therrient, akinek a helyére Claude Julien állt.