Száguld a Boston

A Bruins továbbra is hibátlan az új edzővel. Burns ismét duplázott, háromgólos hátrányból győzött a Nashville.

Harmadik meccsét is megnyerte új edzőjével a Boston. Bruce Cassidy legénysége az emberhátrányban eredményes Zdeno Chára és a hibátlan teljesítményt nyújtó Tuukka Rask vezetésével győzött a Montreal ellen. A finn hálóőr hazai jégen pályafutása során először védett győztes meccsen a Habs ellen, ráadásul 36. hibátlan meccsét játszotta, amivel a házi rangsorban a második helyre lépett.

rask

Négy vereség után győzött ismét a San Jose, a kaliforniai gárda sikerét Martin Jones és Brent Burns szállította New Jerseyben. A Devils hiába vezetett már korán, a Sharks négy találattal felelt, amiből az első kettőt a gólerős hátvéd lőtte. Burns az újabb két treffeléssel már 24 gólos és 59 pontos, előbbivel 11. a ranglistán, utóbbival a negyedik mindössze két ponttal lemaradva a listavezető Connor McDavid mögött.

Brooklynban hasonló volt a forgatókönyv, mint New Jerseyben. A Barclaysben korán vezetést szerzett a Colorado, az Islanders azonban öt góllal válaszolt és lesimázta a meccset a duplázó Anders Lee és a hárompontos Nicky Leddy vezetésével. A Islanders nemrégiben még tíz pontra volt a playofftól, az edzőváltás óta azonban sorra nyeri a meccseket és jelenleg egy pontra van a második wild card-helytől, ahol jelenleg a Flyers és a Leafs áll. Legközelebb pedig az Islanders Torontóban lép jégre.

Esélye sem volt a Detroitnak a nyugati első Minnesota ellen, amely féltucatot rámolt be Coreau kapujába. A Wild az első harmadban szűk három perc alatt ütött két emberelőnyös gólt, innen pedig már nem tudott visszajönni Red Wings. A Detroit hiába kapart, a Minnesota mindig válaszolt a szépítő találatra, 4-3 után pedig két gyors góllal eldöntötte a meccset. A Wildban öt játékos szerzett két pontot, a legjobb a két gólt szerző Zach Parise volt.

Háromgólos hátrányból győzött a Nashville a Dallas ellen. A Stars a mérkőzés felére három emberelőnyös gólnak köszönhetően megnyugtató előnyt szerzett, aztán értelmetlenül leállt. A Predators még a harmad vége előtt szépített, majd a befejező játékrész elején öt perc alatt hármat ütve megfordította a meccset, az utolsó előtt percben pedig Mike Fisher üres kapus góljával bebiztosította a győzelmet.

A Vancouver győzött Buffalóban, így a mérkőzés után mindkét csapat 50%-os mutatóval áll. A KeyBank Centerben az első felvonás négy gólt hozott igazságosan elosztva, mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe. A találkozó így a második húsz percben dőlt el, amikor Canucks kétszer volt eredményes Alex Burrows és Michael Chaput révén.