Szenzációs tornagyőzelmet aratott Ausztria

Az osztrákok a saját rendezvényüket, míg a szlovének a katowicei EIHC-tornát nyerték meg veretlenül. Csehország 7 gólt lőtt Finnországnak.

Két sima mérkőzést hozott a katowicei EIHC-torna zárónapja. Szlovénia szinte végig vezetett Ukrajna ellen, már az 5. percben megszerezte a vezetést, végül 6-2-re győzött. Szintén a szlovén fölényt tükrözi a 47:25-ös kapura lövési mutató. Az utolsó mérkőzésen a második hely volt a tét a házigazda Lengyelország és Olaszország között. A hazai csapat az első és a második harmadban 2-2 gólt lőtt, a záró játékrészben szépítettek a vendégek, végül 4-1-es lengyel siker született. Krystian Dziubinski 2+1 ponttal, Rafal Radziszewski 30 védéssel járt hozzá a győzelemhez.

A tornát Szlovénia nyerte veretlenül, 9 ponttal, míg Lengyelország 5, Ukrajna 3, Olaszország pedig 1 ponttal zárt.

EIHC-torna, Katowice:

2017. február 9., 16:00: Olaszország?Ukrajna 3-4 h.
2017. február 9., 19:30: Lengyelország?Szlovénia 1-4
2017. február 10., 16:30: Lengyelország?Ukrajna 3-2 b.
2017. február 10., 20:00: Szlovénia?Olaszország 6-2
2017. február 11., 15:00: Ukrajna?Szlovénia 2-6
2017. február 11., 18:30: Lengyelország?Olaszország 4-1

Grazban a szombat délutáni mérkőzésen Norvégia a tornagyőzelem, Szlovákia B csapata a becsületgyőzelem reményében lépett jégre. A találkozó 2-1-es norvég sikert hozott, északi szomszédunk olimpiai csapata csak 12-szer találta el a skandináv kaput. A házigazda Ausztriának rendes játékidős győzelemre volt szüksége a tornagyőzelemhez Manavianék ellen, ami összejött nekik, 3-1-re legyűrték Franciaországot. Nyugati szomszédunk számára 15 kapura lövés is elég volt a sikerhez, amivel egy A csoportos válogatott ellen nyertek.

A tornán Ausztria és Norvégia egyaránt 7-7 ponttal végzett, az egymás elleni eredmény az osztrákoknak kedvezett. Franciaország 3 ponttal végzett a 3. helyen, míg Szlovákia B csapata 1 pontot gyűjtött.

EIHC-torna, Graz:

2017. február 9., 16:30: Franciaország?Norvégia 1-4
2017. február 9., 20:20: Ausztria?Szlovákia B 2-1 h.
2017. február 10., 16:30: Szlovákia B?Franciaország 1-3
2017. február 10., 20:20: Ausztria?Norvégia 2-1 h.
2017. február 11., 14:30: Norvégia?Szlovákia B 2-1
2017. február 11., 18:00: Ausztria?Franciaország 3-1

A pénteki szünnap után szombaton folytatódott a Sweden Hockey Games. A délben kezdődött mérkőzésen Csehország nem kímélte Finnországot. A csehek 33 kapura lövéséből csak 26-ot védett Juha Metsola, így 7-1-re diadalmaskodtak. Lukás Radil 2+1 ponttal, míg Pavel Francouz 21 védéssel járult hozzá Csehország sikeréhez. A délutáni találkozón Svédország hiába lőtt 45-ször kapura, Ilja Szorokin csak 2 gólt kapott, miközben Kirill Kaprizov mesterhármast ért el, amivel Oroszország 4-2-re győzött.

2017. február 12., 15:30: Svédország?Finnország

Svájci sikert hozott a Slovakia Cup. A házigazda Szlovákia már a 2. percben hátrányba került, a 29. percben pedig már 3-0-ra vezetett Svájc. Északi szomszédunk csak felzárkózni tudott, egyenlíteni nem, így a svájciak 4-3-ra győztek. A bronzmeccsen Oroszország B válogatottja Makszim Kazakov 2 góljának és 1 gólpasszának köszönhetően 4-1-re nyert.