Utánpótlás A KMH 1-1-re áll a Debrecennel

A budapesti csapat kiegyenlítette a juniorbajnokság negyeddöntős párharcát. Parázs csatát vívott a Vasas és az UTE a serdülőbajnokságban. A válogatott tornák miatt csendesebb hét kezdődött.

U20-as bajnokság

A debreceniek pénteken nem tettek pontot a továbbjutás végére a juniorbajnokság negyeddöntőjében, miután a párharc második mérkőzését a KMH nyerte. A találkozó hatodik percében a Debrecen jutott előnyhöz, de egy percig sem birtokolta. A budapestiek ráadásul a második harmad elején ismét betaláltak, és miután a folytatásban nem esett több gól, 2-1-gyel zárult a meccs.

A két csapat a mindent eldöntő harmadik összecsapást február 15-én játssza. A Fehérvár és a DVTK második meccsére február 13-án kerül sor.

Eredmény:

2016. február 3., péntek:

Negyeddöntő, 2. mérkőzés:

KMH?Debrecen 2-1

EBYSL

Nem zárt jó hétvégét a MAC az osztrák juniorligában. Szombaton hiába vezetett a meccs első felében kétszer is a Salzburg ellen, végül 6-3-ra kikapott. Vasárnap ritkán látott találkozót játszott a Linzcel, hiszen sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem esett gól. A meccset szétlövésben 1-0-ra az osztrákok nyerték.

A Vasas is csupán egy pontot szerzett a Jesenicével szemben, miután a rendes játékidő 2-2-vel zárult, a hosszabbításban pedig a szlovénok találtak be először, így 3-2-re nyertek. A Salzburg a MAC után a KMH-nak sem kegyelmezett: 8-0-ra múlta felül a budapesti együttest.

A Fehérvár is magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a Debrecen-Miskolc ellen. Utóbbi a héten kétszer is megmérkőzik a Vienna Capitalsszal.

U18-as bajnokság

Az ifjúsági bajnokság rájátszása a válogatott hét után, február 13-án folytatódik.

EBJL

A Vasast azután, hogy csütörtökön 7-3-ra kikapott a magyar bajnokság negyeddöntőjének első meccsén az UTE-tól, az osztrák ifjúsági ligában sem érte túl sok sikerélmény: pénteken a Fehérvár győzte le 4-3-ra, szombaton a Győrrel szemben maradt alul szintén 4-3-ra úgy, hogy a második harmadban még 3-1-re vezetett, és a győriek az 59. percben lőtték a győztes gólt.

A B csoportot vezető UTE sem az EBJL-ben gyűjtött erőt a hazai bajnokság folytatására, hiszen a Villachtól 7-0-s, a Salzburgtól 8-1-es vereséget szenvedett. A két osztrák csapat a Debrecen-Miskolcnak sem kegyelmezett, előbbi 8-1-re, utóbbi 7-3-ra nyert ellene. A KMH-nak sem indult jól a hétvége, hiszen a Klagenfurt 12-0-s diadallal szerezte meg a három pontot, a budapestiek azonban vasárnap javítottak a Zell am See-Lienz ellen, amelyet 5-0-ra múltak felül.

A hétvége legelégedettebb magyar csapata a MAC lehetett, hiszen a Zell am See-Lienz 6-1-es legyőzése után nagy csatában legyűrte a Klagenfurtot is. Kangyal Balázs együttese a 8. percben 2-0-ra vezetett, de a hazaiak a második harmad elején egyenlítettek. Ezután ismét a budapestiek szereztek előnyt, de a harmadik harmad már 3-3-ról indult. A győztes gólt a 43. percben Csicsák Erik szerezte, ezzel nyert a MAC 4-3-ra.

U16-os bajnokság

Kemény meccset játszott a hétvégén a Vasas és az UTE a serdülőbajnokság I. csoportjában. Az angyalföldiek honlapjának beszámolója szerint a találkozón 34 kiállítást ítéltek a játékvezetők, ráadásul a második harmadban tömegverekedés tört ki, amely után öt-öt játékost fogadott a büntetőpad. Ez nem sokkal azután történt, hogy a Vasas az újpestiek 2-0-s vezetése után kiegyenlített. A harmadik harmadban ismét a vendégek jutottak előnyhöz, de Hetler Ádám együttese a hajrában egalizált, így 3-3-mal zárult a rendes játékidő. A hosszabbításban az UTE Molnár Attila Joachim találatával nyert 4-3-ra.

A forduló legnagyobb meglepetését a hetedik helyen álló Egerszegi Titánok szerezték, akik idegenben egészen simán győzték le 6-1-re a listavezető MAC Budapestet. Ez még akkor is nagy teljesítmény, ha a fővárosiak sok alapemberüket nem nevezték erre a meccsre. A zalaegerszegiek így hat ponttal zárták a hétvégét, hiszen szombaton ugyancsak 6-1-re múlták felül a Debrecent. Utóbbit ellen a Győr is magabiztosan nyert 8-2-re. A MAC-nál két mérkőzéssel kevesebbet játszott, egy ponttal lemaradva a második helyen álló Ifj. Ocskay Gábor JA győzelmét sem fenyegette a DVTK, amely hazai jégen 7-0-s vereséget szenvedett.

Az I. csoport küzdelmei vasárnap folytatódnak.

MAC Budapest?Egerszegi Titánok 1-6

Az Ifj. Ocskay Gábor JA B nyerte a II. csoport hétvégi rangadóját a Dunaújváros ellen. Utóbbi csapat szerezte meg a vezetést mérkőzésen, de a fehérváriak a 13. percben húsz másodperc alatt fordítottak. Az Acélbikák a folytatásban kétszer is egyenlítettek, de miután a hazaiak a harmadik harmad előtt ismét átvették a vezetést, majd az utolsó játékrész második percében tovább növelték azt, a dunaújvárosiaknak már csak a szépítésre futotta. A Fehérvár 5-4-re nyert, és két meccsel kevesebbet játszva két pontra megközelítette a jelenleg második Dunaújvárost és az élen ugyanannyi ponttal álló Vasas B-t.

A fehérváriakat szorosan követő UTE B vasárnap 33-0-ra kiütötte a Kisköröst, amely előző nap még tisztes, 5-3-as vereséget szenvedett a Gepárdtól. Az óbudaiak hat ponttal zárták a hétvégét, miután a KMH B-t is felülmúlták, 3-2-re. A Tisza Volán és a Ferencváros osztozott a pontokon, utóbbi kapta a többet, bár a meccs feléig előbbinek állt a győzelem. A szegediek azonban hiába vezettek sokáig 2-0- ra, a zöld-fehérek a második harmad végén szépítettek, majd a harmadik elején gyorsan fordítottak. Ennek azonban alig 20 másodpercig örülhettek, mert a hazaiak egalizáltak. A rendes játékidő 3-3-mal zárult, a hosszabbításban Ábrahám Gergely szerezte a 4-3-as győzelmet érő gólt a Ferencvárosnak.

Central Europe Hockey Cup

Az U16-osok közép-európai kupájában a magyar csapatok már lejátszották az összes mérkőzésüket. A Fehérvár 27 ponttal a második, a MAC Budapest 19 ponttal a harmadik helyen végzett. Bár a Sparta Praha a szezon utolsó meccsén még jégre lép az Okanagan HCE ellen, annak eredményétől függetlenül megnyerte a kupát.

U14-es bajnokság

Nem fukarkodtak a csapatok a gólokkal a kölyökbajnokság első csoportjában, hiszen a Debrecen 21-1-re nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen, míg a fehérváriak A csapata 14-3-ra múlta felül a DVTK-t. És rangadóból sem volt hiány, miután szombaton a listavezető MAC a második UTE-hoz látogatott, amely 3-1-es győzelmével otthon tartotta a három pontot. A MAC vasárnap a harmadik helyen álló Ifj. Ocskay Gábor JA elleni 6-1-es diadallal vigasztalódhatott. A Pesterzsébet pontszámban beérte az ötödik Felcsíkot a Győr 4-1-es legyőzésével.

Szerdán a Felcsík a Gyergyószentmiklóssal mérkőzik.

14:20 Felcsík?Gyergyószentmiklós

A II. csoportban is születtek nagyarányú győzelmek: a Dunaújváros 12-0-ra nyert az MTK, a Vasas 13-1-re a DVTK B ellen. A listavezető Tisza Volán tovább növelte pontjait az UTE B 5-2-es legyőzésével, de a második Gepárd sem botlott, 6-2-re múlta felül a KMH-t. A MAC B hiába vezetett még a harmadik harmad elején is az Egerszegi Titánok ellen, végül érvényesült a papírforma, és az egerszegiek 6-4-re nyertek.

MAC Budapest B?Egerszegi Titánok 4-6

Nagyot küzdött a Debrecen a három pontért a Sportországgal, amely bár nem adta olcsón a bőrét, végül 4-3-as vereséget szenvedett az esélyesebb ellenféllel szemben. Ezzel a győzelemmel sem kerültek azonban közelebb a debreceniek az éllovas KSI-hez, miután az 6-2-re nyert a Jászberény ellen. Az utolsó White Sharks idegenben győzött 3-1-re a harmadik helyen álló KMH B-t.

A bajnokság február 18-án folytatódik.

III. csoport

Eredmények:

Sportország?Debrecen B 3-4
Jászberény?KSI 2-6
KMH B?White Sharks 1-3

Megszerezte szezonbeli első győzelmét a Kazincbarcikai Ördögök, amely rendkívül gólgazdag meccsen 18-16-ra múlta felül a Szabolcsi JE-t. Az 56. percben még 16-16 volt az állás, a barcikaiak az utolsó percben Kovács Gergő duplázásával nyertek két góllal. A Kaposvár továbbra is hibátlan, a hétvégén 9-1-re győzött a Pécs ellen.