Galló Vilmos 100. meccsét játszotta a Linköpingben

A csapat a harmadik helyen álló HV71 otthonában nyert. A Leksand kikapott legnagyobb riválisától, Stipsiczék idegenben kapták el a USHL legjobb csapatát.

A Linköping nehéz feladat előtt állt a svéd élvonal 41. fordulójában, ugyanis az őket egy hellyel megelőző HV71 otthonába látogattak. A meccs hatalmas hazai nyomással indult az első két harmadban a vendégek szinte levegőhöz sem jutottak, 29-15 volt a kapura lövési arány. A Linköping azonban szorosan védekezett, így csak egy gólt kaptak ebben a periódusban, a 35. percben emberelőnyből szerezte meg a vezetést a HV71. A harmadik periódus első felében aztán felpörögtek az események, előbb a Linköping egyenlített, majd a 49. percben visszavette a vezetést a hazai csapat, amit azonban egy percen belül újra egalizáltak Galló Vilmosék. Ezt követően újabb gól már nem esett, így jöhetett a hosszabbítás, majd egy kivédekezett emberhátrány után a rávezetések. Itt sem született meg könnyen a döntés, a hatodik párban nyerte meg a Linköping a büntetőpárbajt és ezzel a meccset is 3-2-re. Galló Vilmos századik meccsét játszotta a Linköping felnőtt csapatában, melyeken 19 pontot szerzett. 82 alapszakaszmeccs mellett négy mérkőzésen lépett pályára a rájátszásban, és 14 további meccs alkalmával a CHL-ben segítette klubját. Szombaton nem gyarapította ezek számát, hét perc jégidőt kapott, ez alkalommal egy kapura lövésre futotta.

gallo

Hári Jánosék szintén fontos meccsen léptek pályára, hiszen azt az Örebrót fogadták, amely egy hellyel előzi őket a tabellán. Ezen az egy helyen azonban elég sok múlik, hiszen a 12. már nem játszik osztályozót. Sajnos a különbséget nem sikerült csökkenteni. Bár a 26. percben a vendégek szereztek vezetést, az öröm nem tartott sokáig, a vendégek fél percen belül kiegyenlítettek, majd újabb négy percen belül emberelőnyből a vezetést is megszerezték. Hiába támadott 7650 fanatikus nézőjétől hajtva jóval többet a Leksand, az egyenlítés nem sikerült, 2-1-re nyert az ellenfél. Hári János elképesztő mennyiségű munkát végzett, 21 perc jégidővel zárt, a csapat egyetlen góljánál asszisztos volt. A játéknap után a két csapat maradt ugyanazon a helyen a tabellán, a Linköping negyedik, lemaradása viszont három pontra csökkent a harmadik HV71-hez képest. A Leksand 13., hátránya már 12 pont az Örebróval szemben.

Négy meccs után is nyeretlen a Feldkirch az Alpesi Liga középszakaszában. Fekete Dániel csapata az Asiago otthonába látogatott. Emberelőnyből már a 10. percben betalált az olasz csapat, majd a középső periódus hajrájában 50 másodperc alatt újabb két góllal terhelték meg a Feldkirch kapuját. Az eredmény a továbbiakban már nem változott, 3-0-ra nyert az Asiago. Négy forduló után a Feldkirch továbbra is pont nélkül áll a felsőházi középszakaszban.

Stipsicz Bencéék ahhoz a Dubuque Fighting Saintshez látogattak, amely 70% feletti mutatójával a jelenlegi legjobb a csapat a USHL-ben. A Cedar Rapids RoughRiders játékosai azonban nem ijedtek meg a feladattól, hanem elképesztő kapusteljesítménnyel és felelősségteljes védőmunkával állták a sarat. Pedig az első harmadban 11-2, a harmadikban 15-3 áll a lőlapon, a magyar válogatott bekkjének tehát akadt feladata bőven. Az első játékrészt kihúzták 1-0-val, a középsőben kicsit több volt a mozgásterük, amiből két találatot is szereztek, a harmadikban pedig a nagy nyomás ellenére is csak eggyel tudta csökkenteni a különbséget a Saints, így 60 perc után 3-3 állt az eredményjelzőn. Jöhetett a hosszabbítás, melynek során végletekig fokozódtak az izgalmak, a vendégek szó szerint az utolsó pillanatban lőtt góllal döntötték el maguk javára a meccset és 4-3-ra nyertek. Stipsicz pontot nem szerzett, de +1-gyel zárt, ami mindent elmond a teljesítményéről. A RoughRiders utolsó a keleti csoportban.

Pénteken büntetőkkel kapott ki az Austin Bruins az Aberdeen Wingstől, szombatra nagyobb lett a különbség a két csapat között. Negyven percen keresztül most is nagyon szoros volt az állás, a második szünetre 2-2-vel mentek a csapatok, de a harmadik periódus második felét jobban bírta az ellenfél, amely három gólt is lőtt ekkor és végül 5-2-re nyert. Garát Zsombor pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. Vereségével a Bruinsnak nem sikerült visszavennie a negyedik helyet az Aberdeentől a tabellán.