Utánpótlás Szita Donát győzelemmel tért vissza

A Debrecen és a Fehérvár is magabiztosan nyert a juniorbajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az ifjúságiak rájátszásában az UTE került lépéselőnybe a Vasassal szemben.

U20-as bajnokság

A hazai juniorbajnokságban szerdán startolt a rájátszás. A negyeddöntő első mérkőzésén a papírforma szerint a Fehérvár és a Debrecen is magabiztosan győzött, előbbi 8-1-re nyert a DVTK, utóbbi 10-1-re a KMH ellen. A debreceniek pénteken akár pontot is tehetnek a továbbjutás végére.

Jó hír a Fehérvár háza tájáról, hogy a szezon elején fáradásos törést szenvedő Szita Donát visszatért a jégre, sőt, góllal és gólpasszal vette ki a részét a miskolciak elleni győzelemből.

EBYSL

Harmincegy másodperc választotta el a KMH-t attól, hogy három pontot szerezzen az Orlí Znojmo ellen, végül azonban be kellett érnie eggyel. Az osztrák juniorligában játszott mérkőzésen a budapestiek a második harmad közepén még 5-1-re vezettek, sőt két perccel a rendes játékidő vége előtt is kettő volt az előnyük. A csehek azonban először emberelőnyből majd akcióból lőttek gólt, s még a dudaszó előtt egyenlítettek. A hosszabbítás nem hozott találatot, a szétlövésben a Znojmo nyert 7-6-ra.

A Fehérvár Slavija Ljubljana elleni találkozóján közel sem esett ennyi gól, a három pont megszerzéséhez azonban egy is elég volt: Buzás Arnold a 12. percben állította be az 1-0-s végeredményt.

A hétvégén a fehérváriak a Debrecen-Miskolc otthonába látogatnak, a MAC a Salzburgnál majd a Linznél vendégeskedik. A Vasas a Jesenicével, a KMH a Salzburggal játszik.

U18-as bajnokság

Ahogy arról bővebben is beszámoltunk, az ifjúsági bajnokság alapszakaszának zárásaként kedden a Debrecen hosszabbításban győzte le a DVTK-t, amelynek nyertese a végül a hatodik helyet megtartó Vasas lett. A negyeddöntő első mérkőzésén azonban alig négy és fél percig örülhettek az angyalföldiek: bár a harmadik percben még 2-1-re vezettek, a nyolcadikban már 4-2 állt az eredményjelzőn az UTE javára. A lilák a folytatásban sem engedték ki a vezetést a kezükből, a két nyert meccsig tartó párharc első összecsapásán 7-3-ra nyertek.

A 7-10. helyért zajló csatában sem borult a papírforma, a Győr 4-1-es győzelmet aratott a Pesterzsébet ellen, a negyeddöntőről éppen csak lemaradó DVTK 5-3-ra múlta felül a KMH-t.

EBJL

Míg a Vasas a hét elején arra várt, érdekelt lesz-e a hazai ifjúsági bajnokság negyeddöntőjében, az EBJL-ben játszott meccset a Győrrel, amelyet 3-1-re megnyert. Miután kedden kiderült, hogy csütörtökön jégre kell lépnie az UTE ellen a magyar bajnokságban, a Fehérvár elleni osztrák ligás meccsét szerdáról péntekre halasztották. Így viszont elég sűrű lesz az angyalföldiek programja, hiszen szombaton újra megmérkőznek a Győrrel. Bár a többi csapat sem fog unatkozni a hétvégén: az UTE illetve a Debrecen-Miskolc a Villachhal és a Salzburggal, a MAC illetve a KMH a Zell am See-Lienzzel és a Klagenfurttal találkozik.

U16-os bajnokság

A DVTK U18-as csapata szívesen cserélt volna az U16-ossal, hiszen utóbbi szerdán 4-3-ra legyőzte a Debrecent. A miskolciak a hétvégén az Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadják, míg a debreceniek az Egerszegi Titánokhoz, onnan pedig a Győrhöz utaznak. A zalaegerszegiek is útra kelnek vasárnap, hogy a MAC otthonában lépjenek jégre, a Vasas az UTE-t fogadja.

15:30 MAC Budapest?Egerszegi Titánok

A serdülőbajnokság II. csoportjában a KMH viszonylag simán nyert 2-1-re a MAC B ellen. A hétvégén egyik csapat sem lesz érdekelt, miközben a Kiskőrös a Gepárd és az UTE B otthonában is jégre lép. Az óbudaiak szintén dupláznak, vasárnap a KMH B látja őket vendégül. Ugyanezen a napon a Tisza Volán a Ferencvárossal, az Ifj. Ocskay Gábor JA B a Dunaújvárosi Acélbikákkal játszik.

Central Europe Hockey Cup

Az U16-osok közép-európai kupájában a magyar csapatok már lejátszották az összes mérkőzésüket. A Fehérvár 27 ponttal a második, a MAC Budapest 19 ponttal a harmadik helyen végzett. Bár a Sparta Praha a szezon utolsó meccsén még jégre lép az Okanagan HCE ellen, annak eredményétől függetlenül megnyerte a kupát.

U14-es bajnokság

Rangadót nyert az UTE a kölyökbajnokság I. csoportjában. A lilák csütörtökön az Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadták, s bár a meccs a 48. percben még 2-2-re állt, a hazaiak a hajrában kétszer is betaláltak, így 4-2-re nyertek. Ezzel hat ponttal előzik meg a harmadik helyen álló fehérváriakat, míg a MAC már csak egyel vezet előttük. A két csapat szombaton akár helyet is cserélhet, hiszen egymással játszanak. A MAC továbbá vasárnap a Fehérvár B csapatához látogat, amely előző nap Debrecenben lép jégre, miközben az A együttes a DVTK-nál vendégeskedik. A Pesterzsébet a Győrt fogadja.

13:00 Ifj. Ocskay Gábor JA B?MAC Budapest

A II. csoportban hétfőn rendkívül izgalmas meccset játszott egymással az UTE B és a Vasas. A lilák hazai jégen nem adták olcsón a három pontot: az utolsó harmad előtt az angyalföldiek 3-1-re vezettek, a 46. percben azonban már az UTE birtokolta az előnyt. Igaz, a vendégek még ugyanebben a percben egyenlítettek, majd egy perccel később ismét megszerezték a vezetést. Azt már nem is adták ki a kezükből, így végül 6-5-re nyertek.

Elszenvedte második vereségét a szezonban a listavezető Tisza Volán, amely a meccs közepén még két góllal ment a Dunaújváros ellen, de a hetedik helyen álló Acélbikák a harmadik harmadot már 5-4-es vezetéssel kezdték. A vendégek a játékrész elején egyenlítettek, de a dunaújvárosiak a hajrában ismét betaláltak, beállítva a 6-5-ös végeredményt. A szegediek összes gólját Keceli-Mészáros Mátyás szerezte.

A többi hétközi mérkőzés nem hozott hasonló izgalmakat: a MAC B 6-0-ra nyert az MTK, a Gepárd 10-2-re a DVTK B ellen, míg az Egerszegi Titánok 6-2-re múlták felül a KMH-t.

Szombaton az MTK a Dunaújvárost, a Gepárd a KMH-t fogadja. A Tisza Volán az UTE B-hez, a DVTK B a Vasashoz, az Egerszegi Titánok a MAC B-hez látogat.

16:00 MAC Budapest B?Egerszegi Titánok

A III. csoportban Sportország a Debrecen B-t, a Jászberény a KSI-t, a KMH B a White Sharksot látja vendégül.

III. csoport

Program:

10:40 Sportország?Debrecen B
11:00 Jászberény?KSI
13:30 KMH B?White Sharks

A IV. csoportban a Pécs a Kaposvárral, a Szabolcsi JE a Kazincbarcikai Ördögökkel csap össze.

A Kaposvár a héten játék nélkül gyarapította pontjainak számát, miután a Versenybíróság a január közepén, a Kazincbarcika ellen elmaradt két meccsből az egyiket 5-0-lal a somogyiaknak ítélte.