Utánpótlás Alapszakasz-második a MAC

Az U20-asok és az U18-asok között is a budapesti együttes végzett az alapszakasz második helyén. A héten már mindkét bajnokságban zajlik a rájátszás.

U20-as bajnokság

A DVTK nem borította még egyszer a papírformát a MAC ellen ? az első meccsen meglepetésre 2-0-ra nyertek a miskolciak ?, amely így 12-1-es győzelmével a negyedik helyről a másodikra lépett fel a tabellán, s ezzel bejutott a hazai juniorbajnokság elődöntőjébe. Az alapszakaszról bővebben is írtunk, amely után tehát a Vasas és a MAC ellenfélre vár. A rájátszás február elsején kezdődik, a Fehérvár a DVTK-t, a Debrecen a KMH-t fogadja. A négy közé jutásért két nyert meccsre van szüksége a csapatoknak.

EBYSL

A Vasas hosszú ideje a negyedik helyet foglalta el a C csoportban, a közvetlen rivális Villach 3-2-es legyőzésével azonban egyet előrelépett. Előnyét akár négypontosra is növelhette volna, de vasárnap a Medvescak Zagreb végig vezetve, 3-2-re felülmúlta az angyalföldieket.

Felemás hétvégén van túl a Debrecen és a Miskolc közös csapata, hiszen a szombati győzelem után vasárnap kikapott az Okanagantól. Az első meccsen a magyarok már 2-0-ra is vezettek, de a St. Pölten-i csapat az utolsó harmadban, másfél perccel a találkozó vége előtt egyenlített. Ennek azonban csak negyven másodpercig örülhetett, Molnár Máté góljával ugyanis még a rendes játékidőben nyert 3-2-re a keleti-magyarországi együttes. Másnap az osztrákok alaposan visszavágtak, miután 9-2-es győzelemmel szerezték meg a három pontot.

Rosszul indul a MAC Orlí Znojmo elleni találkozója, a csehek ugyanis a harmadik perc kezdetén már 2-0-ra vezettek. A budapestiek azonban még az első harmadban egyenlítettek, a másodikban átvették a vezetést, a harmadikban pedig tovább növelték az előnyüket, így végül 5-2-re nyertek. Bár a Slavija Ljubljana is vezetett a Fehérvár ellen a meccs elején, több örömük nem akad: a magyar együttes 13-1-re múlta felül a szlovénokat. Csütörtökön otthonukban vehetnek revánsot, ugyanezen a napon a KMH az Orli Znojmóval mérkőzik.

U18-as bajnokság

Az már az előző héten eldőlt, hogy a Fehérvár nyerte a hazai ifjúsági bajnokság alapszakaszát, szombaton pedig az is biztossá vált, hogy a MAC Budapest szerezte meg a második, ugyancsak elődöntőt érő helyezést. Ehhez ugye csak az kellett, hogy az utolsó fordulóban legyőzze a Győrt, ami 5-0-ra sikerült. Így az UTE hiába nyert 5-3-ra a Vasas ellen, maradt a harmadik helyen. Az angyalföldieknek a vereség azt jelentette, hogy még keddig izgulniuk kell azért, hogy megtartják-e a negyeddöntőt érő hatodik helyezést, hiszen a DVTK ? amely szombaton 14-0-ra nyert a Tisza Volán ellen ? még játszik a Debrecennel, és ha nyer ? akár rendes játékidőben, akár hosszabbításban ?, akkor megelőzi a Vasast. A debreceniek ötödik helye már régóta biztos, ezen a Pesterzsébet felett aratott 4-1-es győzelem sem változtatott. Ahogy a Fehérvár is csak tovább növelte pontjainak számát az élen a KMH felett aratott 11-2-es diadallal.

Az UTE a Vasas vagy a DVTK ellen már csütörtökön jégre lép a negyeddöntőben ? a Csíkszereda és a Debrecen első összecsapását február 13-án rendezik ?, míg a helyosztón a tizedik KMH a hetedik helyezetthez (DVTK vagy Vasas) látogat, a nyolcadik Győr a kilencedik Pesterzsébetet fogadja.

EBJL

A magyar bajnokságban lejátszott mérkőzésekből három is beleszámított az EBJL-be. Ahogy említettük, a MAC könnyedén győzte le 5-0-ra a Győrt, és a Fehérvár is magabiztosan nyert 11-2-re a KMH ellen ? ahogy a Zell am See-Lienz együttese ellen is nagyarányú 11-0-s győzelmet aratott. A Vasasnak nyilván a hazai bajnokság szempontjából létfontosságú volt a győzelem az UTE ellen, ennek érdekében mindent meg is tett, s a második harmadban még vezetett is 2-1-re. A folytatásban azonban a lilák jobbnak bizonyultak, s többek között Szalma Zsolt triplázásának köszönhetően 5-3-ra nyertek. A Debrecen-Miskolc ellen azonban hiába vezettek, a mérkőzés szétlövésbe torkollott, s végül a 2-1- es vereséget szenvedtek.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság I. csoportjában a hétvége legszorosabb meccsét az Egerszegi Titánok és a DVTK játszotta. A zalaegerszegiek a rendes játékidőben négyszer is vezettek, de a miskolciak mindannyiszor egyenlítettek, sőt, a második harmadban előnybe is kerültek. Hatvan perc után 5-5 állt az eredményjelzőn, a hosszabbítás második percében a DVTK talált a kapuba, s nyert 6-5-re. A Jegesmedvék szombaton a Győrt könnyebben múlták felül 5-2-re, vasárnap a Vasas 4-0-ra győzött a Debrecen, az éllovas MAC 6-0-ra a Győr ellen. A Pesterzsébet és az UTE találkozóját későbbre halasztották.

Szerdán a Debrecen a DVTK-t fogadja.

I. csoport

Eredmények:

Győr?DVTK Jegesmedvék 2-5

Debrecen?Vasas 0-4
Egerszegi Titánok?DVTK Jegesmedvék 5-6 h.
MAC Budapest?Győr 6-0
Pesterzsébet?UTE ? elhalasztották

Program:

19:15 Debrecen?DVTK Jegesmedvék

II. csoport

Élre állhatott volna a Dunaújvárosi Acélbikák a II. csoportban, de az UTE B-t csak szétlövésben sikerült legyőznie 2-1-re, így csak beérte pontszámban az első helyen álló Vasas B-t. A KMH és a Tisza Volán is osztozott a pontokon, hiszen előbbi hosszabbításban nyert 3-2-re. A hétvégén először ünnepelhetett a szezonban a Kiskőrös, miután nagy csatában, 5-3-ra felülmúlta a KMH B-t.

Central Europe Hockey Cup

Az U16-osok közép-európai kupájából adósak vagyunk egy múlt heti eredménnyel, a Fehérvár ugyanis csütörtökön 4-3-ra nyert az Okanagan HCE ellen.

Eredmény:

2017. január 26., csütörtök:

Okanagan HC ?Fehérvár AV19 3-4 (2-1,0- 0, 1-3)

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság I. csoportjában három csapat is Erdélyben járt az elmúlt napokban. A MAC Budapestnek remekül sikerült a túra, hiszen hat mérkőzésen 18 pontot gyűjtött, s jelenleg vezeti a tabellát. A Felcsíkot 5-2-re és 4-1-re, a Csíkszeredát 5-0-ra és 6-1-re, a Gyergyószentmiklóst 5-0-ra és 13-3-ra győzte le.

A Ferencváros már nem mondhat ilyen sikeres sorozatot magának, hiszen bár 4-0-s sikerrel indított a Gyergyószentmiklós ellen, a második meccsen 3-1-re kikapott. A Felcsíkot először csak szétlövésben múlta felül 3-2-re, másodjára pedig ugyanennyire kikapott a rendes játékidőben. Gyógyírt a Csíkszereda elleni 1-0-s és 3-1-es győzelem jelentett.

A Csíkszereda ellen a Pesterzsébet három pontot gyűjtött, miután a második meccsen 6-3-ra nyert, az elsőn azonban 5-2-re kikapott. A Gyergyószentmiklós elleni mérlege már jobb, hiszen 6-2-es és 10-3-as győzelemmel hagyta el a jeget, a Felcsíkot pedig mindkétszer 6-3-ra múlta felül.

A Debrecen pénteken simán győzte le 9-0-ra az Ifj. Ocskay Gábor JA B együttesét, az A-val azonban szombaton már nem bírt, s 4-2-re kikapott. Az eddigi éllovas UTE pontot vesztett a DVTK ellen, miután az utolsó előtti helyen álló csapatot csak szétlövésben győzte le 4-3-ra.

A lilák csütörtökön rangadót játszanak az Ifj. Ocskay Gábor JA A csapatával.

15:40 UTE?Ifj. Ocskay Gábor JA

A II. csoportba a Tisza Volán tovább növelte előnyét az élen, miután 13-0-ra felülmúlta a DVTK B együttesét. A Dunaújváros is magabiztos, 9-5-ös győzelmet aratott a MAC B ellen, míg a Vasas az Egerszegi Titánokat győzte le simán 7-2-re. Az UTE B egy pontra megközelítette a KMH-t, miután idegenben 3-1-re nyert riválisa ellen. A Gepárd JE és az MTK meccsét későbbre halasztották.

Hétfőn az UTE B és a Vasas játszik egymással, csütörtökön a MAC B az MTK-t, a Gepárd a DVTK B-t, a Dunaújváros a Tisza Volánt, a KMH az Egerszegi Titánokat fogadja.

18:30 KMH?Egerszegi Titánok

A III. csoportban a KSI 5-3-ra nyert a Sportország, a Debrecen B 9-1-re a KMH B, a Jászberény pedig 4-3-ra a White Sharks ellen. A bajnokság szombaton folytatódik.

III. csoport

Eredmények:

Sportország?KSI 3-5
KMH B?Debrecen B 1-9
White Sharks?Jászberény 3-4

A IV. csoportban továbbra is hibátlan a Kaposvár, a hétvégén 35-0-ra, majd 30-1-re nyert a Szabolcsi JE ellen. A Veszprém és a Pécs kiélezett meccset játszott egymással, amely csak hosszabbításban dőlt el 3-2-re a pécsiek javára. A következő mérkőzést szombaton rendezik.