Vas Márton kettesével szerzi a pontokat

A magyar bekk november 18. óta minden hazai meccsén legalább egy, de inkább több pontot szerez. Bartalisék és Wehrsék kikaptak.

A DEL2-ben a Freiburg a Frankfurt elleni pénteki bravúrgyőzelmet követően a Kaufbeuren csapatát fogadta. A meccs annál is inkább fontos volt, mivel a vendégek egy hellyel előzték a Freiburgot a tabellán és bár bőven van még az alapszakaszból, ennél jobb alkalom a hátrány csökkentésére nemigen kínálkozott. Az első harmad kiegyenlített játékot és egy-egy gólt hozott mind a két oldalon. A második húsz percet 1-0-ra nyerték a hazaiak, Vas Márton mindkét lőtt gólnál a jégen volt. Az utolsó periódus hetedik percében harmadik gólját is meglőtte a Freiburg, kétgólosra növelve az előnyt. Az 55. percben Vas Márton érkezett középen egy jó passzra, kapásból ragasztott óriási lövést a kapuba. A passzt egyébként a csapat legjobb játékosától, a 23 éves saját nevelésű Nikolas Linsenmaiertől kapta, aki ötödik a liga kanadai táblázatán. Vas Márton 36 évesen a DEL2 második legponterősebb hátvédje, +/- mutatója +15, az egyik legjobb a csapatában. Hihetetlen, mennyire értékes játékos még mindig.

A Kaufbeuren nem adta fel, másfél perccel a vége előtt 4-2-re szépített. A végén még lehozták a kapusukat. Vas Márton egy alkalommal nem csak sikeresen juttatta ki a korongot a harmadból, de egyenesen Radek Duda elé tálalt, a veterán cseh szélső pedig nem hibázta el az üresen álló kaput, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. Vas Márton csapata ötből négy lőtt góljánál jégen volt, egy gólt ő maga lőtt, egynél pedig pontot szerzett, csapata egyik legjobbja volt. A magyar bekkre nincsenek szavak, idei negyvenedik meccsén 33. pontját szerezte, már tíz gólt lőtt. Hazai pályán több hónapos pontszerző szériában van, amit november 18-án a Ravensburg ellen kezdett meg, azóta 12 alkalommal játszott hazai publikum előtt, ezek mindegyikén pontot szerzett, összesen 18-at, ami másfeles meccsenkénti pontátlag. Győzelmével a Freiburg két helyet lépett előre a tabellán és már a hetedik helyen áll a tabellán. A Kaufbeuren előnye öt pont előtte, de egy meccsel többet játszott.

Súlyos vereségbe szaladt bele a Schwenninger Wild Wings az Augsburg ellen hazai pályán. Az első harmadban még csak 1-0-ra vezettek a vendégek, ám a középső periódust nagyon elrontották Bartalis Istvánék, 13 perc leforgása alatt négy gólt is kaptak, ráadásul az utolsó húsz perc elején hatodszor is mattot kapott a védelem. A mészárlásban két Minnesotában született amerikai játékos, Ben Hanowski és Drew LeBlanc járt az élen. Ők egyidőben voltak csapatkapitányai a St. Cloud egyetemi csapatának, Hanowski az NHL-ben is szóhoz jutott 16 meccs erejéig, a DEL góllövőlistáján a második helyet foglalja el. A Wild Wings ellen mindketten 2+1-et értek el. A végére azért legalább a becsületgól megszületett, ezzel alakult ki az 1-6-os végeredmény. Vereségével a Schwenningen egy helyet visszacsúszott és már csak 12. helyen áll a tabellán.

Kikapott a Villach is, amely a Znojmo otthonában lépett pályára. Nem igazán tudták lépést tartani ellenfelükkel Kevin Wehrsék, az első negyven perc kapura lövési statisztikája 35-16 volt. Mindez ráadásul gólokban is megmutatkozott, a csehek 3-0-ra elhúztak. A VSV azonban nem adta fel, két lőtt góllal az utolsó 12 percet ismét teljesen nyílttá tette. Illetve csak tette volna, ha nyolc perccel a vége előtt a Znojmo nem lövi meg a negyedik gólját is és nem dönti el 4-2-re a mérkőzést. Wehrs pontot nem szerzett, a Villach veresége következtében helyet cserélt a Znojmóval és már csak harmadik helyen áll az alsóházban a középszakaszban.