A Washington a félidei első

Az idényfelező gálát a fővárosi csapat várja az NHL-tabella élén. Nyugaton a Minnesota az első.

Kétgólos mínuszról győzött a Boston a bajnok ellen. A Bruins 0-2 után négy gólt szerzett, amiből az első kettőt Brad Marchand ütötte. A harmadik harmad derekán a Penguins még szépített ugyan, de az egyenlítő találatot már nem sikerült megszereznie. A Boston egy hónap után tudott ismét két egymást követő meccset megnyerni.

A Capitals a mérkőzés feléig négy gólt ütött New Jerseyben, amivel gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A fővárosi csapatban négy játékos is két ponttal zárt, de mind közül kiemelkedett Jevgenyij Kuznyecov, aki két gólt ütött. A Washington jelenleg 72 ponttal áll és az NHL listavezetőjeként mehet az All Star-szünetre.

Az Islanders majdnem három év és hét elvesztett meccs után győzte le ismét a Montrealt. Az Isles Brooklynban szakította meg a rossz sorozatát az Andrew Ladd, Thomas Greiss párosnak köszönhetően. A balszélső két gólt szerzett, közte a győztes találatot, míg a kapus 21 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Szoros és gólszegény meccsen győzte le a Philadelphia hazai jégen a Torontót. A zsinórban harmadszor nyerő Flyers győztes gólját Roman Ljubimov ütötte, két és fél perccel a befejezés előtt. A Philly a győzelemnek köszönhetően megelőzte a még éppen rájátszás helyen lévő Leafst.

13 mérkőzést játszottak az All Star-hétvége előtti utolsó játéknapon, mégiscsak két shutoutot született. Az egyiket Peter Budaj szállította, aki Carolinában húzta le a rolót 22 védéssel. A másik oldalon Cam Wardra sem lehetett panasz, 55 percig hibátlanul védett, de ekkor két és fél perc alatt hármat kapott, ez döntőnek bizonyult.

A nap második hibátlan meccsét az Arizona kapusa, Mike Smith szállította, aki nem szakadt meg a Vancouver ellen. A pályafutása 31. hibátlan meccsén védő kapus összesen 19 lövést védett úgy, hogy az első harmadban a Vancouvernek nem volt kaput eltaláló lövése. Smith mellett az est másik hőse Alekszandr Burmisztrov volt. A Winnipegből elzavart csatár megszerezte első gólját új csapatában, hat meccsen összesen hat pontot gyűjtött, míg a Jetsben összesen kettőt 23 találkozón.

USP NHL: PHOENIX COYOTES AT ANAHEIM DUCKS S HKN USA CA

A Calgary hosszabbítás után győzni tudott Ottawában, ezzel megszakította négymérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. A Senators a harmadik harmadban két gólt ütött, a másodikat egy perccel a vége előtt Chris Wideman révén, amivel megmentette az egyik pontot. A Flames győzelmét azonban nem tudta megakadályozni, Johnny Gaudreau egy csodaszép góllal eldöntötte a meccset fél perccel a befejezés előtt.

A forduló második hosszabbítását a floridai derbi hozta, ahol a Panthers kapta a plusz pontot. A két csapat között volt egy gyors gólváltás az első játékrész derekán, de a következő gólig egészen a hosszabbításig várni kellett. Ezt Jonathan Marchessault szerezte emberelőnyből, ami azt jelenti, hogy a Panthers négy elvesztett meccs után győzött ismét.

Nem megy a Columbusnak. A nemrégiben zsinórban 16 meccset nyerő gárda, az utolsó 12 meccséből hetet elbukott, ma hajnalban a Nashville otthonában maradt alul. A Predators a kétgólos Craig Smith vezetésével végig irányította a meccset, a Jackets csak üldözni tudta ellenfelét. A Nashville az utolsó kilenc meccséből a hetediket nyerte, aminek köszönhetően feljött a Central-csoport harmadik helyére.

1-1-ig és a mérkőzés feléig volt izgalmas a Wild?Blues csata. A folytatás igen egyoldalúra sikerült, Devan Dubnyk lehúzta a rolót, a Minnesota pedig négy gólt ütött, ebből Nino Niederreiter egyet maga lőtt, kettőt pedig előkészített. A Wild a Nyugati Konferencia első helyéről várhatja az idényfelező gálát.

Fordulatos meccsen győzött a Winnipeg Chicagóban, ez az jelenti, hogy a Jets idén négyből négyszer verte a szeles város csapatát. A kanadai csapat a hetedik percben már kettővel ment, a Hawks azonban fordított és még négy perccel a befejezés előtt is győzelemre állt. Ekkor azonban fordult a pakk, Andrew Copp és Bryan Little révén 32 másodperc alatt ütöttek kettőt a kanadaiak, amit még eggyel megtoldottak egy perccel a később. A Hawks utolsó hét meccséből csak hármat nyert meg.

A Dallas szoros és nehéz meccsen győzte le a Buffalót, és ezzel ismét 50%-os mutatóval áll. Pedig a Sabres jól kezdett, ellépett kettővel, de a Stars zsinórban négyet ütött, Patrick Sharp kettőt vállalt magára. A Buffalo még a második szünet előtt szépített, de a harmadikban hiába játszott elképesztő fölényben, 16:2-re nyerve a kapura lövéseket, képtelen volt bevinni az egyenlítő találatot a fantasztikusan védő Lehtonennek.

Andrej Sekera és Cam Talbot volt az Edmonton két nyerőembere San Joséban. A Sharks hiába szerezte meg a vezetést a negyedik percben, Talbot a folytatásban nem hibázott és végül 32 védéssel zárta a találkozót. Talbot mellett a bekk is kitett magáért, az ő két góljával indult meg az Oilers és fordította meg a mérkőzést. Az Oilers az utolsó 8 meccsén 15 pontot gyűjtött.

Az NHL-ben most néhány napos szünet következik az All Star-hétvége miatt. A csapatok legközelebb szerda hajnalban lépnek jégre, akkor majdnem teljes fordulót rendeznek, a Calgary és a Vancouver kivételével minden csapat jégre lép majd.

Az All Star-mérkőzéssel kapcsolatos hír, hogy Los Angelesben biztosan nem lesz ott a Metropolitan csapat mestere, John Tortorella és centere, Jevgenyij Malkin.