Mongólia?Magyarország 9-5

Egy nagyon rosszul sikerült első félidő eredményeként négygólos vereséget szenvedett bandyválogatottunk Mongóliától. A Murzin-Rogyionov-Eisbrunner trióval nem tudtunk mit kezdeni, az ázsiai válogatott 9 góljából 8-at ők szereztek. A 10. percben szerezték meg a mongol válogatott tagjai a vezetést, a 20. percben dupláztak, a 23. és a 27. percben szerzett góljaikkal pedig már 4-0 volt oda. Ezt követően sikerült a szépítés, de hamar érkezett a válasz három mongóliai gól képében. A félidő végül 7-2 volt oda. A második félidőben sikerült kozmetikázni az eredményen, de utolérni az ellenfelet nem, 3-2-re nyertük ezt a 45 percet, a végeredmény pedig 9-5 oda. A pénteki nap programjának ismeretében azonban ezt a mieink lehet, hogy nem is nagyon bánják.

Ezzel Mongólia csoportgyőztes, Magyarország a 2. helyen végzett. Az alsóházban Kanada 13-0-ra lelépte Kínát, a csehek és az észtek csatáját a baltiak nyerték 2-1-re, majd a juharlevelesek 4-0-ra verték a hollandokat, az észtek 10-0-ra Szomáliát, a nap zárásaként pedig a cseh válogatott 6-3-ra győzött a kínaiak ellen. Ezzel kialakult a VB negyeddöntőinek párosítása. Pénteken meccsdömping lesz, hogy szombaton már csak a helyosztókat kelljen lejátszani. Ennek megfelelően rettenetesen korán indul a program. Reggel fél 8-kor Mongólia játszik Hollandiával, fél 10-től magyar?cseh összecsapás következik, 11:30-tól Japán játszik Észtországgal, 13:30-tól pedig Ukrajna Kanadával.

A mongol?holland meccs vesztese 15:30-kor Kína ellen játszik, a magyar?cseh vesztese pedig 17:30-kor Szomáliával. Reméljük, a mieink csak később, az elődöntőben játszanak. Valószínűleg a könnyebb ágra kerültünk, ugyanis ha legyőzzük a cseheket, akkor a japán?észt meccs győztese jut nekünk, míg a mongolok negyeddöntőjének győztese minden valószínűség szerint Kanadát kapja majd. A teljes pénteki programban 2×30 perces mérkőzéseket játszanak majd a csapatok, az eredményeket-eseményeket, esetleges streameket erről az oldalról kiindulva érdemes követni-keresni..