Utánpótlás Maros Botond kapja a legkevesebb gólt az EBYSL-ben

Mármint mérkőzésenkénti átlagban. Utánpótlás-légióskörkép a nagyvilágból.

A svájci Elite A-ban a Davos hazai jégen 6-0-ra verte az utolsó Ambrit, később a listavezető Genéve otthonában 3-1-re alulmaradtak. Kiss Zsombor játszott, pontot azonban nem szerzett. A Davos továbbra is stabil playoff-résztvevőnek tűnik, jelenleg 5. a tabellán.

Egy osztállyal lejjebb, a Langenthal nagy csatában győzte le idegenben az Elite B utolsó helyén álló Herisaut. Kovács Dávid ismét élvezte a szakvezetés bizalmát, két gólt kapott, csapata pedig 3-2-re diadalmaskodott. A Langenthal jelenleg a liga 5. helyén áll.

Nem sikerült jól a múlt hét a Novizen Elite-ben szereplő ZSC Lionsnak. A zürichiek előbb hazai pályán a Berntől 2-1-re, majd a Biel otthonában 4-2-re kaptak ki. Falus Ádám játszott, pontot nem szerzett. Révész Marcell továbbra is sérült. A ZSC Lions így már csak harmadik a bajnokságban.

December közepe óta képtelen nyerni a Linz EBYSL-csapata. A Black Wings a MAC-ot és az Innsbruckot fogadta, a budapestiektől 4-2-re, a tiroliaktól 5-2-re kaptak ki. A magyar különítményből ezúttal csak Gáspár Máté játszott, a 20 éves támadó készítette elő az Innsbrucknak lőtt mindkét gólt. Gáspár 26 meccset követően 17 ponttal a házi kanadai góllövőlista élén áll. A Linz utolsó az A csoportban.

Az EBJL-csapat is hasonló rossz szériát fut, ezúttal az Újpest otthonában maradtak pont nélkül. A hosszú időt követően ismét pályára lépő Tóth Balázs hiába hatástalanított 50-ből 47 lövést, az lilák egy üres kapus góllal 4-1-re győztek. Kónya Krisztián felépült sérüléséből, gólpasszt adott. Kemény Patrik és Fehérgyarmati Balázs ezúttal nem voltak eredményesek. A Linz utolsó az EBJL B csoportjában.

A Vienna Capitals 5-1-es vereséget szenvedett Székesfehérváron az osztrák bázisú juniorligában. Szabad Kevinék később javítottak, 6-1-re verték az Olimpia Ljubljanát. Maros Botondnak már 10 percet követően váltania kellett társát a kapuban, hisz az első 8 fehérvári lövésből 4 utat talált a bécsi kapuba. A folytatásban Maros 17 lövésből csak egyszer volt tehetetlen, 94,1%-kal védett. A Ljubljana ellen már ő kezdett, ekkor 93,8%-on zárt. Szabad Kevin mindkét összecsapáson játszott, pontot nem szerzett. Maros az eddigi 11 meccsen összesen csak 17 gólt kapott és 91,8%-kal véd a ligában. Az EBYSL-ben ő engedi átlagban a legkevesebb gólt az ellenfeleknek.

A finn Nuorten Mestisben két vereséggel zárta a hetet a KeuPa/Pelikaanit. Nagy Zoltán együttese a KooVee csarnokában 8-5-re, majd fordított pályaválasztással 11-2-re kapott ki. A fiatal magyar csatár 3 gólpasszt tett a közösbe. Nagy 30 mérkőzést követően 10+13-mal áll a bajnokság leggyengébb csapatában.

Egy korosztállyal lejjebb, a TuTo U18-as csapatában játszik Farkas Márton. Az alapszakasz során a TuTo a 7 fős csoport harmadik helyezettje lett, így bent maradt a B-nuorten Mestisben. A 4 alapcsoport 2-3. és a két legjobb 4. helyezettjei alkotják a 10 együttest számláló középszakaszt, ahonnan a legjobb négy kerül a Final Four-ba. A TuTo a HJK otthonában vendégeskedett a hétvégén, ám Farkas gólpassza is kevésnek bizonyult a győzelemhez, a hazaiak büntetőkkel nyertek 4-3-ra. 5 fordulót követően a TuTo a 8. helyen áll.

Még egy korosztállyal lejjebb, a B2-nuorten SM ligában szerepelt a HJK és Szolga Bertalan. A 15 fős alapszakasz 11. helyén végeztek, ami azt jelentette, hogy a középszakaszt egy szinttel lejjebb a B2-nuorten Mestisben folytatják. Itt 3 darab 6 fős csoportban versengenek a csapatok, ahonnan a legjobb kettő jut tovább. A HJK jól kezdett, eddigi mindhárom meccsét megnyerte, legutóbb a Blues Blue fölött arattak 8-4-es sikert hazai környezetben, Szolga egy gólt szerzett. A középszakasz során jobban megy a 17 éves csatárnak, negyedik meccsén már negyedszerre volt eredményes. A HJK első a csoportjában.

A német DNL alsóházában a Starbulls Rosenheim kétszer fogadta a tabellán első helyen álló Iserlohnt, a megszerezhető hat pontból csak egyet tudott otthon tartani. A vendégek előbb 3-1-re, majd hosszabbítást követően 4-3-ra diadalmaskodtak. Makovics Bence a második találkozón betalált és egy gólpasszt is kiosztott. A 17 éves csatár 25 mérkőzésen 16 pontnál jár. A Rosenheim visszacsúszott a 3. helyre.

Véget ért az alapszakasz a német DNL II-ben, Bálint Tamás csapata, a Löwen Frankfurt a 8 csapatos északi csoport 6. helyén végzett. A múlt héten a Bad Nauheim látta vendégül a Frankfurtot, előbb 7-3-ra, majd 4-0-ra győztek a hazaiak. Bálint két gólpasszal zárta a fordulót, az alapszakasz 23 meccse során 11+15 pontot gyűjtött.

Bugár Gábor csapata, a Boden utolsó helyen zárt a svéd U18 Elit Északi csoportban. A középszakasz során 8 csapat verseng a rájátszás plusz egy kiadó helyéért. A Boden hiába nyert 6-2-re az AIK ellen, később 6-3-ra kikapott a Kramfortól, így 6 fordulót követően a tabella alján szerénykedik. Bugár nem szerzett pontot.