Bartalis István góllal zárta a hétvégét

Péntek után vasárnap is betalált a magyar csatár. Vay Ádámmal képtelen mostanában kikapni a Mallards, Vas Mártonék viszont vereséggel távoztak a ligautolsó otthonából.

A német első osztályban a sereghajtók egyikeként a Schwenningen a második helyezett München csapatát fogadta, vagyis Pat Cortina egykori csapata ellen játszott. Sajnos az erőviszonyok hamar láthatóvá váltak az eredményjelzőn is, a 17. percben már 0-3 állt a táblán. A harmad vége előtt ugyan szépítettek a hazaiak, de ez nem sokat ért, mivel a középső húsz percet 1-0-ra hozták a vendégek, sőt, a záró periódust is ők kezdték jobban, a 46. percben már 1-5 volt az állás. Az 58. percben érkezett Bartalis István, aki emberhátrányban blokkolt jól, a kipattanóval megindult, a kapujából rosszul kimozduló David Leggio kapust kicselezte és bár az üres kaput elvétette még, a palánkról lecsorgó korongot bepasszolta a kapuba. A következő emberelőnyt már kihasználták a vendégek, fél perccel a vége előtt beállítva a 6-2-es végeredményt. Ez volt Bartalis ötödik gólja a szezonban, csapata azonban visszacsúszott az utolsó helyre a tabellán.

Emberhátrányos gólt szerzett a Freiburg is, de ez számukra is csak szépségtapasz volt. Hiába szereztek vezetést Vas Márton az utolsó helyezett Crimmitschau otthonában, a hazaiak a meccs feléig négy góllal válaszoltak, amivel el is döntötték a meccset. A vendégek imént említett hátrányos gólja az utolsó percben már nem változtatott semmin, 4-2-re nyert a Crimmitschau. Vas Márton pontot nem szerzett, a Freiburg 10. helyen áll a német másodosztályban.

Vay Ádám Josh Robinsonnal nézett farkasszemet az ECHL-ben, ahol a Quad City Mallards a Missouri Mavericks otthonában. Két napja is nyertek Vayék, nem volt ez másképp most sem, 40 perc után már 3-0-ra vezettek a vendégek, a vége 4-3 lett. A meccs legjobbjának Chris Francist választották, az ex-volános csatár 2+1-et ért el. Vay a bunyója óta rátalált a győzelem útjára, sorozatban harmadszor vezette sikerre csapatát, amely továbbra is negyedik helyen áll a tabellán.