Henrik Sedin megszerezte 1000. pontját

A svéd center az első játékos, aki vancouveriként érte el ezt a mérföldkövet. A Pittsburgh kiütötte a Carolinát.

Henrik Sedin nagy napját hozta a Vancouver?Florida. A svéd kapitány góllal járult hozzá a Canucks győzelméhez, ez volt az 1000. pontja pályafutása során. Ezzel ő a 85. játékos a liga történetében és az első a Vancouver mezében, aki elérte ezt a határt. A sors fintora, hogy a gólt korábbi csapattársának, Roberto Luongónak lőtte, akivel nyolc évig együtt játszottak a kanadai városban. 1-1 után a győztes gólt Luca Sbisa jegyezte a harmadik harmad elején.

sedin 1000

Zsinórban harmadik meccsét vesztette el a Boston, ráadásul ebből kettőt hazai jégen, nullára. Az Islanders után a Chicagónak sem tudott gólt ütni Claude Julien legénysége, így a vendégeknek elég volt egy gól a győzelemhez, amit Marián Hossa ütött 86 másodperccel a befejezés előtt. A Hawks kapujában Scott Darling 30 védéssel ért el shutoutot.

A Buffalo kétszer is hátrányban volt a Detroit otthonában, hosszabbítás után mégis elhozta a pontokat az autóvárosból. A Sabres részéről Sam Reinhart és Ryan O’Reilly ütötte a két egyenlítő gólt, majd a ráadás vége előtt fél másodperccel Kyle Okposo a győztes gólt is megszerezte emberelőnyből.

Óriási pofont kapott hazai jégen a Carolina, a Pittsburgh hetet lőtt vendéglátójának. A Penguins a második harmadban rendezte le a meccset, amikor négy gólt szerzett. A vendégek legjobbja a kétszer eredményes Conor Sheary volt, a hazaiaktól Viktor Stalberget lehet kiemelni, ő a harmadik harmadban emberhátrányból mentette meg csapata becsületét.

Karl Stollery kiállítása döntötte el a New Jersey?Montrealt. A hazaiak védője a harmadik harmad legelején, 1-1-es állásnál ötperces büntetést kapott, a Canadiens pedig kétszer büntetett Shea Weber és Max Pacioretty révén. A Devils három győzelem után kapott ki, a Habs két vereség után győzött ismét.

A játéknap egyetlen szétlövését a Nashville nyerte az Edmonton otthonában. A Predators a rendes játékidőben kétszer is nyerésre állt, de ekkor még nem tudta megszerezni a győzelmet, az Oilers egalizált. A döntés a rávezetésekre maradt, Ryan Ellis és James Neal góljaival abszolválta ezt a Predators.