Utánpótlás Pénteken eldőlhet a második U20-as elődöntős hely

Az UTE hosszabbításban győzte le a Fehérvárt az U18-as bajnokságban.

EBYSL

Az osztrák juniorligában csütörtökön a Fehérvár a B csoport élén álló Vienna Capitalst fogadta. Clint Thornton együttes villámrajtot vett, hiszen a 10. percben már 4-0- ra vezetett. Az osztrákok egy perccel később szépítettek, de a fehérváriak még az első harmadban újra betaláltak. Miután a folytatásban nem esett több gól, így 5-1-re nyertek.

A Vasas Medvescak Zagreb elleni találkozóját csütörtökről szombatra tették át, az angyalföldiek vasárnap a Triglav Kranjjal is megmérkőznek. A MAC a hétvégén először a Linzhez, majd a Salzburghoz látogat. Szombaton utóbbi otthonában a KMH lép jégre, amelyet másnap a Znojmo lát vendégül. Az Olimpija Ljubljanát a Debrecen-Miskolc fogadja, a Fehérvár a Slavija Ljubljanánál vendégeskedik.

U20-as bajnokság

A hazai juniorbajnokságban a Fehérvár pénteken pontot tehet annak a végére, hogy az alapszakaszgyőztes Vasas mögött melyik csapat jut be a második helyen az elődöntőbe. Amennyiben a délutáni összecsapáson a fehérváriak legyőzik a Debrecent akár rendes játékidőben, akár hosszabbításban ? illetve miután az első meccsen 5-3-ra nyertek, így elég az egy pont is ?, akkor biztosították a helyüket a négyben. Ha a Debrecen hazai pályán rendes játékidőben nyer, akkor egy ponttal megelőzik a Fehérvárt. Csakhogy még játszanak a velük jelenleg azonos pontszámmal álló MAC-cal, és ha azon a meccsen a budapestiek nyernek, valamint legyőzik az utolsó játéknapon a DVTK-t, akkor még ők is odaérhetnek a második helyre. Szóval, egyelőre bonyolult a dolog, de késő délutánra már okosabbak leszünk.

És most jöjjön, ami szerdán történt: a KMH gond nélkül győzte le 5-1-re a DVTK-t, ahogy a MAC is magabiztosan nyert 10-1-re a bajnokságot az utolsó helyen záró Egerszegi Titánok ellen. A döntő és a helyosztók időbeosztása már elérhető a szövetség honlapján, a rájátszásé és az elődöntőé egyelőre várat magára.

U18-as bajnokság

Valódi rangadó lett az ifjúsági bajnokság első két helyén álló csapat meccséből. A vezetést a 4. percben haza jégen a Fehérvár szerezte meg, az UTE azonban öt perccel később egyenlített. A második harmad elején ismét a fehérváriak jutottak előnyhöz, de az utolsó harmadban a lilák nemcsak egyenlítettek, de fordítottak is. Kiss Dávid együttese gyorsan egalizált, s miután a rendes játékidőben már nem esett gól, jött a hosszabbítás. A 62. percben Páterka Bence juttatta a kapuba a korongot, ezzel 4-3-ra nyert az UTE. Virág Csaba csapata viszont hiába győzte már le másodszor a szezonban a nagy riválist ? az első meccs 2-1 lett ?, egy meccsel többet játszva is két ponttal le van maradva a Fehérvár mögött.

Ráadásul csak egy ponttal áll mögötte a MAC, amely csütörtökön 4-1-re múlta felül a Vasast, és a lilákkal ellentétben még két mérkőzés áll előtte. Tehát a jövő héten záródó alapszakasz ? a szövetség honlapján már elérhetők a rájátszás, az elődöntő és helyosztó mérkőzések időpontjai is ? még tartogat izgalmakat, hiszen a négy közé egyenes ágon csak az első két helyezett jut. A MAC már pénteken megelőzheti az UTE-t a KMH legyőzésével.

Az már eldőlt, hogy a Csíkszereda a negyedik helyen végzett az alapszakaszban, és a Debrecen, amely hét közben magabiztosan nyert 6-1-re a Pesterzsébettel szemben, ugyancsak biztosította a helyét a negyeddöntőben. A Győr és a Vasas azonban még nagy versenyfutásban van a hat közé jutásért. Utóbbi jelenleg két ponttal van lemaradva riválisától, amely csütörtökön otthonában vesztett el két pontot a DVTK-val szemben. A miskolciak a rendes játékidőben kétszer is vezettek, de végül hosszabbításra került sort, amelyben ők találtak be először, s nyertek 3-2-re. A Jegesmedvék a hét elején további három pontot gyűjtöttek a Pesterzsébet 10-2-es legyőzésével.

EBJL

Az UTE hosszabbításos győzelme a Fehérvár ellen, illetve a MAC Vasas felett aratott diadalara az osztrák ifjúsági ligában is pontokat hozott a konyhára. Utóbbi KMH elleni pénteki mérkőzése ugyancsak mindkét bajnokságba beleszámít. A KMH alig jön le a jégről, szombat kora délután már mehet is vissza, hiszen a Vienna Capitalst fogadja. A MAC-nak kicsivel több pihenőidő jut, miután csak négy után játszik a St. Pöltennel. Ugyanezen a napon a Debrecen-Miskolc a Mariborhoz, a Fehérvár a Vilachhoz látogat, vasárnap a Győr a Salzburg otthonában vendégeskedik.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság I. csoportjában vasárnap az éllovas Ifj. Ocskay Gábor JA Pesterzsébetre látogat, a második helyen álló MAC Budapest a negyedik Vasas otthonában lép jégre, míg a harmadik UTE a Debrecent fogadja.

I. csoport

Program:

11:30 Pesterzsébet?Ifj. Ocskay Gábor JA
16:10 UTE?Debrecen
18:30 Vasas SC?MAC Budapest

A II. csoportban a Vasas B visszakerült a tabella élére, miután kedden magabiztos, 14-1-es győzelmet aratott a Ferencváros ellen. Első helyét a hétvége után is megőrizheti, amennyiben vasárnap legyőzi a KMH-t. A Dunaújváros pedig továbbra is szorosan a nyomában lesz, ha szombaton felülmúlja a KMH B-t, ahogy az Ifj. Ocskay Gábor JA B is, ha sikerül nyernie az UTE B ellen. A Tisza Volán a Gepárd JE-vel, a MAC B a Kiskőrössel küzd meg a pontokért.

Central Europe Hockey Cup

Az U16-osok közép-európai kupájában a hétvégén nem lép jégre magyar csapat.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság I. csoportjában péntektől vasárnapig a MAC Budapest, a Pesterzsébet és a Ferencváros Erdélyben vendégeskedik, mindhárom csapat kétszer mérkőzik meg a Felcsíkkal, a Csíkszeredával és a Gyergyószentmiklóssal. Szombaton az Ifj. Ocskay Gábor JA a Debrecent, az UTE a DVTK-t fogadja.

Gyergyószentmiklós?MAC Budapest

A II. csoportban a hétvégén egyetlen mérkőzésre kerül sor, a MAC B a KMH-val játszik.