Zombie lett Garát beceneve odaát

A magyar játékosnak mezszponzora is van az NAHL-ben. Háriék nagyon megverték Gallóékat a svéd első osztályban.

Kétharmadához ért az alapszakasz az SHL-ben, a 35. játéknapon a Leksand a Linköpinget fogadta, vagyis a két magyar érdekeltségű csapat egymás ellen játszott. A vendégek persze sokkal jobban állnak a tabellán, azonban ez csütörtökön cseppet sem számított. A Leksand már az első harmadban betalált, majd a középső játékrészben kettőre növelte az előnyt. A meccs felénél kisebb dulakodás alakult ki, amiből a hazaiak jöttek ki jobban, a fegyelmi büntetéseket nem számítva ők négy, a Linköping hét perc büntetést kapott. A 4-4 elleni játék azonban feküdt a vendégeknek, így egy gólra feljöttek. Hiába, mert a Leksand még a harmad vége előtt visszaállította a kétgólos különbséget. A meccs a 46. percben dőlt el, amikor a hazaiak meglőtték negyedik góljukat is. Próbálkozott a Linköping, azonban ezen a hazai szempontból parádés estén esélye sem volt, az 58. percben még egyet lőtt a Leksand, ezzel lett 5-1 a végeredmény. Hári János 16 és fél, Galló Vilmos 5 és fél percet játszott, egyik magyar sem szerzett pontot.

Nagyon fontos volt ez a győzelem a Leksand számára, két pontra megközelítette a 12. Örebrót. Ezzel párhuzamosan a Linköping visszacsúszott a hatodik helyre a tabellán. Időközben elkészült a rájátszás sorsolása, a 13. és 14. csapat március 22-től április 4-ig játszik négy nyert meccsig az Allsvenskan két legjobb csapatával, míg a döntő hetedik meccsét április 29-én rendezik, amennyiben szükség van rá. A teljes menetrend itt tekinthető meg.

Garát Zsombor teljesítménye nem maradt figyelem nélkül az NAHL-ben. Olyannyira nem, hogy egy minnesotai bár mezszponzorának jelentkezett. Az egymásra találás részleteit nem ismerjük, de a hokis kocsmának határozottan van valami közép-európai melankolikus jellege. Ennek megfelelően nincs Happy hour, helyette van viszont Therapy hour minden délután 5-től 7-ig, a szlogenjük pedig ennyi: “Ha boldog nem is lehetsz, legalább légy részeg”. A karácsonyt például rondapulóver-versennyel ünnepelték.