Gólzápor a Gardenben

A Dallas 13 gólos meccsen verte a Rangerst. Henrik Sedin egy pontra az ezres álomhatártól.

Őrült meccset játszottak a Gardenben, ahol a Stars 13 gólos meccsen verte a Rangerst. A hazaiak már fél perc elteltével vezettek, de a Dallas néggyel válaszolt a korai gólra. Ezután a Rangers következett, egy duplával minimálisra csökkentette a különbséget, majd a vendégek újabb három gólt szereztek és négygólos előnnyel mehettek a második szünetre. A Rangers azonban nem adta fel, a harmadik harmad első felében négy perc alatt hármat ütött és ismét nyílttá tette a meccset, ám a fennmaradó 12 percben nem tudta megszerezni a hosszabbítást jelentő gólt.

A Carolina hiába szerezte meg a vezetést Columbusban, végül sima vereséget szenvedett és ezzel négy győzelem után maradt pontok nélkül. A Hurricanes sorozatát a Brandon Dubinsky, Szergej Bobrovszkij páros zárta le, a center duplázott és a győztes gólt szerzett, a kapus 24 lövést védett. A győzelemmel a Jackets befogta az NHL élén álló Washingtont, amely azonban egy meccsel többet játszott ellenfelénél.

Kétgólos hátrány után tartotta otthon a pontokat a Toronto a Buffalo ellenében. A Sabres kétgólos előnnyel mehetett pihenni az első szünetre, a Leafs azonban néggyel válaszolt, úgy, hogy egy játékosa sem szerzett egy pontnál többet. A Sabres két és fél perccel a befejezés előtt szépített ugyan, de a hosszabbítást már nem sikerült kiharcolnia.

Henrik Sedin egyetlen gólja döntött Vancouverben a Canucks?Predators meccsen. A svéd ikerpár jobbik tagja a befejező játékrész derekán talált be, amivel 999. pontját szerezte. A Canucks kapujában Ryan Miller 30 védéssel ért el shutoutot.

henrik sedin

Többek között Mike Hoffman és Mark Stone duplájának köszönhetően hozta el a pontokat az Ottawa a St. Louis otthonából. A Blues a harmadik harmad legelejére még 1-3-ról döntetlenre módosította az állást, de Senators zsinórban három gólt szerzett, amivel eldöntötte a mérkőzést. A St. Louis az utolsó percben még szépített, de ez nem veszélyeztette az Ottawa egymás utáni negyedik győzelmét a Blues csarnokában.

Akárcsak az Ottawa, a Chicago is 6-4-re győzött vendégként, mégpedig a ligautolsó Colorado otthonában. Az összecsapáson gyakorlatilag felváltva potyogtak a gólok, kétszer a Hawks, kétszer az Avalanche vezetett, de a lényeg, hogy a harmadik harmadot kezdetén 4-3-ra vezettek a denveriek. Ekkor azonban érkezett Vinnie Hinostroza, aki három perc alatt duplázott és megfordította a meccset, majd az utolsó percben Tanner Kero a Blackhawks-győzelmet is bebiztosította.

A nyugati első Minnesota hiába vezetett végig a Devils ellen, a hajrára elfáradt és pont nélkül maradt saját közönsége előtt. A New Jersey először kétgólos mínuszról jött vissza, majd Erik Haula gólja után másodszor is egyenlített Kyle Palmieri révén. 3-3 után a döntést végül Beau Bennett mondta ki, aki két perccel a vége előtt szerezte a győztes találatot.

Vincent Trocheck révén hiába vezetett a Florida kétszer is a Calgary ellen, végül sima háromgólos vereséget szenvedett a Saddledome-ban. A Flames a második harmadban hármat ütött Mikael Backlund vezetésével, a center először előkészítette az egyenlítő találatot, majd 13 másodperc alatt ütött kettőt. A győzelmet Sean Monahan biztosította be a hajrában.

A játéknap egyetlen hosszabbítását az Anaheim?Florida csata hozta, ahol a hazaiak kapták végül a plusz pontot. A második harmadban 21 másodperc alatt született két gyors gól, a következőre azonban a ráadás első percéig kellett várni, amit Rickard Rakell ütött emberelőnyből.