Ovecskin az 1000., Tavares az 500. pontját szerezte

Az NHL 14. hetének statisztikái.

Január 9.

Canadiens?Capitals 1-4
Alekszandr Ovecskin 544. gólját ütötte a meccsen, ezzel éppen a Montreal korábbi legendáját, Maurice “Rocket” Richardt érte utol, aki 29. az örökranglistán.

Ovecskin 2005-ben lépett az NHL-be és magasan vezeti az elmúlt 12 év góllövőlistáját. Ovecskin mögött a sorrend: Jarome Iginla (366), Sidney Crosby (364), Rick Nash (348).

Braden Holtby hetedik alkalommal győzött alapszakaszmeccsen a Bell Centerben. Az aktív kapusok között ezzel holtversenyben a harmadik a Roberto Luongo, Cam Ward párossal, a Ryan Miller (11), Marc-Andre Fleury (9) duó mögött.

Barry Trotz, a fővárosiak mestere 1400. meccsén állt a kispad mögött, ezzel befogta a nyolcadik helyen álló Patt Quinnt.

Devils?Panthers 0-3
Roberto Luongo karrierje 448. győzelmét aratta, amivel megelőzte az ötödik helyen álló Terry Sawchukot. Luongo előtt már csak Martin Brodeur (691), Patrick Roy (551), Ed Belfour (484) és Curtis Joseph (454) áll.

Luongo 1999-es NHL-be lépése óta a második legtöbb győzelmet szerezte. Luongot csak a 490 sikerig jutó Brodeur előzi meg.

Luongo először maradt hibátlan a szezonban és ezzel 17. idényében is szerzett legalább egy shutoutot. Ilyen vagy ettől jobb teljesítményt csak hat kapus tud felmutatni az NHL történetében, Martin Brodeur (21), Terry Sawchuk (20), Patrick Roy (18), Jacques Plante (17), Glenn Hall (17) és Gump Worsley (17).

Január 10.

Predators?Canucks 2-1
Calle Jarnkrok az első játékos a Nashville történetében, aki alapszakaszmeccs hosszabbításában emberhátrányban gólt szerzett.

Jarnkrok 1,5 másodperccel a hirtelen halál vége előtt szerezte a győztes gólt. Az ötperces hosszabbítás 1983-as bevezetése óta ez a gól minden idők második legkésőbbi találata. 2004. március 5-én a Carolina csatára, Kevyn Adams kilenc tizeddel a vége előtt talált be az Atlanta kapujába.

A Nashville hosszabbításban szerzett legkésőbbi találata 16 másodperccel a befejezés előtt született. Andy Delmore 2003-ban a St.Louis ellen, Marek Zidlicky 2004-ben a St. Louis ellen talált be 16 szekundummal a ráadás vége előtt.

Blackhawks?Red Wings 4-3
A Chicago minden játékosának volt kaput eltaláló lövése a mérkőzésen. Hasonló eset közel 20 éve nem volt az NHL-ben, 1997. március 15-én a Vancouver 5-2-re verte a Tampát és a kanadai klub minden játékosának volt kaput eltaláló lövése.

Duncan Keith 487. pontját szerezte a Chicago mezében, ezzel a hátvédek ranglistáján feljött a harmadik helyre Chris Chelios mellé, valamint Doug Wilson (779) és Bob Murray (514) mögé.

Január 11.

Capitals?Penguins 5-2
Alekszandr Ovecskin az NHL történetében 84. játékosként és negyedik oroszként, Fjodorov, Kovaljov és Mogilnij után megszerezte 1000. pontját.

Ovecskin 880. meccsen érte el az ezres határt, ezzel a 24. leggyorsabb volt.

Ovecskin 545. és 546. gólját ütötte, amivel éppen a Montreal korábbi legendáját, a 29. helyen álló Maurice ?Rocket? Richardt előzte meg.

Barry Trotz, a Washington mestere 685. győzelmét szerezte, amivel megelőzte az eddigi hetedik Pat Quinnt.

alex-ovechkin-1000-career-points

Jets?Canadiens 4-7
A montreali Phillip Danault, Artturi Lehkonen páros először duplázott karrierje során. Legutóbb 1985. október 19-én fordult elő, hogy két Habs-játékos is először üssön két gólt a pályafutása alatt. Bő 31 éve Stephane Richer és Kjell Dahlin duplázott a Hartfordban elvesztett 11-6-os meccsen.

Január 12.

Oilers?Devils 3-2
Connor McDavid 20. születésnapja előtt egy nappal két gólpasszt adott, így összesen 98 pontot gyűjtött, mielőtt betöltötte húszat. Az aktív játékosok között csak hatan tudtak ettől több pontot szerezni 20. születésnapjuk előtt, Sidney Crosby (222), Jaromir Jágr (108), Jeff Skinner (107), Steven Stamkos (107), Nathan MacKinnon (101) és Matt Duchene (98).

Wild?Canadiens 7-1
A Minnesota beállította története legnagyobb hazai arányú győzelmét. A Wild eddig háromszor győzött hat góllal de minden alkalommal 6-0-ra.

Január 13.

Panthers?Islanders 2-5
A mesterhármast ütő John Tavares a tizedik játékos az Islanders történetében, aki félezer pontig jutott. A TOP 10-ben Tavares mellett csak egy olyan játékos van, aki nem nyert Stanley Kupát, az 566 egységig jutó Pat LaFontaine.

Tavares az első, aki a 2009-ben draftolt játékosok közül elérte a félezres határt. Mögötte a jócskán lemaradva Matt Duchene (401) és Ryan O?Reilly (331) következik.

tavares 500

Hurricanes?Sabres 5-2
Jeff Skinner egymás követő második meccsén szerzett három pontot. Legutóbb ez az Eric Staal, Chad LaRose párosnak sikerült 2010 áprilisában, ugyanazon a két mérkőzésen.

Capitals?Blackhawks 6-0
A nem éppen gólvágó Jay Beagle karrierje során negyedszer duplázott, ebből harmadszor a Chicago ellen. Ezzel Mike Gartner mögött második a házi rangsorban. Összehasonlításképpen Alekszandr Ovecskinnek csak egy duplája van a Hawks ellen.

Coyotes?Jets 4-3
Az elmúlt hét szezonban mindössze harmadik alkalommal fordult elő, hogy két Arizona-játékos is három gólpasszal zárjon egy meccset. A Winnipeg ellen Oliver Ekman-Larsson és Radim Vrbata triplázott, 2013. november 16-án Vrbata és Martin Hanzal a Tampa ellen, 2015. december 29-én pedig Ekman-Larsson és Tobias Rieder a Chicago ellen.

Napra pontosan 31 éve után először ütött két gólt egy meccsen angliai születésű újonc. Az arizonai Brendan Perlini előtt Steve Thomas ütött kettőt 1983. január 13-án a Toronto mezében.

Rangers?Maple Leafs 2-4
A Toronto utolsó kilenc idegenbeli meccsén mindig szerzett pontot. A kanadai klubnak 2008 februárja és márciusa között volt utoljára ilyen sorozata.

Auston Matthews és Mitch Marner után Connor Brown a harmadik torontói újonc, aki megszerezte a 10. gólját a szezonban. Legutóbb a 2008/09-es szezonban voltak ilyen termékenyek a Leafs elsőévesei, amikor is a Mihail Grabovszkij, Nyikolaj Kuljomin és John Mitchell is eljutott tíz gólig.

Január 14.

Bruins?Flyers 6-3
Brad Marchand 500. meccsén öt pontot termelt. Az NHL történetében ez mindössze két játékosnak sikerült, a Bryan Trottier, Wayne Gretzky párosnak. Trottier 1982. január 7-én 3+2-vel, Gretzky 1985. december 7-én 1+4-gyel zárta a félezredik meccsét.

Marchandnak idén ez volt a második ötpontos meccse. Az elmúlt 40 évben ez csak két bostoni játékosnak sikerült, Adam Oatesnak (1993/94) és Jason Allisonnak (1997/98).

Brad Marchandnak a 2009/10-es szezon kezdetétől ez volt a 21. emberhátrányos gólja, amivel vezeti az elmúlt hét év listáját.

Marchand a 21. emberhátrányos góljával a harmadik helyen áll a Boston ranglistáján Rick Middleton (25) és Derek Sanderson (24) mögött.

David Krejci mindössze a negyedik olyan Boston által draftolt játékos, aki 500 pontot szerzett a csapat mezében. Korábban ez csak a Ray Bourque (1506), Patrice Bergeron (636),Terry O?Reilly (606) hármasnak sikerült.

Mar 5, 2015; Boston, MA, USA; Boston Bruins left wing Brad Marchand (63) reacts after scoring a goal during the first period against the Calgary Flames at TD Banknorth Garden. Mandatory Credit: Bob DeChiara-USA TODAY Sports

Panthers?Blue Jackets 4-3
Jaromír Jágr 23. szezonjában is szerzett legalább egy győztes gólt. A cseh zseni ezzel a harmadik az örökranglistán Mark Messier (25) és Gordie Howe (24) mögött, a Dave Andreychuk (23), Ron Francis (23) párossal holtversenyben.

Jágr karrierje 134. győztes gólját ütötte , amivel tovább javította saját NHL – rekordját.

Canadiens?Rangers 5-4
Max Pacioretty ötödször érte el a 20 gólos határt a Montrealban. Az aktív amerikai játékosok között csak kettő van, aki legalább öt 20 gólos szezont fel tud mutatni kanadai klubban. Ryan Kesler és Phil Kessel egyaránt hatszor érte el a húszas határt, előbbi a Vancouver, utóbbi a Toronto mezében.

Stars?Wild 4-5
A Minnesota már 4-0-ra is vezetett, a Stars egyenlített, de a Wild 4-4 után Jason Zucker góljával megszerezte a győzelmet. A Wild története során először adott le négygólos különbséget.

Red Wings?Penguins 6-3
A Detroit az elmúlt 22 évben ezt megelőzően csak kétszer győzte le az aktuális bajnokot minimum három góllal. 2004 januárjában a New Jerseyt, 2014. októberében pedig a Los Angelest egyaránt 5-2-re.

Hurricanes?Islanders 7-4
A Carolinában Jordan Staal, Lee Stempniak és Elias Lindholm is 1+2-vel, Brock McGinn 1+3-mal zárta a meccset. A Whalers/Hurricanes történetében mindössze egy meccs volt korábban, amikor négy játékos is minimum 1+2-vel zárta az estét. 1987. március 29-én a Hartford úgy verte 7-4-re a Vancouvert, hogy Kevin Dineen, Dean Evason és Sylvain Turgeon egy góllal és két gólpasszal, Ron Francis 2+2-vel járult hozzá a sikerhez.

John Tavares duplázott a New Yorkban, így az előző meccsel együtt a két találkozón összesen ötször volt eredményes. Legutóbb Matt Moulson talált be ötször két egymást követő meccsen még 2011 december 3-án és 6-án. Moulson négyet ütött Dallasban, majd még egyet a Tampának otthon.

Senators?Maple Leafs 2-4
Curtis McElhinney első sikerét jegyezte a Torontóban, ezzel hatodik különböző klubjában (Flames, Ducks, Senators, Coyotes, Blue Jackets, Leafs) szerzett legalább egy győzelmet. Ezzel az aktív kapusok rangsorában befogta az első helyen álló Chad Johnsont, , aki a Rangers, Coyotes, Bruins, Islanders, Sabres, Flames hatos mezében is szerzett győzelmet.

Avalanche?Predators 2-3
Pekka Rinne, a Nashville kapusa idei negyedik meccsét is megnyerte a Colorado ellen. 4/4-es mutatója az NHL-ben idén csak Tuukka Rasknak van, a Boston finn hálóőre mind a négy idei találkozóját megnyerte a Buffalo ellen.

Jarome Iginla 1515. meccsét játszotta, amivel megelőzte a 15. helyen álló Steve Yzermant.

Sharks?Blues 0-4
A St. Louis két egymást követő meccset is nullára nyert a Sharks otthonában. Legutóbb ez a Buffalónak sikerült 2011-ben és 2012-ben, amikor 3-0-ra és 1-0-ra nyert a SAP centerben.

Kings?Jets 3-2
Jeff Carter a 2011/12-es szezon kezdetétől számítva a 34. győztes gólját ütötte, ezzel az elmúlt hat év harmadik legjobbja Alekszandr Ovecskin (42) és Max Pacioretty (38) mögött.

Január 15.

A Washington az előző mérkőzésén 5-0-ra verte a Flyerst, így története során először nyert két meccset nullára, legalább ötgólos különbséggel.

Az NHL-ben sem gyakori az ilyen arányú győzelem, az elmúlt 20 évben mindössze három csapatnak sikerült. A Coyotes 2000 márciusában, a Predators 2003 februárjában és a Kings az idei szezonban novemberben nyert két egymást követő meccset, minimum öttel nullára.

A Philly és a Columbus után a Caps a Metropolitan-csoport harmadik csapata, amely minimum kilenc meccset nyert zsinórban. Az NHL-ben csak egyszer volt ilyen a tavalyi szezonban, amikor is a Florida pedig 12 meccset nyert zsinórban, a Tampa és a Montreal pedig kilencet.

Wild?Blackhawks 3-2
Devan Dubnyk mind a nyolc Chicago elleni alapszakaszmeccsét megnyerte , amióta két éve, 2015 januárjában a Minnesotához került. A playoffban már nem volt ilyen szerencsés Dubnyk, 2015-ben mind a négy playoffmeccsen ő védett , amikor a Hawks kisöpörte a Minnesotát.

VB18 13:00 HUNUKR