Gallóék győzelme Háriékon is segített

A svéd élvonalban a Linköping a Leksand legnagyobb versenytársa ellen győzött. Sebők Balázs csapata 8000 néző előtt kapott ki, Fekete Dániel csapata komoly hullámvölgyben van, Stipsiczék viszont nyertek.

Gólszegény mérkőzésen szerzett nagyon fontos három pontot a Linköping, amely az Örebróhoz látogatott. Galló Vilmosék a 8. percben megszerezték a vezetést és a későbbiekben már nem is változott az eredmény, 1-0-ra nyertek. Galló Vilmost ismét csak a 13. csatárként nevezték, végül nem lépett pályára.

A megszerzett három pont azonban nem csak a Linköpingnek, hanem a másik magyar érdekeltségű svéd első osztályú csapatnak, vagyis a Leksandnak is fontos volt, amelynek egyik legnagyobb riválisa éppen a 12. helyen álló Örebro. A Hári Jánossal felálló csapatra nem várt könnyű feladat, hiszen a második helyen álló, a Bajnokok Ligája elődöntőjében is szereplő Vaxjö otthonába látogatott. Sok mindenről lemaradt, aki nem érkezett időben a mérkőzésre vagy a büfében ragadt. A Leksand ugyanis már a 8. másodpercben megszerezte a vezetést. A Vaxjőt azonban nem sokkolta a korán jött találat, a 80. másodpercben már egyenlített is. Ezt követően megnyugodtak a kedélyek, több gól már nem esett ebben a harmadban. A továbbiakban is viszonylag jól tartotta magát a Leksand, a hazaiak azonban így is fokozatosan elhúztak, a 47. percre már 3-1 állt az eredményjelzőn. A végén a vendégek még lehozták kapusukat, ebből alakult ki a 4-1-es végeredmény. Hári János 16 és fél percet töltött a jégen, pontot nem szerzett, de a bulik 86%-át elhozta. A forduló után a Linköping feljött a harmadik helyre a tabellán, míg a Leksand maradt a 13. Háriék lemaradása minimális, három pont választja el őket az Örebrótól és az osztályozó elkerülésétől. Mindkét csapatnak még 18 meccse van hátra az alapszakaszból.

Nyolcezernél is több néző előtt, a hosszabbításban szenvedett vereséget a HIFK otthonában a KalPa a finn első osztályban. A hazaiak szereztek vezetést az első harmadban, amit Sebők Balázsék a meccs felénél egyenlítettek ki. Hiába lőtt idegenben is többet kapura ellenfelénél a KalPa, a győzelmet nem sikerült megszereznie. A hosszabbítás 34. másodpercében ráadásul Mikkola ütközött Backström kapussal, akit le is kellett cserélni az esetet követően. Az öt perc 4-3 elleni játékból közel négyet hősiesen kivédekeztek Sebőkék, ám végül csak begyötörte a HIFK a mindent eldöntő gólt és 2-1-re megnyerte a mérkőzést. A magyar válogatott csatár 14 percet játszott, pontot nem szerzett, a KalPa továbbra is tartja második helyét a tabellán.

Az alapszakasz végére leeresztett a Feldkirch, utolsó három mérkőzésének mindegyikén kikapott, szombaton az Asiago otthonában szenvedett vereséget. Az olasz csapat mindhárom harmadot 2-0-ra nyerte, a mérkőzést így összességében 6-0-ra. Fekete Dániel csapata jelenleg ötödik helyen áll az Alpesi Ligában, de még akár az is benne van a pakliban, hogy nem jutnak a rájátszásba.

A USHL-ben a Cedar Rapids RoughRiders a Waterloo Black Hawkst fogadta. Az első harmad egyetlen vendéggólt hozott, a második játékrész azonban sokkal mozgalmasabbra sikerült. Előbb a hazaiak egyenlítettek, majd a vendégek szereztek két gólt, de mindhiába, még a második szünet előtt egyenlített a RoughRiders. A rendes játékidő vége megint nagyon izgalmas lett, 100 másodperccel a vége előtt a vendégek szereztek vezetést, de fél perccel a vége előtt egyenlítettek a hazaiak. Jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetők, amely végül a hazaiaknak kedvezett, így 5-4-re nyert a Cedar Rapids. Stipsicz Bence pontot nem szerzett, csapata továbbra is utolsó keleten.