Négy között a DAB, a DVTK nyerte az MK-selejtezőt

A Dunaújváros kis híján leadta két harmad alatt felépített négygólos előnyét ? de aztán mégsem. Újabb pontot szerzett a HKB.

Ki-ki meccsen döntött a Magyar Kupa négy legjobbja közé jutásról a DAB és az UTE. A hazaiaknak csak a hárompontos siker hozhatott üdvösséget, és ennek megfelelően kezdtek, Dansereau már az 5. percben vezetést szerzett. Nem álltak le a pirosak, kisvártatva tökéletesen oldotta meg a ziccert Becze. A DAB-ot az sem zavarta össze, hogy az első harmad vége felé egy szerencsétlen szituáció után elveszítette legjobbját ? Dansereau kisebb agyrázkódás gyanújával ment az öltözőbe, de a későbbi hírek szerencsére arról szóltak, hogy jobban van ?, a második menetben bosszúból Cseter vágott kettőt. 0-4 után nem sokkal időt kért Szilassy Zoltán, ezután más sebességfokozatba kapcsolt az Újpest, de sokáig hiába, kimaradtak a ziccerek, nem kis részben azért, mert Duschek kapus ott állt a helyzet magaslatán, vagy ha nem, a kapuvas is nekik kedvezett. Pedig az újvárosiak ekkor sorozatos fegyelmezetlenségekből adódó emberhátrányokkal próbálták ösztönözni ellenfelüket. Az utolsó felvonás első felében aztán egyszerre átszakadt a gát, előbb Frolik, majd Benk talált be lila részről, és egy ideig úgy tűnt, bajban lehet a DAB. A nehéz perceket azonban sikerült átvészelniük, majd az 58. percben, egy négy a négy elleni szituációban alkalmazott korai kapuslehozatalnál Becze bevágta az ötödiket, eldöntve mindent. Az 5-2-vel a Dunaújváros a 4. helyen ment tovább, és készülhet a miskolci elődöntőre.

A nap másik igazán fontos mérkőzését a borsodi megyeszékhelyen játszották, ahol a sorozat első két helyezettje találkozott. A Debrecennek győznie kellett volna, meg is lepte ellenfelét, az első harmadban két góllal ellépett a vendégcsapat. Előbb Saluga, majd Koszourov talált be, utóbbi ügyesen kerülte meg a kaput, úgy verte át Adorjánt. Az orosz légiós góljánál máris pontot szerzett a frissen igazolt Jesse Schultz. A Jegesmedvék aztán úgy döntöttek, hogy feltámadnak, ennek jegyében előbb a fiatal Albert Tibor, majd Pavuk Attila volt eredményes. A fordítás Jarko Leppanen nevéhez fűződött a harmadik felvonás elején, egy késleltetett kiállításkor, ám ezzel még nem volt vége, Schultz ugyanis parádés egyéni megmozdulás végén egyenlített az 58. percben. Több gól a hosszabbításban sem esett, jöhettek a büntetők. A Jegesmedvék háromból háromszor betaláltak, a DHK ellenben csak egyszer, a döntő találatot Andrew Johnston neve mellé írták, 4-3. Ennek a hazaiak mellett a MAC Budapest is örülhetett, hiszen így megelőzhette a 3. helyre szoruló Debrecent, azaz a Tüskecsarnokban lesz a másik elődöntő.

MISDHK MK

Fotó: dvtk.eu

A MAC fehérvári vendégjátéka lényegesen kevesebb izgalmat hozott. A Titánok rendkívül fiatal csapattal, Adrian Lemay-t leszámítva légiósai nélkül állt fel. Más kérdés, hogy a kapust is le kellett cserélni nagyjából a felénél, éppenséggel az 5. vendéggól után. A 33. percben már 6-0 állt a táblán, ekkor szedték magukat össze némileg a hazaiak, és a Kiss Patrik?Tóth Renátó duó révén előbb a becsületgólt szerezték meg, majd hozzátettek még egyet. A történetet végül a fővárosiak zárták le, Bödök Bence révén lett 2-7.

A nap negyedik mérkőzésén a Ferencváros a bravúros Volán-verésnek köszönhetően 7.-ként végzett Hokiklub Budapestet fogadta. A szlovák harmadosztályban vitézkedő csapat úgy érezte, van még esélye újabb pontot szerezni ebben a sorozatban. Ennek megfelelően hiába szereztek vezetést kétszer is a zöldek, a HKB mindkétszer egyenlített ? és ki is húzta a hatvan percet iksszel. Jereme Tendler aztán behúzta a pluszpontot, 3-2 lett tehát a vége,  de vesztesnek alighanem több oka volt az örömre Pesterzsébeten.

A végeredmény: 1. Miskolc 18 pont, 2. MAC 15 pont, 3. DHK 14 pont, 4. DAB 12 pont, 5. UTE 12 pont, 6. FTC 9 pont, 7. HKB 4 pont, 8. Fehérvár 0 pont.