Quenneville 1500. meccse

A Chicago edzője győzelemmel jubilált. Hartman triplázott, Boudreau győzelemmel tért vissza.

Győzelemmel ünnepelte pályafutásának 1500. meccsét Joel Quenneville, a Chicago mestere. A siker nem jött könnyen a Predators ellen, a befejezés előtt nyolc perccel még 2-2 volt az eredmény. Ekkor azonban érkezett Ryan Hartman, aki a fennmaradó játékidőben klasszikus mesterhármast ütött és ezzel eldöntötte a meccset. Quenneville a harmadik edző, aki elérte a másfélezres határt, előtte ez csak a Scotty Bowman (2141), Al Arbour (1607) párosnak sikerült.

Chicago Blackhawks head coach Joel Quenneville smiles during a news conference after the Blackhawks' 4-3 win over Los Angeles Kings in the second overtime period in Game 5 of the NHL hockey Stanley Cup playoffs Western Conference finals, Saturday, June 8, 2013, in Chicago. The Blackhawks advance to the Stanley Cup finals. (AP Photo/Nam Y. Huh)

Bruce Boudreau először és nem mellékesen sikeresen tért vissza azóta Anaheimbe, hogy 2016 tavaszán kirúgták a kaliforniai klubtól. A tar mester, aki most a Minnesota edzője, szoros meccsen bizonyult jobbnak korábbi csapatánál. A Ducks hiába szerzett vezetést az első harmadban, a Wild a másodikban alig több mint másfél perc alatt kettőt ütött, ami elég volt a győzelemhez.

A Pittsburgh hat nap óta az első, a Tampa ellenben négy nap alatt a harmadik meccsét játszotta, így nem volt kérdéses a mérkőzés kimenetele a PPG Arenában. A Pens könnyedén lépett át a Tampán és ezzel egymás után ötödik sikerét jegyezte. A Penguins a befejező húsz percre pörgött fel igazán, amikor négy gólt szerzett a teljesen elfáradó vendégekkel szemben.

A játéknap első hosszabbítását a Carolina?Boston meccs hozta, ahol a hazaiak örülhettek a pluszpontnak. A Bruins került előnybe, de a Canes fordított és innentől kezdve végig irányította a mérkőzést, a győzelmet azonban csak a túlórában tudta megszerezni. A ráadás második percében a találkozón másodszor eredményes Sebastian Aho döntötte el a meccset. A Hurricanes az utolsó 13 hazai meccsén a megszerezhető 26 pontból 23-at begyűjtött.

Visszatért a győzelmi útra a Columbus. A zsinórban 16 győzelmet szerző, majd kétszer pont nélkül maradó ohiói gárda a Flyers ellen javított a hirtelen halálban. A Philly 17 másodperccel a befejezés előtt egyenlített Brayden Schenn révén, elrontva Bobrovszkij hibátlan teljesítményét. A ráadásban Nick Foligno döntött, ami azt jelenti, hogy a Columbus egymás után kilencedik alkalommal győzte le a Phillyt hazai pályán.

Az Edmonton a második és a harmadik harmadban összesen 29:8-ra nyerte a kapura lövéseket Ottawában, mégis pont nélkül távozott a kanadai fővárosból. A Senators kétgólos előnyt épített, amire az Oilers hiába felelt hárommal, a lyukas védelem miatt elvesztette a mérkőzést. A Sens 2-3 után a minimális lehetőségeiből három gólt szerzett, megfordította a meccset és négy vereség után győzött ismét.