Magyarország?Szlovákia 0-4

Sima vereséggel kezdtük a divízió 1/A csoportos női U18-as világbajnokságot a Tüskecsarnokban.

Nagyon jól kezdtük a világbajnokságot. Szlovákia ellen a mérkőzés elején határozottan érvényesíteni tudtuk akaratunkat. Több szép támadást is vezettünk, vendégünk alig tudott kibontakozni. Öt perc után kiegyenlítődött a játék, de a kapunk továbbra sem forgott veszélyben, ellenben a mi támadásaink száma csökkent. A harmad második fele elég egyértelműen megmutatta, melyik csapatban van több képzett játékos, sajnos a szlovákban. Alaposan megszórtak minket lövéssel, de a kapuból Horváth Vanessa által vezérelt védelem a kapussal az élen állta a sarat. Megdolgoztunk a szerencséinkért is, önfeláldozó, munkás harmadot futottunk, szép siker, hogy döntetlennel jöttünk le a szünetre. A 13 között több nagy lövést is hárító kapusunk mellett hátul Mayer Fruzsina játszott tanárian, elöl is sok jó teljesítményt láthattunk, Szick Dóra letámadásai, Váradi Orsolya megindulásai említésre méltók voltak.

A második harmad eleje megint csak nem sikerült rosszul, de ezúttal rövidebb ideig tartott a jó világ, mint az első húsz perc elején. Pedig ismét akadt egy komoly helyzetünk. A szerencsénk végül is a 28.percig tartott ki. Emberelőnyből szerzett vezetést Szlovákia, a kék vonalas lövés a kapu előtt megpattant ellenfelünk legjobb játékosán, Istocyován. Horváth Vanessa tehetetlen volt. Ahogy néhány perccel később is. Amikor pedig létszámfölényes kontrát indíthattunk volna, de a passzba hiba csúszott, így három szlovák játékos iramodhatott a kapunk felé, egy magyar bekkel színesítve. Megoldották hibátlanul. Összezavarodtunk, azonnal megkaptuk a harmadikat is, közelről fonákkal született meg a 3-0. Időt kértünk, némileg rendeztük a sorainkat, de a célok változtak: immár a győzelem helyett a felzárkózás, a tisztes eredmény elérése volt a cél. Ez a realitás, látszott is a jégen zajló eseményekből, no meg a 28:8-as kapura lövési arányból. Az eredmény ellenére továbbra is dicséretesen küzdöttek lányaink.

Nem esett jól, hogy a záró húsz percet azonnal egy újabb góllal kezdték északi szomszédaink. A 42. percben egy számukra jól megpattanó korongot lőtt gyors reagálásának köszönhetően a kapuba a szlovák lány. 4-0 után is jól álltunk a lábunkon, nem vette kedvünket a tetemes hátrány, és ami bennünk volt, igyekeztünk megmutatni. A becsületgólért küzdött Buzás Norbert társasága, ettől jó néhányszor csak a véletlen mentette meg Szlovákia kapusát, de végeredményben ez a tervünk sem vált valóra. Annyi siker jutott nekünk, hogy ebben a harmadban mi voltunk az aktívabbak a kapu előtt, többet lőttünk. Ettől még 4-0-s vereség lett a vége, méghozzá egyértelmű vereség.

Hétfő este a Norvégiától 3-2-re kikapó Németország ellen folytatjuk a vb-t.