A 16. siker is megvan a Columbusnak

Az ohiói gárda egy győzelemre került az NHL-rekordtól. Látványosan tért vissza Weber és Radulov Nashville-be.

Nem okozott gondot a Columbusnak az Edmonton legyőzése, amivel egymás után a 16. győzelmét szerezte. A liga legjobb csapatát a legjobb emberelőnyös alakulat, illetve Szergej Bobrovszkij segítette most is a győzelemhez. A Jackets négyből két előnyt váltott gólra Cam Atkinson és William Karlsson révén, a december legjobbjának választott orosz kapus pedig 21 lövést hárított. Amennyiben a Columbus magyar idő szerint péntek hajnalban legyőzi a Washingtont a fővárosban, beállítja a Pittsburgh 1993-as NHL-rekordját.

cbj

Meglepetésre simán győzött a Buffalo a Rangers otthonában. A Gardenben Anders Nilsson és Sam Reinhart volt a hős, a kapus kereken 96%-kal védett, míg a center a négy gólból kettőt készített elő és ezzel hétmeccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát. A Rangers négy győzelem után maradt ismét pont nélkül.

A Washington gólzáporos meccsen, hosszabbítás után gyűrte le a Torontót, megszakítva ezzel a vendégek ötös győzelmi sorozatát. A találkozón végig a kanadai gárdának állt a zászló, kétszer egy góllal, egyszer pedig két góllal is vezetett a mérkőzésen, a Capitals azonban háromszor is egyenlített, az összecsapást végül négy ponttal záró Jevgenyij Kuznyecov vezetésével. A 5-5 után jött a hosszabbítás, amit Alekszandr Ovecskin zárt le pillanatok alatt, az orosz gólgép a 22. másodpercben a már említett Kuznyecov passzából ütötte a győztes gólt.

Kinyílt a gólzsák Tampában is, ahonnan a Winnipeg hozta el a pontokat tízgólos meccsen. A Jets 1-1 után a második harmadban lépett el, amikor zsinórban három gólt szerzett. A befejező harmad elején volt egy gyors gólváltás, szépítettek a hazaiak, a második gólját szerző Nikolaj Ehlers azonban visszaállította a háromgólos különbséget. A hajrában Nyikita Kucserov emberelőnyös duplája után felcsillant a hazaiak számára a pontszerzés lehetősége, de Patrik Laine másfél perccel a befejezés előtt lezárta a mérkőzést.

A New Jersey szakította meg a Carolina kiváló sorozatát. A Hurricanes ugyanis az utolsó 11 hazai meccsén mindig szerzett pontot, 10 alkalommal győzött és csak egyszer kapott ki szétlövések után. A Devils azonban mindkét pontot elvitte, köszönhetően a Cammalleri, Henrique, Palmieri sornak, amelynek minden tagja egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. A Devils hármasa mellett Cory Schneider is odatette magát, 29 védéssel zárta az estét.

Nashville-ben először találkozott azóta a Canadiens és a Predators, amióta megkötötték a nyár bombaüzletét, a Weber, Subban cserét. A trade után a nagy többség a Predatorst tekintette az üzlet győztesének, azóta azonban bebizonyosodott, hogy a Habs nyert a cserén, ami ismét bizonyítást nyert. A hosszabbítást a harmadik harmadban Weber harcolta ki, ahol a Max Pacioretty szerezte a győztes gólt. Hogy még jobban fájjon a hazai szurkolóknak a vereség, arról nemcsak Weber, de Alekszandr Radulov is gondoskodott. Az orosz szélső, aki szintén a Preds játékosa volt, a vendégek mindkét góljából kivette a részét előkészítőként.

Négy nap alatt másodszor győzte le a Los Angeles a San Josét. A Kings a rendes játékidőben elért hazai győzelem után most idegenben, hosszabbításban gyűrte le közvetlen riválisát. A ráadást Jeff Carter harcolta ki a harmadik harmad elején fórból, a győztes gólt pedig Tanner Pearson ütötte a ráadás első percének a legvégén.