Magyarország?Szlovákia 5-2

A magyar női válogatott nyerte az U15-ösnek tervezett, de végül U17-essé vált találkozót a Városligeti Műjégpályán.

Az előzetes tervekkel ellentétben mégsem U15-ös, hanem U17-es utánpótlás-válogatott mérkőzést rendeztek a Karácsonyi Hoki Buli utolsó napján. A magyar csapatnál a 2000-ben született Horváth Dominika és a 2001-es Puskás Noémi nem felelt meg az eredeti korosztály kritériumának, míg a vendégeknél 8 2001-es játékos lépett jégre, tehát gyakorlatilag U16-os csapattal érkeztek. A mérkőzést jobban kezdte a magyar válogatott, a 6. percben Seregély kapu mögüli passzát Kerekes lőtte be közelről. A harmad végén kihasználtunk egy emberelőnyt, Seregély a gólpassza után gólt szerzett. A második játékrészt kiválóan kezdtük, a 23. másodpercben Strobl, a 35. másodpercben pedig Józsa talált be Posingerová kapujába. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak nagy lehetőségek, a 32. percben Tóth Zsófia hatalmas bravúrral védett egy szlovák próbálkozást. A 39. percben viszont tehetetlen volt, ketten vezették rá a korongot, Matejkova szépített. A záró harmad 1-1 gólt hozott, Seregély kihasznált egy emberelőnyt, míg Nemecková beállította az 5-2-es végeredményt.

16 órától a két ország felnőtt válogatottja csap össze a Városligetben.

Buzás Norbert (szövetségi edző, Magyarország): “Nagyszerű mérkőzést játszottunk az átlagban 2 évvel idősebb szlovák válogatottal. Az előzetes várakozásokkal ellentétben magabiztos győzelmet arattunk. A meccset nagyon jól kezdtük, hamar kétgólos előnyre tettünk szert. Az is kiváló, hogy a második harmadban 25 másodperc alatt kétszer is betaláltunk az első percben. A lányok a négygólos vezetés birtokában taktikusan játszottak és ez emlékezetes győzelmet eredményezett. A csapat betartotta, amit kértünk és amit az edzésen gyakoroltuk, és ezt megtámogatta hátulról egy kiváló kapusteljesítmény. Köszönjük a jégkorongszövetségnek,hogy ilyen szép környezetben játszhattunk és reméljük, máskor is lesz még ilyen lehetőségünk.”