Magyar nap Kanadában

Ifjúsági és serdülőválogatottunk is szép győzelmet aratott.

A magyar U18-as válogatott tovább harcol a nyolc közé jutásért a Mac?s Tournamenten. A Calgaryben rendezett 25 csapatos tornán az 5 csoportelső és a 3 legjobb második helyezett jut tovább a negyeddöntőbe. Az életben maradáshoz nyerni kellett csütörtökön. Ezt Kreisz Brúnó, Császár Hunor, Sándor Flórián és Révész Marcell góljával meg is cselekedtük, 4-1-re vertük a New Jersey Hitment. A mérkőzés jó nagy verekedéssel zárult, a hírek szerint ebben sem maradtunk alul.

Célunkat azonban csak akkor érhetjük el, ha pénteken is győzünk, amikor is a velünk szinte azonosan álló Leduc Oil Kings lesz az ellenfelünk.

Az U18-as válogatott barátságos és a Mac’s Tournament magyar érdekeltségű mérkőzései Calgaryben (magyar idő szerint):

U18 CAN 2016

Sajnos az idehaza szereplő U18-as B csapat harmadszor is kikapott. Ezúttal a lengyelek vertek minket három góllal. Pedig az elején 2-0-ra vezettünk, és még a 42. percben is döntetlen volt az állás. Góljainkat Almási Márk, Csiki Attila és Kedves Richárd szerezte. A vége 3-6 lett. A pénteki helyosztón ismét a lengyelekkel találkozunk, a döntőt az ukránok vívják a cseh Sparta Prahával.

Az U18-as válogatott mérkőzései a Tüskecsarnokban:

2016. december 28., szerda, 19:10: Magyarország?Ukrajna 1-4
2016. december 29., csütörtök, 9:30: Magyarország?Sparta Praha 1-6
2016. december 29., csütörtök, 20:10: Magyarország?Lengyelország 3-6
2016. december 30., péntek, a 3. helyért, 14:10: Magyarország?Lengyelország

Az U16-os válogatott megcselekedte, amit megkövetelt a haza: megszerezte első győzelmét, így bejutott a legjobb nyolc közé a richmondi U18-as tornán. Egy amerikai U18-as szelekt jutott ellenfélül, Arizonából. A tornán először dominálni tudtak serdülőink, és a fölényt gólokban is realizálták. Lövei Dávid, Mesterházy Bálint, Szűcs Ádám és Filep Zsombor is betalált, és bár néha szoros volt a meccs, a győzelem végig biztosnak tűnt.

“Végre a győzelmet is megtapasztaltuk Kanadában, amiért nagyon megdolgozott a csapat ? mondta Mayer Péter szövetségi edző a meccs után. ? Talán ma játszottuk a legötletesebb hokit, és a kemény fizikális játék mellett, sokszor tudtunk kreatívak és hatékonyak is lenni. A 4-2 még nem is tükrözi azt a fölényt, amit a meccs második felére ki tudtunk alakítani. Tapintható, hogy a srácok napról napra komfortosabban mozognak a pofonok között és egyre inkább tudunk építeni is. Pontosan ezért a fejlődési görbéért jöttünk ide. Immár öt meccs van a lábakban, gyűlnek a kék foltok, most nagyon jól jön a fél nap pihenő. Pénteken szeretnénk legalább ilyen teljesítménnyel előrukkolni a negyeddöntőben, ahol a másik csoport legjobbja lesz az ellenfelünk. Sajnos Kozma Ferencre már nem számíthatunk, kézsérülése miatt, de a többiek mind harcra készek.”

Csoportnegyedikként a másik csoport legjobbjával mérkőzhetünk meg az elődöntőbe jutásért. Az Everett Jr Silvertips 2000-ben és 2001-ben született játékosokból válogatott szuper kis csapat, amely eddig mind a négy meccsét megnyerte a tornán. Nagyon gyors és gólerős csapat, átlagban hat gólt lőtt eddig a tornán.

Az U16-os válogatott mérkőzései a Richmond Cupon (magyar idő szerint):

2016. december 27., kedd, 1:00: Magyarország?Alaska Wolves U18 (tesztmérkőzés) 2-2

2016. december 28., szerda, 5:00: Magyarország?Prince George Cougars 1-3
2016. december 28., szerda, 21:15: Magyarország?South Island Royals 2-2
2016. december 29., csütörtök, 4:30: Magyarország?OHA Edmonton 0-7
2016. december 29., csütörtök, 19:30: Magyarország?Mission AZ Ice U18 4-2
2016. december 30., péntek, 20:15, negyeddöntő: Magyarország?Everett Jr Silvertips U16AAA