Magyarország?Szlovénia 4-3

Hatalmas, fenomenális, szenzációs, őrületes, felemelő, extatikus meccsen vívta ki a feljutást a magyar juniorválogatott.

A budapesti divízió 1/B-s világbajnokság utolsó előtti meccsének matematikája viszonylag egyszerű volt. Ha nyerünk rendes játékidőben, mi kerülünk a világ legjobb tizenhat csapata közé, minden más esetben a lengyelek örülhetnek.

Ennek jegyében fantasztikusan kezdett a magyar válogatott, a szokásos lendülethez és erőhöz ezúttal pontosság és fegyelem is párosult. Hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, ami helyzetekben is mutatkozott. Feltűnő volt, hogy milyen jól lövünk távolról, de ennek köszönhetően az is, hogy a szlovén kapus kiválóan dolgozik, kézzel is, vállal is, lábbal meg különösen. Ezzel együtt érett a magyar gól, és be is érett, Révész Marcell sikeres bulija után Péter Andor hezitálás nélkül lőtt a jobb alsóba. A lendületünket egy kétperces kiállítás törte meg átmenetileg, ami szerencsére csak arra volt jó a szlovénoknak, hogy kozmetikázzanak a lövési statisztikán, hiszen a védelmünk és az ezúttal kezdő Kiss Bence is a helyén volt. A támadó harmadban történő korongszerzésben sem vallottunk szégyent, egy ilyen szituáció során Nagy Ákos maradt egyedül, de nem sikerült átjuttatnia a pakkot Vlahovicon, ez volt a legnagyobb ziccerünk. Jórészt a továbbiakban is domináltunk, ám maradt az 1-0 az első szünetig.

Ha az első harmad egyértelműen rólunk szólt, akkor a második nagyon tisztán a szlovénokról. Sokkal agilisabban és összeszedettebben jöttek ki, mint az elején, átvették az irányítást. Egyre közelebb kerültek az egyenlítéshez, ahogy múlt az idő, ami emberelőnyből össze is jött, Jeklic brutális kapuvasa után Zorko vágta be a kipattanót. Más kérdés, hogy előtte Szabad Kevin kilépett, de nem bírt túljárni a kapus eszén, így lett 2-0 helyett 1-1 a 28. percben. A folytatásban kezdtünk éledezni, Kreisz Brúnó csinálta meg és hagyta ki a helyzetet, majd Péter Andorék kevergettek ígéretesen. De csakhamar jött a második szlovén találat, sajnos egy saját harmadunkban elveszített korongból. 1-2-es második szünettel összességében kiegyeztünk volna, de hiába. Egy jogos szlovén előnyre ráfújtak egy jogtalant is ? Sági Martin korongkiemelése bizonyosan plexit ért ?, és bár a kettőst kivédekeztük, a szimpla maradékában áttuszkolták a korongot Kiss Bencén. Az első húsz percben mi nyertük a kapura lövéseket 18-9-re, a másodikban ők 18-5-re, ez is mutatja, milyen különös dramaturgiákra képes a jégkorong, ha két hasonlóan jó képességű csapat feszül egymásnak. A nagy kérdés ennélfogva az volt, kiben lesz több fizikai és mentális erő a hátralévő húsz percre. Ne feledjük, pont annyi gólra volt szükségünk, ahányat a szlovénok el tudtak érni a második felvonásban.

hunslo-u20-2016-3

Az utolsó menetet extatikus lendülettel és akarással kezdtük, ezt reméltük, mégis alig hittünk a szemünknek. Az az első öt perc, amely alatt meglőttük azt a bizonyos három gólt, egészen-egészen kivételes és fenomenális volt. Péter Andor remek passzából Révész Marcell kezdte, Stipsicz Bence középtávoli bombája már az egyenlítést jelentette, nem egészen egy perccel később pedig villámgyorsan kihasználtuk első és egyébként egyetlen emberelőnyünket Sági Martin révén. Innentől nekünk állt a zászló, de mentünk tovább, mint meszes, a legjobb előnymegőrzés a támadás alapon sokszor álltunk közel az ötödik találathoz, sokkal többször, mint Szlovénia az egyenlítéshez. Még egyszer a kapura lövésekről: ezt a harmadot 16-6-ra hoztuk. A végén a kapuslehozatalos szituációt is kivédekeztük, maradt a 4-3.

Magyarország megnyerte a tornát.

Az előző szezont még a divízió 2/A-ban kezdtük, a következőt már a divízió 1/A-ban fogjuk, U20-asaink két világbajnokságot nyertek egymás után. Azt se feledjük: bármilyen korosztályokról legyen is szó, viszonylag ritkán verjük tétmeccsen Olaszországot és főképpen Szlovéniát. No meg azt se, hogy csapatunk fele ifista volt, bizakodva várhatjuk tehát a jövő évi folytatást is.

A torna második helyén Lengyelország, a harmadikon Szlovénia végzett. A legjobb kapusnak a szlovén Vlahovicot választották, a legjobb védőnek Stipsicz Bencét, a legjobb csatárnak a lengyel Lyszczarczykot, mindannyian megérdemelték.

2016. december 11., vasárnap, 13:00: Ukrajna?Lengyelország 2-4
2016. december 11., vasárnap, 16:30: Magyarország?Olaszország 5-2. Gólösszefoglaló.
2016. december 11., vasárnap, 20:00: Szlovénia?Nagy-Britannia 4-3 h.u.

2016. december 12., hétfő, 13:00: Olaszország?Ukrajna 1-2 h.u.
2016. december 12., hétfő, 16:30: Nagy-Britannia?Magyarország 1-5. Gólösszefoglaló.
2016. december 12., hétfő, 20:00: Lengyelország?Szlovénia 5-3

2016. december 14., szerda, 13:00: Olaszország?Szlovénia 0-7
2016. december 14., szerda, 16:30: Magyarország?Ukrajna 3-1. Gólösszefoglaló.
2016. december 14., szerda, 20:00: Lengyelország?Nagy-Britannia 3-2 h.u.

2016. december 15., csütörtök, 13:00: Ukrajna?Szlovénia 1-4
2016. december 15., csütörtök, 16:30: Lengyelország?Magyarország 5-4. Gólösszefoglaló.
2016. december 15., csütörtök, 20:00: Nagy-Britannia?Olaszország 1-4

2016. december 17., szombat, 13:00: Olaszország?Lengyelország 5-4
2016. december 17., szombat, 16:30: Szlovénia?Magyarország 3-4
2016. december 17., szombat, 20:00: Nagy-Britannia?Ukrajna

Minden meccsnapon 16:30-kor játszik Magyarország, a legutóbbi években megszokott forgatókönyvnek megfelelően. A Jégpalotába a belépés ingyenes. Mind a 15 mérkőzés látható élő online közvetítésben is, az aktuális linket ide kattintva megtalálják. A vb-re 22 játékost nevezhetünk. A hat válogatott játékoskeretét itt böngészhetik végig.