A Fradi még nyeretlen a MAC ellen

A pesterzsébetiek a rájátszásért, Majoross Gergely fiai a minél jobb élmezőnybeli pozícióért hajtanak péntek este.

Nincs idő megvárni, míg mindenki újra egészséges lesz, a Fradinak egyszerűen muszáj bravúrokat hoznia, különben nagy versenyhátrányba kerülhet a rájátszásért folytatott küzdelemben. A csapat 27 meccsen 32 pontot gyűjtött, amivel most a 9. helyen áll, igaz, a hetedik galaciaknak úgy van 35 pontjuk, hogy három meccsel többet játszottak. Vesztett pontok tekintetében tehát még van hat egységnyi előnyük a fővárosiaknak. Azonban két nagyon komoly mérkőzés vár rájuk, pénteken a MAC-ot, vasárnap a DVTK Jegesmedvéket fogadják. Utána lesz közel két hét pihenőjük, ezért írtuk, hogy nincs idő várni, most kell legalább pontot, sőt lehetőleg pontokat szerezniük.

A MAC ellen azonban ez nem ígérkezik könnyű feladatnak. Majoross Gergely tanítványai jelenleg a harmadik helyen állnak a ligában, de mindenki másnál kevesebb meccset játszottak. Első a DVTK Jegesmedvék 26 meccsen szerzett 59 ponttal, második az UTE 27 meccsen gyűjtött 58-cal, a MAC-nak 54 pontja van és 25 meccse. A csapat felemás formában van, az utóbbi hat mérkőzésen csak a mezőny sereghajtói ellen volt eredményes, győzött a Csíkszereda, a Fehérvár és a Belgrád ellen, kikapott az UTE-tól, a DAB-tól és a DVTK-tól.

MACFTC
Fotó: Mudra László

A Fradi a Debrecen ellen nyert utoljára még november 25-én, azóta hazai pályán kapott ki a Csíkszeredától, a Fehérvártól, a Belgrádtól és az utolsó erdélyi túrájáról is pontok nélkül tért haza. Igaz, a Szereda elleni mérkőzést megóvták. A két csapat már háromszor játszott egymással, a Fradinak csak egyszer, a szezon legelején sikerült megszorítania a MAC-ot a Tüskecsarnokban, szeptember 9-én Könczei duplájával nyertek 2-1-re a kékek. A másik két meccsen sokkal egyértelműbb volt a különbség, az összesített gólkülönbség 14-4. A MAC tehát a másik csapat a Fehérvár mellett, amely ellen nem sikerült még nyernie a Ferencvárosnak. Nem is jöhetne jobbkor az első bravúr a csapat életében, mint most.

Ferencváros–MAC Budapest 4-8

A kék-fehérek a második harmadban döntötték el az FTC elleni találkozójukat.

A ferencvárosiak egy új játékost neveztek a mérkőzésre, Bozsó Kristófot a Vasas U20-as csapatától igazolták a zöld-fehérek. A meccset a vendégek kezdték jobban, a 2. percben Kovács Csaba révén megszerezték a vezetést. Az első harmad felénél gyors gólváltás zajlott, Jaborník egyenlítő találatát követően Schmál emberhátrányos góljával visszavette a vezetést a MAC. A második játékrészt a vendégek vitték, Nagy Krisztián kétszer, Somogyi, Pozsgai és Könczei egyszer-egyszer talált be Soós kapujába, míg a 39. percben Shinkaruk megszerezte a 2. FTC-gólt. A záró harmad 24. másodpercében Nagy Krisztián mesterhármasig jutott. A folytatásban csak a hazaiak lőttek gólt, előbb Shinkaruk, majd Tendler kozmetikázott az eredményen. A MAC 8-4-re nyert, ezzel 1 pontra megközelítették a 2. helyezett UTE-t, valamint kihasználták a listavezető miskolciak bukását és 2 pontra felzárkóztak mögéjük.

Gyenge kezdés után megvalósítottuk, amit elképzeltünk

Az FTC edzője szerint a második harmadban ment el a MAC elleni meccs.

Greg Lindqvist (vezetőedző, FTC): “Azt követően, hogy az első harmad után még közel voltunk az ellenfélhez, a másodikban nem használtuk ki a helyzeteinket, míg a MAC gyorsan lőtt két gólt. Ezzel a meccs nagyjából véget is ért, utána már csak kozmetikázni tudtunk az eredményen.”

Majoross Gergely (vezetőedző, MAC Budapest): “Sok minden nehezíti az elmúlt pár hétben a felkészülésünket, nincs csarnokunk, ide-oda kell buszoznunk, ha edzeni szeretnénk. Ezt azonban nem szabad kifogásként használnunk, a gyenge kezdés után pedig sikerült megvalósítanunk azt, amit előzetesen megbeszéltünk, a három pontnak pedig természetesen nagyon örülök.

Forrás: nso.hu

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 121 néző. Játékvezetők: Halassy, Wolf, Mizsák, Soltész.
Soós: 86,0% (Bozsó)
Bálizs: 90,0% (Arany)