A magyar válogatott döntőt játszik a lengyelekkel

Ha behúzzuk a csütörtöki meccset a divízió 1/B-s junior-vb-n, jövőre egy osztállyal feljebb folytatjuk. Nem akármilyen bravúr lenne ez, hiszen tavaly még a divízió 2/A-ban harcoltak U20-asaink.

Hullámzó teljesítménnyel, de a végén magabiztosan győzte le harmadik meccsén 3-1-re az ukránokat a magyar válogatott szerdán. Eddig ez volt a legnehezebb összecsapásunk Káposztásmegyeren, hiszen az olaszok és a britek ellen már a második, illetve az első harmadban sikerült választ adnunk a lényegi kérdések többségére. Harmadjára a harmadik felvonás elejére maradt a döntés.

“Nagyon jól kezdtük az ukránok elleni meccset, hiszen már a harmadik percben megszereztük a vezetést. Ezután azonban visszavettünk a tempóból, és amikor kiegyenlítettek, kezdett akadozni a gépezet, szétesett a játékunk ? elevenítette fel a történteket a válogatott edzője, Svasznek Bence. ? A második harmad elején Garát Zsombort végleges kiállítással sújtották. A padról úgy éreztük, nem volt jogos, de azt hallottuk, az ukrán srácnak azért elég furcsán állt a keze az ütközés után. Számunkra szerencsétlenség mindebben, hogy Garát így nem játszhat a lengyelek ellen sem. Az ötperces emberhátrányt hősiesen kihúztuk, onnantól lassan visszataláltunk a meccsbe. A harmadik harmad elején mindjárt gólt lőttünk, ez meghozta az önbizalmat, miáltal ismét azt a játékot játszottuk, amiben erősek vagyunk.”

A lelátón helyet foglaló Ocskay Gábort az utolsó harmad előtt kérdeztük az akkor 1-1-re álló mérkőzésről. “Valóban hullámzik a teljesítmény, de ha nyögvenyelősen is, be kell húzni a meccset az álmok megvalósításához ? mondta a Fehérvár AV19 szakosztályvezetője. ? Bár vannak zökkenők a játékban, a gyerekek jól hokiznak. Reméljük, túljutott a holtponton a társaság, és a harmadik harmadban ismét úgy dominál, mint az első két meccsen. Az ötperces hátrány sokat kivehetett a játékosokból, de nem kaptunk gólt, ez lehet a lélektana a győzelemnek.”

A sokat látott szakember szavait a mérkőzés legjobbjának választott Stipsicz Bence is megerősítette. “Felemelő érzés kivédekezni az ötperces hátrányt, ami után mindenkiben benne volt az adrenalin, így ahogy kiegészültünk, letámadtuk az ellenfelünket, és mindjárt kaptak is egy kiállítást. Erre tudtunk építeni. Az ukránok képzettek, jól korcsolyáztak, végig hajtottak, megnehezítették a dolgunkat védekezésben. A védőegységünk azonban remekül kommunikált, így megakadályoztuk a támadásaikat. Leginkább emberelőnyben voltak veszélyesek, abból szerezték a góljukat is. A hátrányos védekezést még gyakorolnunk kell, illetve néhány apróságot ki kell javítani a csütörtöki meccsig.”

A szakmai stáb sokkterápiát alkalmazott az öltözőben, ami hatott a srácokra, hiszen a harmadik harmadban a taktikát betartva kétszer is középkezdésre késztették az ellenfelet. A harmadik találatot a csapat legfiatalabb tagja, a 16 éves Révész Marcell szerezte, akinek ez volt az első gólja az U20-as válogatottban. “Óriási érzés volt, bár nem nagyon emlékszem a momentumra, mert azonnal folytatódott a meccs. Mindenesetre a gólom után sokkal jobban ment a játék. Úgy érzem, mentálisan erősebbek voltunk, ez vezetett eredményre. Most még kiélvezzük ezt a győzelmet, de ahogy lefekszünk, kitörölünk mindent, és csak a lengyelekre koncentrálunk.”

hunukr-u20-2016

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A lengyelek elleni mérkőzésen valóban eldőlhet a feljutás kérdése. Ellenfelünk pontot vesztett a britek ellen, miután csak büntetőkkel győzött 3-2-re. Ennek azonban nincs nagy jelentősége, hiszen az így kialakult egypontos lengyel hátrány ? mi 9 ponttal állunk az első, ők 8-cal a második helyen ? túlórás győzelemmel is behozható.

A meccs matematikája a következő. Ha rendes játékidőben nyerünk, feljutunk minden további eredménytől függetlenül. Ha a ráadásban nyerünk, akkor az utolsó fordulóban ? a bivalyerős Szlovénia lesz az ellenfelünk szombaton ? legfeljebb 2 ponttal szerezhetünk kevesebbet, mint a majd az olaszokkal összecsapó lengyelek. Ha túlórában kikapunk, akkor szombaton mindenképpen több pontot kell szereznünk, mint amennyit a lengyelek be tudnak húzni a záró körben. Ha rendes játékidőben kikapunk, akkor csak abban az esetben juthatunk fel, ha Lengyelország elbukik Olaszországgal szemben, mi pedig hatvan perc alatt elintézzük Szlovéniát.

Frissítés: Spiller Goalie István időközben felvázolt még egy extrém eshetőséget, amelyről kiderült, hogy egyelőre Szlovénia sem szállt ki véglegesen a feljutásért vívott küzdelemből. Sikeréhez egyetlen út vezethet, éspedig az, ha mi ma overtime-ban nyerünk, a szlovénok ma is és szombaton is ? akkor ellenünk ? rendes játékidőben győznek, illetve a lengyelek a zárónapon nem szereznek 3 pontot az olaszok ellen. Bonyolult? Az, de egyelőre nem zárható ki teljesen. Reméljük, estére érvényét veszti!

Számtan ide vagy oda, természetesen mindenképpen a győzelem lesz a cél délután fél 5-től. Nyilván nem az egyéb körülményekre kell figyelni, de valamelyest nekünk kedvez az is, hogy a lengyelek szerdán szinte éjszakába nyúlóan harcoltak a britekkel, akik hosszabbításra és büntetőzésre kényszerítették őket.

“Azon múlik a győzelem, hogy mennyire tudjuk követni az apróságokat, amiket az edzők kérnek ? véli Stipsicz csapatkapitánya. ? A kulcs a taktikánk pontos betartása és a jó csapatjáték lesz, ha mindezt megvalósítjuk, az eredményességgel párosul.?

A lengyelek szövetségi edzője, Lars Torbjörn Johansson a vb előtt a csapategységet nevezte együttese legnagyobb erejének, de hangsúlyozta, ahhoz, hogy elérjék céljaikat, mindenkinek a legjobbját kell nyújtania. Három meccs után remek statisztikai mutatókkal rendelkeznek, a mezőnyből ők értékesítették a legnagyobb százalékban az emberelőnyeiket, és a helyzetkihasználásuk is figyelemre méltó. Az emberhátrányos védekezésükön még van mit csiszolni, bízunk benne, hogy ebben a mutatóban nem a magyarok ellen javulnak.

“Nyílt titok, hogy csütörtökön miért játszunk ? mondta Svasznek Bence. ? A lengyelek erősek, jók a mutatóik, de sokkal fontosabb, hogy mi azt a játékot játsszuk, amit az ukránok ellen a harmadik harmadban, vagy a meccs elején. Hogy ez mire lesz elég, meglátjuk. A saját játékunkkal kell foglalkozzunk, nem a lengyelekével. Ha valaki az aranyért játszik, ez így van rendjén.”

2016. december 11., vasárnap, 13:00: Ukrajna?Lengyelország 2-4
2016. december 11., vasárnap, 16:30: Magyarország?Olaszország 5-2. Gólösszefoglaló.
2016. december 11., vasárnap, 20:00: Szlovénia?Nagy-Britannia 4-3 h.u.

2016. december 12., hétfő, 13:00: Olaszország?Ukrajna 1-2 h.u.
2016. december 12., hétfő, 16:30: Nagy-Britannia?Magyarország 1-5. Gólösszefoglaló.
2016. december 12., hétfő, 20:00: Lengyelország?Szlovénia 5-3

2016. december 14., szerda, 13:00: Olaszország?Szlovénia 0-7
2016. december 14., szerda, 16:30: Magyarország?Ukrajna 3-1. Gólösszefoglaló.
2016. december 14., szerda, 20:00: Lengyelország?Nagy-Britannia 3-2 h.u.

2016. december 15., csütörtök, 13:00: Ukrajna?Szlovénia
2016. december 15., csütörtök, 16:30: Lengyelország?Magyarország
2016. december 15., csütörtök, 20:00: Nagy-Britannia?Olaszország

2016. december 17., szombat, 13:00: Olaszország?Lengyelország
2016. december 17., szombat, 16:30: Szlovénia?Magyarország
2016. december 17., szombat, 20:00: Nagy-Britannia?Ukrajna

Minden meccsnapon 16:30-kor játszik Magyarország, a legutóbbi években megszokott forgatókönyvnek megfelelően. A Jégpalotába a belépés ingyenes. Mind a 15 mérkőzés látható élő online közvetítésben is, az aktuális linket ide kattintva megtalálják. A vb-re 22 játékost nevezhetünk. A hat válogatott játékoskeretét itt böngészhetik végig.