Magyarország?Lengyelország 4-5

Hihetetlen dramaturgiájú, katartikus csatát bukott el a budapesti divízió 1/B-s junior-világbajnokság negyedik fordulójában a magyar válogatott. 0-5-ről jöttünk vissza ? de nem volt elég időnk a fordításhoz.

A csapatra jellemző lendülettel álltunk bele negyedik vb-meccsünkbe is, sokat korcsolyáztunk, intenzíven letámadtunk, gyors hoki zajlott az első percekben. A fordulópont azonban túl korán érkezett, Vizi Dániel a nagy vehemencia jegyében a támadó harmadban lökte palánkra ellenfelét, aki megsérült, és ez 5 percet és véglegest jelentett. Szerdán Ukrajna ellen kivédekeztünk egy ilyen szituációt, ezúttal nem sikerült. Annyira nem, hogy három gólt kaptunk gyors egymásutánban. Az igazsághoz tartozik, hogy hátrányban is volt kettő-egyes megugrásunk, még 0-1-nél, de kimaradt a helyzet. A mínusz három következményeképpen kis időre totálisan szétesett a játékunk, mentünk ugyan előre, de eredménytelenül és kevéssé hatékonyan, a lengyelek pedig kedvükre kontrázhattak. A soros szólót tökéletesen oldotta meg Goscinski a 12. percben, így 0-4-nél már adta magát a kapuscsere. Az előző három találkozó sikereinek egyik kovácsát, Kovács Dávidot a miskolci Kiss Bence váltotta, ő először jutott szóhoz ezen a világbajnokságon. Ha már beállt, tett róla, hogy a különbség ne nőjön, szólót is fogott, védései roppant fontosak voltak ahhoz, hogy meccsben maradjunk, amennyire ez ilyen szituációban lehetséges. Elöl aztán lassacskán összeálltunk végre, kitűnt, hogy bár a lengyelek ebben a harmadban sokkal jobb csapatnak bizonyultak, a mieinknél nem különb játékosokból áll a gárda. A helyzetekkel ugyanakkor továbbra sem volt szerencsénk, minden korong kifelé perdült, három-egyes ziccert és félig üres kaput is kihagytunk. Az utolsó percben emberelőnybe kerültünk, ám ekkor is hiába hajtottunk azért, hogy ne húzódjon át a fór. A torna eddigi legfontosabb szünete következett, az volt a kérdés, össze tudja-e rántani válogatottunkat a szakvezetés.

Ez csak részben sikerült. Ahogyan az áthúzódóval, úgy istenigazából a következő előnyeinkkel sem nagyon tudtunk mit kezdeni, nagyon statikusan játszottunk. Az akarásra nem lehetett panasz, az igyekezet azonban nemritkán görcsösséggel párosult. Ezt blokkba vágott lövések, elrontott passzok és ki nem kényszerített hibák illusztrálták, miközben néhány villámgyors meglódulás jelezte, hogy van bennünk spiritusz. Az egyik ilyen során Kiss Zsombor ment el a szélen, centerezését Sági lőtte volna a felsőbe, ha Studzinski nem véd órási bravúrral. És nem is ez volt az egyetlen nagy helyzetünk. De ugyancsak a nagy akarásnak köszönhettük egyik hátrányunkat is, amikor is fórban cseréltük el magunkat, a hat mezőnyjátékost soknak találták a jégen a bírók. Ekkorra a védekezésünk szerencsére hatékonyabb volt, újabb öt a négy elleni találatra nem futotta a lengyeleknek sem. Egyenlő létszámban mindazonáltal a 29. percben ismét betaláltak, egy szokásos kontrát Sroka fejezett be pontosan. A folytatásban is mi domináltunk, amennyiben a kifejezést úgy értelmezzük, hogy több időt töltöttünk a támadó, mint a védekező harmadban. Ha ellenben helyzetekben számolunk, akkor közelebb volt az egálhoz ez a húsz perc is, hiszen minden lengyel akciót veszélyesnek láttunk, és kapura lövésekből nem csupán ott, itt is rengeteg volt. Közben eljött az az időszak is, amikor kezdtük úgy érezni, ezen a meccsen sehogy sem fogunk gólt lőni. Mintha tényleg meg lettünk volna átkozva.

hunpol-u20-2016

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Kedvenc sportunk azonban olyan játék, ahol az ilyen fantáziáknak nincs sem értelmük, sem helyük. Az újabb áthúzódó előnyt ugyanis ügyesen értékesítette Péter Andor, Sági Martin pontos passzát követően. Mindez a harmadik harmad első percében történt, és innentől másik összecsapás kezdődött. Csapatunk szárnyakat kapott, mentünk és mentünk előre, de immár fürgén, határozottan, erősen és pontosan, beszorítottuk ellenfelünket minden verzióban, nem csupán előnyben, hanem négy a négy és öt az öt ellen is, esélyt sem hagytunk nekik. Fizikailag teljesen megrogytak, a támadásokról lemondtak, mi lőttünk és lőttünk. Az 51. percben újabb góllá érett a döntő fölény, Péter adta az asszisztot, Révész talált be, 2-5-nél tartottunk. Másfél perccel később ismét Péter ? a találkozó legjobbja ? tett hátra perfekt passzt, Sági lőtte be. A lengyelek nem álltak a lábukon, muszáj volt időt kérniük. Ez valamelyest összerendezte őket, új energiákat szereztek a semmiből, korán hittük, hogy összeomlottak. A negyedik gólunkra az utolsó percig kellett várni, előnybe kerültünk, majd miután nem sikerült gyorsan bevernünk, Rich Chernomaz lehívta Kiss Bencét. Ekkor előbb Kiss Patrik két pár másodperc alatt két bődületes kapuvasat is középtávolról, majd egy kapu előtti kavarodás és egy Stipsicz Bence-bomba utáni újabb vas nyomán Szabad Kevin valahogy bekotorta a korongot. A hátralévő negyvenhat másodpercben is bepréseltük a lengyeleket, helyzetünk is volt még, ám az egyenlítés már nem jött össze, 5-4-re nyert az ellenfél. Ezzel együtt teljes joggal zúgott a vastaps és a szép volt, fiúk az utolsó harmad csodája nyomán. Ez igazi katarzis volt, úgy is, hogy nem beteljesüléssel ért véget.

Még nem dőlt el minden, noha esélyeink jelentősen csökkentek, a sorsunk nem a saját kezünkben van. A lengyelek előnye 2 pont, tehát csak akkor előzhetjük meg őket a feljutásért vívott harcban, ha a záró körben kikapnak a gyengécske olaszoktól. Amikor szombaton délután jégre megyünk Szlovénia ellen ? délnyugati szomszédaink már nem juthatnak fel ?, tudni fogjuk, miért küzdünk, hiszen a lengyel?olasz a mi meccsünk előtt lesz. De akár a divízió 1/A, akár a budapesti vb második helye lesz a tét, ezek a srácok megérdemlik, hogy ötödjére is megnézzük és éltessük őket.

2016. december 11., vasárnap, 13:00: Ukrajna?Lengyelország 2-4
2016. december 11., vasárnap, 16:30: Magyarország?Olaszország 5-2. Gólösszefoglaló.
2016. december 11., vasárnap, 20:00: Szlovénia?Nagy-Britannia 4-3 h.u.

2016. december 12., hétfő, 13:00: Olaszország?Ukrajna 1-2 h.u.
2016. december 12., hétfő, 16:30: Nagy-Britannia?Magyarország 1-5. Gólösszefoglaló.
2016. december 12., hétfő, 20:00: Lengyelország?Szlovénia 5-3

2016. december 14., szerda, 13:00: Olaszország?Szlovénia 0-7
2016. december 14., szerda, 16:30: Magyarország?Ukrajna 3-1. Gólösszefoglaló.
2016. december 14., szerda, 20:00: Lengyelország?Nagy-Britannia 3-2 h.u.

2016. december 15., csütörtök, 13:00: Ukrajna?Szlovénia 1-4
2016. december 15., csütörtök, 16:30: Lengyelország?Magyarország 4-5
2016. december 15., csütörtök, 20:00: Nagy-Britannia?Olaszország

2016. december 17., szombat, 13:00: Olaszország?Lengyelország
2016. december 17., szombat, 16:30: Szlovénia?Magyarország
2016. december 17., szombat, 20:00: Nagy-Britannia?Ukrajna

Minden meccsnapon 16:30-kor játszik Magyarország, a legutóbbi években megszokott forgatókönyvnek megfelelően. A Jégpalotába a belépés ingyenes. Mind a 15 mérkőzés látható élő online közvetítésben is, az aktuális linket ide kattintva megtalálják. A vb-re 22 játékost nevezhetünk. A hat válogatott játékoskeretét itt böngészhetik végig.