Magyarország?Ukrajna 3-1

Korán vezetést szerzett, majd fél órán át alulteljesített a magyar juniorválogatott, a harmadik harmadot azonban magabiztosan hozta, ezzel megteremtette a gyors feljutás esélyét, csütörtökön ugyanis már ezért játszunk.

Az eddigi meccseken megszokott játékkal nyitottuk a mérkőzést. Percekig nagy forgalmat generáltunk az ukránok kapuja előtt, Gyacsenkónak számos lövést kellett védenie. A harmadik perc végéig bírta a nyomás ellenfelünk, akkor Révész Marcell távoli lövésébe Péter Andor ért bele a kapu előtt, máris 1-0-ra vezettünk. Ment minden, mint a karikacsapás, gondoltuk ekkor a lelátón. Sajnos játékosaink tudatalattijába is beférkőzhetett ez a gondolat, mert hat perc után visszább vettünk a lendületből, amire látszólag nem kényszerített minket a harmatosan kezdő Ukrajna. Emberelőnyt ajándékoztunk nekik, amit sajnos ki is használtak. Szvisev egyenlített a nyolcadik percben. Ettől megzavarodtunk, először csak bizonytalanabbá, majd szétesetté vált a játékunk. A harmad hátralévő részében kiegyenlített játék folyt, bármelyik gárda lőhetett volna gólt.

Arra számítottunk, hogy a szünetben rendezni tudja a sorokat a stáb. Lehet, hogy így történt volna, de közbeszólt egy szerencsétlen ütközés. Garát Zsombor sérülést okozott, ezért a játékvezetők végleges kiállítással sújtották. Ez azt jelenti, hogy a következő mérkőzésen nem játszhat. Az ötperces hátrány nyilvánvalóan mindent felülírt, ami a szünetben elhangzott. Ukrajna színvonalas előnyjátékot mutatott be, de Stipsicz Bence és Kovács Dávid vezetésével átvészelte ezt a helyzetet Magyarország. A folytatás sem volt matyóhímzés, nem állt össze a játékunk, az ukránok pedig nagyon tisztességesen dolgoztak. Ez volt a világbajnokság első harmada, amely után azt kellett megállapítanunk, hogy az ellenfelünk jobban játszott. Ettől függetlenül volt minek örülni, elsősorban annak, hogy szerencsére nem lett komolyabb negatív következménye a félórás blokkunknak, döntetlennel jöhettünk ki a záró húsz percre.

Amilyen szenvedős volt az első két harmad, az utolsó olyan parádésra sikerült. 16 másodperc kellett ahhoz, hogy Sági Martin megszerezze a győztes gólt, szép akció végén talált a kapuba. 2-1 után is nyomás alatt tartottuk Ukrajnát, ez volt a kulcs a sikerhez. Sorra jöttek a helyzetek, igaz, közben emberelőnyben egy kontra végén vasat lőttek vendégeink. A 48. percben aztán véget értek az izgalmak. Előbb gyönyörű kombináció végén húztuk vasra a korongot a kapu előteréből, majd gólra váltottuk a lehetőségeket. Nagyon szépen járt a korong Péter Andor és Kiss Patrik ütőjén, a kapu mögül visszaérkező korongot a 2000-es születésű Révész Marcell helyezte a kapuba. 3-1-nél eldőlt a mérkőzés, az ukránok sem újítani, sem kárt okozni nem tudtak már a magyar ünneplésben. Felszabadultunk, pompás húsz percet futottunk, amit a kapura lövések száma is mutat: 18-5. A folytatásban is sokat dolgoztunk, letámadtunk, nem bíztuk a véletlenre a dolgokat, ennek köszönhetően simán behúztuk az újabb három pontot. 3-1-re nyertünk, harmadszor is nagy örömet okozott az U20-as válogatott a Jégpalotába kilátogató több száz nézőnek.

Ez a győzelem még a korábbiaknál is értékesebb volt. Egyrészt először volt némi teher a csapaton, hiszen nyilvánvalóan minden játékosunk annak tudatában hokizott, hogy két lépésre vagyunk egy kisebbfajta csodától. Másrészt először kerültünk olyan helyzetbe, amikor megremeghettek a kezek és bizony elég hosszú mélypont után sikerült sorsunkat a kezünkbe véve továbbmasíroznia hibátlan teljesítmény sugárútján.

Magabiztosan teljesítette a magyar csapat az alapfeladatot, újoncként bennmaradt a divízió 1/B csoportban. A világbajnokság legnehezebb mérkőzései azonban még hátravannak. Az élet kegyes volt hozzánk, a többi eredmény úgy alakult, hogy a lengyel és a szlovén együttes közül elég lenne az előbbit legyőznünk az álmok beteljesüléséhez. Ha Lengyelországot a rendes játékidőben legyőzzük, akkor az utolsó játéknaptól függetlenül bebiztosítjuk, hogy egy év múlva a másodosztályban, a divízió 1/A csoportban szerepelünk.

Csütörtökön mindenki a Jégpalotába! 16:30-kor kezdünk.

2016. december 11., vasárnap, 13:00: Ukrajna?Lengyelország 2-4
2016. december 11., vasárnap, 16:30: Magyarország?Olaszország 5-2. Gólösszefoglaló.
2016. december 11., vasárnap, 20:00: Szlovénia?Nagy-Britannia 4-3 h.u.

2016. december 12., hétfő, 13:00: Olaszország?Ukrajna 1-2 h.u.
2016. december 12., hétfő, 16:30: Nagy-Britannia?Magyarország 1-5. Gólösszefoglaló.

2016. december 17., szombat, 20:00: Nagy-Britannia?Ukrajna

Minden meccsnapon 16:30-kor játszik Magyarország, a legutóbbi években megszokott forgatókönyvnek megfelelően. A Jégpalotába a belépés ingyenes. Mind a 15 mérkőzés látható élő online közvetítésben is, az aktuális linket ide kattintva megtalálják. A vb-re 22 játékost nevezhetünk. A hat válogatott játékoskeretét itt böngészhetik végig.