Magyarország?Nagy-Britannia 5-1

Újabb nagyon magabiztos, nagy arányú győzelmet arattunk a junior-világbajnokságon. Az első harmadban 61 másodperc alatt 3 gólt lőttünk, amivel el is döntöttük a meccset.

Az első naphoz hasonló felszabadult, aktív játékkal indítottuk a mérkőzést. Nagyon szép akciókat vezettünk már az első tíz percben, de ezúttal többet kellett várni a vezetésre, mint az olaszok ellen. A 13. percben azonban végre betaláltunk, Kiss Zsombor és Révész Marcell nagy játéka után Sági Martin oldotta meg tanárian a helyzetet emberelőnyben, a hosszú alsóba lőtte a korongot. Beindult a henger, 61 másodperc alatt három gólt lőttünk. A középkezdés után nem sokkal Kiss Patrik és Vértes Nátán játszott össze, majd Molnár Dávid lőtt a kapuba, máris 2-0 állt a táblán. Emberhátrányba kerültünk, de ez ezen a tornán eddig nem feltétlen okoz gondot, ezúttal is így volt. Sági Martin nagyszerű egyéni akciót vezetett a saját harmadunkból, majd ügyesen húzott a kapu elé, s lőtte be a harmadik magyar gólt. A britek időt kértek a 14. percben, de ez nem segített. Továbbra is veszélyesen játszottunk a támadóharmadban és nagyon magabiztosak voltunk hátul. Gólok maradtak bennünk, Szigeti Ákos révén kapuvasat is lőttünk, és nagyon dögös első harmadot játszottunk, 3-0-ra vezettünk.

Szünet után góllal tértünk vissza a jégre. Emberelőnybe kerültünk, Kiss Patrik kék vonalas lövése jól pattant meg egy bekken, éppen a kapus lábai közé, 4-0 ide. Ezen a meccsen is eljött a holtpont, a biztos vezetés és az óriási játékfölény elkényelmesítette a csapatot. A hoki pedig igazságos, szuper jó játék, ahol nincs helye a mégoly kis mértékű lazsálásnak sem. A védőink is gólra törően hokiztak, ami jó, de túl sokat kockáztattunk, ami kockázatos. A britek a 30. percre rászolgáltak a szépítő találatra, 4-1. A folytatásban oda-vissza hoki zajlott, egyértelműen jobbak voltunk, de ezt nem sikerült érvényesítenünk ebben a harmadban. Továbbra is ezt a kevésbé feszes játékot mutattuk. Sok értékes momentumuk volt ekkor a briteknek, és Kovács Dávid bravúrjaira nagy szükségünk volt a háromgólos differencia bebetonozásához.

A záró húsz percben igyekeztünk visszatérni a legjobb önmagunkhoz, de ez nem jött össze. Túl sok szabálytalanságot vétettünk, egy alkalommal kettős hátrányba is kerültünk, komoly melóval kivédekeztük a nehéz helyzeteket, így komolyabb izgalomra nem volt ok. A koncentráció szintje nem javult a középső húsz perchez képest, így gyors lefolyású, kevésbé látványos játék jellemezte ezt a periódust. A biztos vezetésünk egy pillanatig nem forgott veszélyben, a meccs már sokkal korábban eldőlt. Megnyugodtunk és domináltunk az utolsó tíz percben. Sokkal több gólt lőhettünk volna ezen a mérkőzésen, de vagy túljátszottuk a szituációkat, vagy éppen ellenkezőleg, egyénileg akartuk befejezni azokat. Gond azonban egy szál sem volt ezzel, szurkolóként teljesen érthető, hogy a fölényes vezetés, a nagy erőfölény birtokában lazítanak egyet a kötöttségeken a gyerekek. Más kérdés, hogy a szakmai vezetés mit szól ehhez. Mi, nézők ezúttal is jól szórakoztunk, csapatunk játéka a meccs nagyobb részében szívmelengető volt, amíg ragaszkodtunk a szisztémánkhoz, addig osztálykülönbséget sugallt az összkép. Szép csöndben ért véget a meccs, aminek a végén a hétköznap munkaidei kezdés ellenére felállva tapsolt a Jégpalota egyik oldalát szinte megtöltő közönség. Kiss Zsombor pedig ezalatt, 17 másodperccel a vége előtt a hosszú felsőbe pattintotta a korongot egy villámgyors kontra végén. Így alakult ki az 5-1-es végeredmény.

Kedden szünnap, szerdán 16:30-kor Ukrajnával játszunk. A bennmaradás már alighanem biztos, a következő mérkőzésen az éremszerzés felé tehetünk komoly lépést.

2016. december 11., vasárnap, 13:00: Ukrajna?Lengyelország 2-4
2016. december 11., vasárnap, 16:30: Magyarország?Olaszország 5-2. Gólösszefoglaló.
2016. december 11., vasárnap, 20:00: Szlovénia?Nagy-Britannia 4-3 h.u.

2016. december 12., hétfő, 13:00: Olaszország?Ukrajna 1-2 h.u.
2016. december 12., hétfő, 16:30: Nagy-Britannia?Magyarország 1-5. Gólösszefoglaló.
2016. december 12., hétfő, 20:00: Lengyelország?Szlovénia

2016. december 14., szerda, 13:00: Olaszország?Szlovénia
2016. december 14., szerda, 16:30: Magyarország?Ukrajna
2016. december 14., szerda, 20:00: Lengyelország?Nagy-Britannia

2016. december 15., csütörtök, 13:00: Ukrajna?Szlovénia
2016. december 15., csütörtök, 16:30: Lengyelország?Magyarország
2016. december 15., csütörtök, 20:00: Nagy-Britannia?Olaszország

2016. december 17., szombat, 13:00: Olaszország?Lengyelország