Kicsit visszavettünk, de ez ilyen helyzetben normális

A britek csalódottak, főedzőjük úgy látja, a 12-15 perces rossz periódusuk döntött.

Egy perc alatt három gólt lőtt a magyar U20-as jégkorong-válogatott a briteknek az első harmad második felében, így a folytatás hiába hozott kiegyenlítettebb játékot, Rich Chernomaz együttese magabiztosan nyert 5-1-re a budapesti divízió 1/B csoportos világbajnokság második napján. Íme a két csapat szövetségi kapitány értékelése:

Rich Chernomaz (szövetségi edző, Magyarország): Az első és a harmadik harmadban megvalósítottuk az elképzeléseinket. A másodikban már négy góllal is vezettünk, ekkor kicsit visszavettünk, de ez ilyen helyzetben normális. A legfontosabb, hogy tartottuk magunkat ahhoz a játékhoz, amit elterveztünk, jól mozgattuk a korongot, a briteknek leginkább emberelőnyben akadtak helyzeteik.

Martin Grubb (szövetségi edző, Nagy-Britannia): Remekül kezdtünk, és az első tíz percben tartottuk is ezt a játékot. Aztán jött a rövidzárlat, buta kiállításokat kaptunk, ezzel megadtuk a lehetőséget a magyaroknak, hogy vezetéshez jussanak, ők pedig vannak annyira jók, hogy ezt kihasználták. Ráadásul gyorsan háromgólos előnyre tettek szert. Miután már 4-0-ra vezettek azt kértem a csapatomtól, hogy játsszon sokkal keményebben és okosabban, ezáltal ismét feljavult a játékunk. Csalódott vagyok, mert a 12-15 perces rossz periódusunk megpecsételte a sorsunkat.