Vay Ádám a mérkőzés legjobbjai között

A Quad City hosszabbításban nyert, a magyar kapust a három legjobb közé választották. Sebők Balázs gólpasszt adott.

Sebők Balázsék a listavezető Tappara otthonába látogattak. A finn rangadót a hazaiak kezdték jobban, a 27. percre kétgólos előnyt építettek fel. A KalPa azonban ekkor riadót fújt, két és fél perc alatt egyenlített. A döntő gól az 55. percben született meg, ezt a Tappara szerezte, és bár egészen az utolsó másodpercig volt esélye a KalPának az egyenlítésre, az végül nem jött össze, maradt a 3-2. Sebők Balázs a második gólban vállalt előkészítő szerepet, egy nem túl szerencsés passz után szerezte vissza a korongot, amelyet végül nagy figura végén játszottak tisztára. A KalPa második helyen áll a tabellán.

Kettőből egy ? ez svédországi csapataink szombati mérlege. Galló Vilmos a Linköping színeiben rangadót nyert a HV71 otthonában, míg Hári Jánosék alsóházi rangadót buktak a Djurgarden vendégeként. Mindkét meccs nagyon szoros volt, a Linköping kétgólos hátrányból jött vissza és 3-2-re nyert, míg a Leksandnak az utolsó pillanatig volt esélye, az 53. percben alakult ki a 3-1-es végeredmény. A hazaiak fölényére azért jellemző, hogy összesen 12 kapura lövést engedélyeztek Háriéknak a 60 perc alatt. Hári önmagához képest feltűnően keveset, alig 9 percet töltött a jégen, Galló viszont 11-nél is többet, mindketten mínusz eggyel zártak, de a döntő gólt Gallóék sora szerezte a HV71 ellen. Az állás roppant szoros az élmezőnyben, amelyet a Frölunda vezet 56 ponttal, mögötte három 45 pontos csapat következik, a HV71 44-gyel az ötödik, a Linköping 43-mal a hatodik helyen áll. Az alsóbb régiókban a Leksand hátránya az osztályozót még éppen elkerülő Djurgardennel szemben 5 pontra nőtt úgy, hogy egy meccsel még többet is játszott.

Vay Ádám ismét védett a Quad City Mallards kapujában, az ellenfél a Cincinnati Cyclones volt. A meccsen a vendégek szereztek vezetést, amire a Mallards három góllal válaszolt. Emberhátrányos góllal jött vissza a meccsbe a Cyclones tíz perccel a rendes játékidő vége előtt, majd az 58. percben az egyenlítő gólt is megszerezték. Jöhetett a hosszabbítás, ami azonban nem tartott sokáig, a 39. másodpercben megnyerte a meccset a Mallards. Vay Ádám 24 lövést kapott, ebből 21-et védett, azonban a védések minőségéről mindent elárul, hogy beválasztották a meccs három legjobb játékosa közé. A Quad City negyedik helyen áll a központi divízióban.

Kikapott a Feldkirch hazai pályán a Lustenau csapatától. Fekete Dánielék a középső harmadban kaptak két gólt hátrányból, majd 3-1 után egyet emberelőnyből is az 51. percben, ami meg is pecsételte a sorsukat, 4-1-re győztek a vendégek. Vereségével sokat veszített a Feldkirch, hiszen egyelőre ugyan harmadik helyen áll a tabellán, de vesztett pontok tekintetében nem csak a Jesenice, de éppen a Lustenau is megelőzi.