Kapusparádé Chicagóban

A szeles városban nem születtet gól a rendes játékidőben. Három csapat is 4-1-re nyert vendégként, a Rangers átvette a vezetést a ligában.

A kapusokról szólt minden a Blackhawks?Rangers meccsen, a hazaiaknál ugyanis Scott Darling, a vendégeknél Antti Raanta húzta le a rolót a rendes játékidőben. A hirtelen halálban aztán megszületett az egyetlen gól, az Original Six-meccset a New York-iak hátvédje, Nick Holden döntötte el az 55. másodpercben. Raanta 26 védéssel ért el shutoutot korábbi csapata ellen. A Rangers a megszerzett két pontnak köszönhetően befogta az NHL listavazetőjét, a Montrealt és több győzelmének köszönhetően az élre állt.

raanta

Két hét alatt harmadszor verte meg a Washington a Buffalót, ez pedig azt jelenti, hogy a fővárosiak besöpörték a Sabres ellen az alapszakaszmeccseket. A KeyBank Centerben a Capitals esélyt sem hagyott a Buffalónak, az egy-egy gólt és gólpasszt szerző Marcus Johansson, T.J. Oshie kettősnek és a 27 védést bemutató Philipp Grubauernek köszönhetően.

Nem sok izgalom volt az autóvárosban sem, ahol a Columbus nyert 4-1-re. A Detroit a második harmad közepéig bírta a tempót, de ezután már csak a Jackets volt a jégen, amely három gólt ütve eldöntötte a meccset. A zsinórban ötödször nyerő ohiói gárdában Szergej Bobrovszkij 32 lövést védett, Lukas Sedlak pedig egy gólpassz mellett élete első gólját ütötte az NHL-ben.

A játéknap harmadik idegenbeli 4-1-es győzelmét a St. Louis szerezte meg a New Jersey otthonában. Az izgalommentes 60 perc alatt Robby Fabbri duplázott, Vlagyimir Taraszenko három gólt készített elő, a vasak között pedig Jake Allen 20 lövést fogott. A Devils először kapott ki a szezonban hazai jégen a rendes játékidőben, míg a Blues három hét után győzött ismét vendégként.

A játéknap egyetlen szétlövését a Minnesota?Edmonton összecsapás hozta, ahol végül a hazaiak örülhettek. A meccsen az Oilers szerzett vezetést, de a Wild fordított, ám az előnyét nem tudta megtartani, mert Ryan Nugent-Hopkins bő négy perccel a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást. A rávezetések első három körében egy-egy gól született, majd még egy-egy az ötödik párosban. A döntést végül a hatodik kör hozta meg, amikor Eric Staal betalált, a korábbi hős Ryan Nugent-Hopkins viszont nem.

A San Jose felállt kétgólos hátrányból az Anaheim otthonában, de egy késői bekapott gólnak köszönhetően elbukta a kaliforniai derbit. A győztes gólt öt perccel a befejezés előtt az a Hampus Lindholm ütötte, akinek a szerződéshosszabbítás óta ez volt az első találata. A Ducks a győzelemmel minimális előnybe került a Sharksszal szemben, a két csapat örökmérlege ugyanis a mérkőzés kezdetet előtt 59-59 győzelem volt 11 döntetlen mellett.