Bombaformában a Flyers

A narancsmezesek jelenleg az NHL legjobb formában lévő csapata. Doan történelmet írt, Benn jubilált, az ex-fehérvári Ryan duplázott.

A nap meccsét Philadelphiában rendezték, ahol a Flyers gólzáporos és fordulatos meccsen verte az Oilerst, amivel egymás után hetedik győzelmét szerezte. A vendégek kétgólos előnyt építettek, de a Philly a mérkőzés derekán 82 másodperc alatt ütött három góllal fordítani tudott. Ezután ismét McDavid és csapata volt soron, három gólt lőtt, 5-3-ra ellépett a harmadik harmad hatodik percére. A Philly azonban nem adta fel, két gólt ütve egyenlített, majd másfél perccel a vége előtt Michael Raffl révén a győztes gólt is megszerezte. A meccs legjobbja a négy pontig jutó Jakub Vorácek volt, aki a négyből hármat az utolsó harmadban szerzett.

Nem sok esélye volt a New Jerseynek Montrealban. A Devils 1-1-ig volt partiban a kanadai városban, de aztán beindult a Canadiens és egymás után három gólt ütve eldöntötte a meccset. 4-1 után volt még egy gólváltás, de ez már nem befolyásolta az eredményt döntően. A meccs legjobbja a vendégek kapusa, Cory Schneider volt, aki az öt bekapott gól ellenére is megfogott 44 lövést.

A Vancouver esélyt sem adott a hazai pályán játszó Tampának, amely folytatta mélyrepülését és az utolsó hét meccséből a hatodikat bukta el. A Canucksban Jack Skille és Jayson Megna egyaránt duplázott, míg a kapuban Ryan Miller 38 lövést fogott. A Vancouver szurkolói csak azon bosszankodhatnak, hogy a pazarul védő Miller hat perccel a vége előtt megsérült, ezért helyére Jacob Markström állt.

Nem voltak izgalmak Dallasban sem, ahol a Stars verte meg a Predatorst, aminek köszönhetően ismét 50%-os mutatóval áll. Az egyoldalú meccsnek az volt az oka, hogy Lindy Ruff mester először játszatta egy sorban a Spezza, Seguin, Benn hármast, amely három góllal és összesen nyolc ponttal zárta a találkozót. A csapat kapitánya, Jamie Benn pályafutása 200. gólját ütötte.

Jamie Benn

Folytatta a hullámvasutazást a Rangers, a New York-i csapatnak az utolsó tíz meccsén felváltva követték egymást a vereségek és a győzelmek. A sorminta szerint most a győzelem volt a soron, amit be is gyűjtöttek egy gólszegény meccsen Winnipegben. A győztes gólt 1-1-es állásnál Kevin Hayes ütötte, egy perccel a vége előtt emberelőnyből.

A Colorado győzni tudott Bostonban, ezzel egy sorozatot megszakított, egyet pedig életben tartott. Először is az Avalanche hat vereség után győzött ismét a szezonban, másodszor 1998 márciusa óta veretlen a Bruins otthonában. A vendégek a második harmad elején már hárommal mentek, de David Pastrnak bő egy perc alatt minimálisra csökkentette a különbséget a mérkőzés felénél. Az egyenlítés már a levegőben lógott, de a játékrész végén Carl Söderberg ismét kettőre növelte az előnyt, ami a lefújásig már nem is változott. A Boston csak annak örülhet, hogy Pastrnak már 18 gólos és befogta a góllövőlista vezetőjét, Sidney Crosbyt.

A Főpingvin és csapata a Florida otthonában vizitált, ahol tükörsimán győzött négygólos különbséggel. A BB&T Centerben a nyolcadik percben már hárommal ment a Penguins, innen pedig már nem volt visszaút a Panthers számára. A vendégeknél négy játékos is két ponttal végzett, a legjobb az a Conor Sheary lett, aki egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett.

Továbbra is jó formában van az Islanders, amely az utolsó hat meccséből az ötödiket nyerte. Az Isles a St.Louist fogadta Brooklynban, 2-2-ig mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe. A döntő szót végül hét perccel a vége előtt a találkozón másodszor eredményes Anders Lee mondta ki. A Blues a szezonban 11 idegenbeli meccsén mindössze hét pont szerzett a lehetséges 22-ből.

A játéknap egyetlen hosszabbításos meccsét Arizonában rendezték, ahol a Calgary vizitált. Az első harmadban volt egy gyors gólváltás, ám ezután nem változott az eredmény egészen a hirtelen halálig. A ráadás 69. másodpercében aztán jött Dougie Hamilton és megszerezte a plusz pontot a Flamesnek. A Coyotes szurkolói az egy pont mellett csak annak örülhettek, hogy Shane Doan 553. gólpasszát adta, amivel megelőzte Thomas Steent, és a franchise történetének legjobb előkészítőjévé lépett elő.

Derek Ryan és Cam Ward szállította a Carolina győzelmét Los Angelesben. A Fehérvár volt csatára szerezte a találkozó első két gólját, a másodikat ráadásul emberhátrányból, ami egyben a győztes találat volt. A Hurricanes kapujában Ward is kitett magáért, 21 lövést fogott és csak 3-0 után, hét perccel a vége előtt bukta el a shutoutját.