A listavezetőt verték Háriék

A Leksand hárommeccses nyerő szériát fut, csütörtökön a svéd első osztályt toronymagasan vezető Frölundát intézték el. Sebők Balázs vesztes mérkőzésen tért vissza, és Gallóék is kikaptak.

Az elmúlt két fordulóban legnagyobb riválisával, a Röglével játszott oda-vissza meccset a Leksand, ezeken hat pontot gyűjtött. A sikeren annyira felbuzdulták Hári Jánosék, hogy a 26. fordulóban azt a Frölundát is meggyőző fölénnyel győzték le, amely a játéknap előtt nem kevesebb, mint 11 ponttal vezette az SHL-t. A gólgyártást a 19 éves Isac Skedung kezdte meg, neki 17 másodperc elég volt ahhoz, hogy az idei év egyik bajnokesélyesének kapusát felavassa. A támadás során Skedung képviselte a rutint, a passzt ugyanis a még csak 17 éves Huggtól kapta. A sok sérült miatt a Leksand hét játékost nevezett a junior csapatából a mérkőzésre. A középső játékrészt szintén nagyon aktívan kezdték a hazaiak, ezúttal 12 másodperc kellett a gólszerzéshez, a meccs felénél pedig már 3-0 állt az eredményjelzőn.A meccs végén üres kapura is betalált a Leksand, ezzel lett 4-0. Hári ezúttal pontot nem szerzett, viszont 18 percnyi jégidőt gyűjtött össze.

Nem voltak ilyen sikeresek Galló Vilmosék, akik közvetlen riválisuk, a Karlskrona otthonában szenvedtek vereséget. Jobban kezdtek a hazaiak, előbb emberelőnyből, majd egyenlő létszám mellett lőttek gólt az első periódusban. A második felvonásban ugyan eggyel közelebb húzódott a Linköping, egyenlítenie viszont nem sikerült. A 3-1-es végeredmény ezen a meccsen is egy üres kapura elért találattal alakult ki. Galló Vilmos 11 és fél percet játszott. A tabellán a Karlskrona és a Linköping helyet cserélt a hatodik és hetedik helyen, míg a Leksand ugyan maradt utolsó előtti, de lemaradása a 12. helyen álló és így rájátszást már elkerülő Djurgardensszel szemben mindössze két pontra olvadt.

Sebők Balázs pár hét kihagyás után újra játszott, az ellenfél az Ilves csapata volt. Az első gólra 28 percet kellett várni, ekkor a vendégek szereztek vezetést, akik nem sokkal később egy emberelőnyt is értékesítettek. A meccs a 49. percben ment el, amikor a harmadik találatát is megszerezte az Ilves, a végére itt is maradt egy üres kapura elért gól, ezzel lett 0-4 a vége. Sebők közel 16 percet töltött a jégen, a KalPa második a táblázaton.