Hári János gólpasszt adott, már nem utolsó a Leksand

Fontos alsóházi rangadót nyert a svéd ligaújonc. Kevin Wehrsék nyertek, Bartalisék és Vas Mártonék  kikaptak, utóbbi ismét asszisztos volt.

Svédországban a Leksand a Röglét fogadta. A két csapat a két utolsó helyen osztozik a bajnokságban, a meccs tétje az volt, leszakítják-e magukról az angelholmiak Háriékat. A vezetést ugyan megszerezték, de ennél tovább nem jutottak, a 25. percben egyenlített a Leksand, a záró húsz percben pedig két emberelőnyös találattal a vezetést is átvette. A harmadik hazai találatnál Hári János volt az első asszisztos, és mivel a hajrában a vendégeknek csak a szépítésre futotta, végül ez lett a meccset eldöntő gól, 3-2-re nyert a Leksand. Hári János közel 20 percet töltött a jégen, a Leksand egy helyet előrelépett, 13. a tabellán. Ezzel persze még mindig osztályozóra kényszerülnek, de hátránya csak 8 pont a vonal fölött álló Djurgardennel szemben.

Fordulatos meccsen, nagy izgalmak közepette kaptak ki Bartalis Istvánék az Ingolstadt otthonában a német első osztályban. Az Ingolstadt 3-1 arányban elvitte az első húsz percet, ám a második egyértelműen a Schwenningené volt, annyira, hogy azt 4-1 arányban nyerték, így 5-4-es vezetéssel korcsolyázhattak ki a záró periódusra. Ott minden erejükkel védték a kapujukat a góltól, és sokáig úgy tűnt, kihúzhatják, de 20 másodperccel a vége előtt mégis egyenlítettek a hazaiak. Jöhetett a hosszabbítás, amelynek 3. percében a mindent eldöntő találatot is megszerezte az Ingolstadt, így 6-5-re megnyerte a mérkőzést. Bartalis pontot nem szerzett, a Wild Wings továbbra is utolsó a tabellán.

Parádés kezdést produkált a Villach hazai pályán a Graz ellen, a vége mégis szoros lett. Az első gólt 35 másodperc alatt ütötték a hazaiak, a másodikra sem kellett sokat várni, mindössze újabb 37 másodpercet, és a harmadik is megvolt a harmad derekán. Ám a középső periódus első felében egy pár perces rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a háromfás előnyből csak egy maradjon, így a 28. perctől ismét nyílt volt a csata. Két perccel a vége előtt előnybe kerültek a vendégek, akik kapusukat is lehozták, és ez lett a vesztük, 4-2-re nyert a Villach. Kevin Wehrs pontot nem szerzett, +1-gyel zárt. Győzelmével a VSV megőrizte hatodik helyét a táblázaton.

Ellenállhatatlanul kezdett a Lausitzer Füchse Freiburgban. Ennek az első harmadban 2-0-s vezetés lett a vége, amit azonban a hazaiak a középső játékrészben nemhogy eltüntettek, de a vezetést is megszerezték. Vas Márton az egyenlítő gólnál adott passzt. Volt azonban még fordulat a mérkőzésben, alig 40 másodperccel a záró harmad kezdése után ugyanis Jeff Hayes köszönt be, már másodszor, és egyenlített, majd a 49. percben a vezetést is visszavette csapata. Ez nem tartott sokáig, négy percen belül egalizáltak a hazaiak. Jöhetett a hosszabbítás, amelyet Jeff Hayes ? ki más ? döntött el a 64. percben, 5-4-re nyertek a vendégek. A meccs hőse egyértelműen a tavaly még MAC-os kanadai csatár volt, aki 3+1-gyel jött le a jégről. 13 meccsen 28 pontnál jár, ezzel a pont/meccs átlagot tekintve a legjobb a DEL2-ben. De Vas Márton is remek formát fut, az utolsó hét meccsén 3 gólt és 4 asszisztot szerzett. A Freiburg 10. a DEL2-ben.