Vas Márton és Garát is győztes gólt szerzett

Bartalis 7 hét után tért vissza, Wehrsék veresége ezúttal nem fáj nekünk, Stipsiczék megszerezték első győzelmüket.

Bartalis István október 14-én játszott utoljára mérkőzést, akkor 2-1-re kikapott a Schwenningen a Wolfsburg otthonában. A Wild Wings a hetedik helyen állt akkor. Egy híján 50 nap elteltével a Düsseldorf ellen tért végre vissza a magyar válogatott csatára, a csapat idegenben 3-1 arányban alulmaradt. Bartalis pontot nem szerzett, szemben Adam Courchaine-nel, aki az ellenfélnél asszisztos volt. A Wild Wings időközben visszaesett az utolsó helyre, lemaradása tetemesnek mondható.

Kevin Wehrsék egy ponttal távoztak a Raktár utcából, miután Erdély Csanád utolsó perces kapuslehozatalos egyenlítésével, valamint Manavian hosszabbításban lőtt győztes góljával a Fehérvár 3-2-re nyert a Villach ellen. Wehrs pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. A VSV hatodik a tabellán.

A rendes játékidő a Freiburg bayreuthi vendégjátékán sem hozott döntést, sőt a hosszabbítás sem. A meccs nem telt el eseménytelenül, 65 perc alatt száz alkalommal tesztelték a kapusokat, 3-3 gól született. Jöhettek a büntetők, amelynek az első hat próbálkozójából csak Vas Márton volt eredményes, így az ő gólja döntőnek bizonyult, 4-3-ra nyert a Freiburg, amely 10. a bajnokságban. Vasárnap Vasék a Jeff Hayesszel felálló Lausitzer Füchsét fogadják. A kiváló játékos továbbra is ontja a pontokat, legutóbb november közepén beszélgettünk vele, azóta 12 meccsen 24-nél jár, pénteken duplázott a Ravensburg ellen.

Garát Zsombor mérkőzést eldöntő gólt szerzett az NAHL-ben. Az Austin Bruins otthon játszott izgalmas mérkőzést divízióbeli ellenfelével, az Aberdeen Wingsszel. A vendégek 1-0, 3-1 és 4-3 után is egyenlíteni tudtak, ekkor érkezett Garát, és a középső periódus utolsó percében negyedszer is vezetéshez juttatta csapatát. Ez sok volt a Wingsnek, az újabb egyenlítés nem sikerült, a végén üres kapura elért találattal alakult ki a 6-4-es végeredmény. Garát első gólját szerezte, és rögtön igen fontosat. Nem véletlenül választották a meccs emberének. A Bruins továbbra is negyedik a központi divízióban.

Garat Jeglic

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Véget ért a Cedar Rapids RoughRiders 18 meccses nyeretlenségi szériája a USHL-ben. Stipsicz Bence csapata a Madison Capitols otthonába látogatott, ahol bár a hazaiak szereztek vezetést az ötödik perc elején, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. Nem úgy a Cedar Rapids, amely még ebben a periódusban egyenlített, a középső harmad utolsó percében a vezetést is megszerezte, a záró húsz perc elején lőtt két góljával pedig bebiztosította 4-1-es győzelmét. Stipsicz pontot nem szerzett, de a csapat remélhetően elindul felfelé, igaz, az utolsó helyet már aligha kerülhetik el a keleti konferenciában.

A pénteki szoros vereség után Vay Ádám helyett C. J. Motte állt a Quad City kapujába, 6-1-es fölényes győzelem lett a vége, a kapust meg is választották a meccs legjobb játékosának, miután 42 lövésből 41-et fogott. A csapat feljött a harmadik helyre a központi divízióban. Vaynak egyrészt nincs szerencséje, másrészt házon belül is erős ellenfelet kapott. A meccsenkénti gólátlagot tekintve Motte a harmadik a ligában, védési hatékonyságban második, de úgy, hogy az előtte állók feleannyi meccsen védtek. Teljes mértékben élvezi a szakvezetés bizalmát, így különösen nehéz lehet a magyar kapusnak megragadni a csapatban.